בעקבות שיתוף פעולה בין הטכניון, עמותת 'נגישות ישראל' וגופים נוספים, תוכלו למצוא את הקלפי המונגשת הקרובה לביתכם. כתבה: רונית קיטאי

יובל וגנר יו'ר עמותת 'נגישות ישראל' פנה לד'ר שגיא דליות מהפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון, והתוצאה כל כל מי שזקוק לקלפי שנגיש לו יוכל למצוא אותו בקלות רבות בזכות הממשק המספק מידע על כתובת הקלפי הנגישה הקרובה למקום מגוריו

פורסם ב: 26/02/2024 16:42

ד'ר שגיא דליות. צילום: דוברות הטכניון
מחר הבחירות לרשויות המקומיות וד'ר שגיא דליות מהפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון שותף בפיתוח ממשק המספק למצביעים מידע על כתובת הקלפי הנגישה הקרובה ביותר למקום מגוריהם. ד'ר שגיא דליות עוסק במחקרו בפיתוח טכנולוגיות תומכות לעצמאות אנשים עם לקות ראייה, תוך התמקדות בהתמצאות וניווט במרחב הבנוי.

לדבריו: 'לפני מספר שבועות פנה אלי יובל וגנר יו'ר עמותת 'נגישות ישראל' (וטייס לשעבר. ר.ק.) וביקש שנפתח דף נחיתה שיאפשר למצביעים עם מוגבלויות למצוא בקלות את הקלפי הנגישה הקרובה'.

יחד עם ד'ר אחיטוב כהן, שהשלים בהנחייתו של ד'ר דליות תואר שני ושלישי בטכניון, איפיין ד'ר שגיא דליות מנוע חיפוש המספק את הפתרון האמור. למנוע זה, לדבריו, תרומה רבה משום שהוא מסתמך על שכבות גאוגרפיות עדכניות של משרד הפנים, וכך מאפשר חישוב מרחקים מהיר ואמין. A2Z, החברה שפיתחה את דף הנחיתה, הוסיפה פיצ'רים של תכנון מסלול באמצעות ווייז וגוגל מפות, וכך מקבל המצביע הכוונה במסלול הקצר ביותר לקלפי. ד'ר דליות הוסיף "משיחות שקיימתי עם יובל וגנר, זו הפעם הראשונה ששירות כזה מונגש לקהילה בישראל'.

https://kalpi.aisrael.org/


(דורון שחם)
ד'ר אחיטוב כהן. צילום: דוברות הטכניון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   שני חוקרים מהטכניון זכו במענקי ERC...
*   כבוד עצום! פרס טיורינג, 'הנובל של מדעי...
*   אחרי דחייה בשל המלחמה, נערך אתמול...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים