הנהלת 'הולמס פלייס' מזמינה את תושבי עוטף עזה והדרום לכניסה חינמית לכל המועדונים שלה ברחבי הארץ בהצגת תעודת זהות בלבד. על כך במדור מבזקים. שהשקט ישרור בארץ בקרוב. אמן. שלכם רונית קיטאי
בכל פנייה למערכת אתר 'רינונים' אנא למייל :

rinunim@gmail.com
===============================

מזור לסובלים מדלקות פרקים ועוד ע'י מוצר מבית 'אמורפיקל' הישראלית. על התגלית החדשה קראו במדור בריאות.


ד'ר אופיר לבון מבי'ח כרמל זכה לכבוד בינלאומי. על כך במדור בריאות.

****

ספר מרתק מאין כמותו כתב עו'ד דן שינמן שהפך לסופר לפני 16 שנים. על 'ארי והילה' בהוצאת כנרת, זמורה דביר, קראו במדור 'ספרים חדשים'.

*****

יום האישה הבינלאומי ויש אישה שלא הפנימה שדברים השתנו ומתנהגת כאחרונת הפרימיטיביות. היא שימשה כמזכירה בכירה במוסד ידוע . הטאקט שלה ידוע לשמצה אך מצד שני היא ידועה בכשרון החנופה שלה ואולי זה מה שהשאיר אותה שם לאורך כל השנים. כאשר חברתה הגיעה לבקר אותה על פי הזמנתה, הגיעו גם אורחים נוספים שאותם טרחה להזמין.

אז כיצד הציגה המארחת את החברה שהיא בתפקיד בכיר גם היום? לא יאומן. כ...אשתו של.... לא חשובה היתה לה העובדה שחברתה מוכרת ומצליחה בתפקידה וזוכה להערכה. היא הוצגה כ'אשתו של'. אותה חברה לא נשארה חייבת ואמרה לה בדיוק מה היא חושבת עליה וגם ניתקה איתה כל קשר. המדור מצדיע לאישה שלא שתקה לאישה החשוכה שידועה כאמור בחוסר הטאקט הנוראי שלה מאז ומעולם.


***

נמאס כבר מאנשים המשאירים אוכל לחתולים שלהם בשטח המרחב של דיירי הבית שלהם וכך מגיעים לשם חזירי בר, חולדות ועוד מזיקים. מעתה קנס על פעם ראשונה בה נתפס מי שיעשה זאת ובהמשך החמרת הענישה. על כך במדור רוח צפונית


נפטרה בארה'ב הח'כית לשעבר מרשה פרידמן ז'ל והיא בת 83 לפני שנים רבות עשיתי עליה כתבת ענק שפורסמה בכל מקומוני רשת ידיעות תקשורת ובה חשפתי את סיפור חייה של הח'כית לשעבר שיצאה מהארון וכתבה ספר על חייה ועל הפנטזיות המיניות שהיו לה לגבי חברות כנסת מסויימות.

היה זה ראיון אישי חושפני מאין כמותו שהעניקה לי מרשה פרידמן ז'ל וכאמור פורסם בכל מקומוני רשת 'ידיעות תקשורת' שם עבדתי בעבר הרחוק. הח'כית לשעבר מרשה פרידמן ז'ל התגוררה עד לגירושיה עם בעלה פרופ' ביל פרידמן ובתם היחידה - ברחוב דרך הים 66 בכרמל המערבי בחיפה ואח'כ חזרה לארה'ב שם נולדה ושם לימדה באוניברסיטה אמריקאית וחיה עם בת זוגה באותם ימים. מי שהיה אחראי להעלאת כתבת הענק שהיתה תחקיר אישי ושיחות אישיות שלי לארה'ב עם מרשה פרידמן היה יותם יקיר הנפלא כיום מנכ'ל מוזיאוני חיפה שערך אז את כל מקומוני רשת 'ידיעות תקשורת'.

*******


בכל פנייה למערכת אתר 'רינונים' אנא למייל :

rinunim@gmail.com
===============================

אני מעדיפה להקיף את עצמי ומסביבי באנשים מקסימים, טובי לב שתמיד הם שם בשבילי ומחממים לי את הלב כל יום מחדש. הנכונות שלהם והרצון שלהם לעשות עבורי את החיים ליפים יותר גורמים לכך שארגיש כי בעיניי הם מלאכים טובי לב שהחיים זימנו לי והם מרעיפים עליי מכנפיהם בכל פעם מחדש. יבורכו כל יום מחדש גם ממני. אי אפשר לתאר את כמות האנשים הנפלאים שעזרו לי במהלך חיי ורובם מבלי שביקשתי את עזרתם. זה מרגש ונפלא גם יחד.

***

****


אפרופו יום השואה. אבי יצחק רוטנברג ז'ל שהיה בתנועת 'החלוץ' , העלה יהודים רבים לארץ בעזרת תעודות שסידר להם וכך הציל את חייהם. הוא מעולם לא סיפר לי על כך דבר,אך אנשים שפגשתי באקראי ושמעו כי אני הבת של יצחק רוטנברג, חיבקו אותי, נישקו אותי ולא הבנתי מה קורה כאן, עד שהסביר לי את החידה מי שהיה בעבר המאוד רחוק מפקד משטרת חיפה חיים פרנקל ז'ל. 'אביך הציל את החיים שלי ובזכותו אני כאן'.

***על חשיבות מכשיר דפיברילטור להצלת חיים שניצב בעמדות שונות ובעזרת לחצן חיוג מקושר ישר למד'א, קראו במדור בריאות. מכשיר זה מוצב במקומות ובשכונות שונות ברחבי העיר בהתאם לבקשת ראש הרשות למד'א, כך נמסר לנו לשאלתנו בנדון.


לקוראינו המסורים שמלווים אותנו כל השנים בנאמנות , אנחנו כאן במערכת מעריכים זאת מאוד ואתם תמיד מרגשים אותנו. שלכם באהבה רונית קיטאי והצוות המופלא של אתר 'רינונים' וביניהם גם אלה שמופקדים על הניהול הטכני : שלומי, קובי, סרגיי,שגיא.


****


האם לא הגיע הזמן שיח'צניות ידעו לאיית נכון את שם בית החולים שעליו הן כותבות ולדאוג לכך שגם יכתבו נכון את שם הרחוב? זה חוזר בלי סוף .מעורר גיחוך וכעס רב. הכוונה לבי'ח ברזילי באשקלון שיח'צנית כותבת אותו כברזילאי ויח'צניות אחרות כותבות רחוב דיזינגוף במקום דיזנגוף, או מדווחות על גרוש/ה כעל...רווק/ה. מלכת יופי שהיתה בעבר היא מלכת יופי לשעבר ולא מלכת יופי במיל. מיל הכוונה למילואים ...

****לכל הקוראים הפונים אלינו בעניין פייסבוק, לינקדאין , אינסטרגרם וכו', הרי שאנחנו נמנעים משימוש בתוכנות כלשהן אלא עוסקים בניהול האתר בלבד. זאת מחוסר זמן ועניין. לכן נא לא להעלב כי איננו משתמשים בכך מאחר כל זמננו מוקדש לעבודה וכן למשפחה. רק טוב ולהרבה שמחות. אמן!

****

עשר שנים חלפו מאז שקיפח את חייו במו ידיו דודו טופז. על הזוועות שיזם וגרם לפגיעה באנשים אי אפשר לסלוח, אך דודו טופז לבית גולדנברג היה שני אנשים באיש אחד. נדיב מאוד וטוב לב מצד אחד וקנאי ואכזרי מצד שני.

יש דבר אחד שלא הרבה יודעים. אביו, אליהו גולדנברג ז'ל תרם מכספו למועדון טכני נייד שינדוד בין המושבים אביבים ודובב בצפון, כדי שנוער שידו לא משגת להגיע ללמוד יצירות טכניות ואמנותיות יוכל לעשות זאת מבלי לנדוד.המועדון יגיע עד אליו לישוב שסמוך לגבול. הוא מימן הכל ועשה זאת בשתוף פעולה עם גורמים ממוסדים.

בנו הצעיר, דודו טופז הופיע ערב אחד במופע היחיד 'פליטת פה' לאחר סקנדל ה'צח'צחים' שלו. כדי להתפרס הוא יצר מופע שהפך לסיפור של הצלחה.כשהוא הופיע בקולנע 'זהר' בקריית עמל שהיא כיום קריית טבעון לאחר שזה הפך לשמה לאחר איחוד קריית עמל הותיקה וטבעון הצעירה הרבה יותר.

כל המופע הזיעה ניגרה ממנו. דודו תהה בקול איך זה שבאולם קולנוע אין מזגנים. באולם ישב עמי בן דרור ז'ל. מי שהיה באותם ימים ראש המועצה המקומית קריית טבעון עמיחי (עמי) בן דרור ז'ל אמר לו: אם תוותר על הכסף תמורת הופעתך היום, נוכל לרכוש מזגנים לאולם. דודו טופז נענתה לפנייתו ובמופע שלאחר מכן, הוזמן דודו טופז חגיגית למופע נוסף והפעם כמובן בתשלום. המזגנים עבדו ללא הפוגה והקהל השתולל במחיאות כפיים סוערות. ראש המועצה לשעבר עלה על הבמה וסיפר את הסיפור, וזו גם הסיבה לכך שאני הוזמנתי לאותו אירוע.

עוד לפני שעלה על הבמה סיפרתי לדודו כי אני יודעת לא רק על נדיבותו אלא גם על זו של אביו. דודו התרגש כל כך ולחץ לי את היד בחום. 'עשית לי את הערב, את יודעת?!'. כן. אני יודעת. רק כל כך חבל שהסוף שלו היה כל כך גרוע וגם מה שרצה לעשות לאנשים באכזריות שכל כך סותרת את טוב הלב והנדיבות שהיתה בו.


לא רק בבית חולים 'כרמל' יוטלו קנסות על המעשנים. גם על כל מי שיצית סיגריה במקומות ציבוריים בחיפה. הגיע זמן שיתנו לנשום אויר במדינה ומי שלא יכבד זאת ישלם על כך בכיסו.
****


12 אנטנות עוקץ רוצים להקים בעזרת 'סלקום' - 'בית יולס' בככר הרקפות בחיפה. המרויחים הם בית יולס. אלה שלא רוצים לחטוף סרטן ונלחמים על בריאותם הם תושבי האיזור שלא יהססו להילחם על זכותם לחיות חיים טובים וללא קרינה שתקצר את חייהם . על כך במדור 'רוח צפונית'.

*****

מיון חדש נפתח במרכז הרפואי 'לין' בחיפה עם קשר ישיר לרופאי ביח'ל רמב'ם הסמוך מאוד ל'לין'. שיפור טיפול מיידי בנזקקים כדי למנוע אישפוז מיותר. על כך במדור בריאות.****שובו של פרופ' ג'אן סוסטיאל, המנהל הכריזמטי של המחלקה הנוירוכירורגית במרכז הרפואי לגליל בנהריה, עשה טוב לתושבי הצפון כולו. על כך במדור בריאות. שלכם, רונית קיטאי וצוות אתר 'רינונים'
על חידושים בתחום הפרקינסון והפרעות בתנועה קראו במדור בריאות


הלם. זו המילה. ד'ר יואב בן דב ז'ל מדען ומיסטיקן שייצר חפיסת קלפי טארוט משלו וכתב ספרים בתחום זה, נפטר מדום לב והוא רק בן 59. יהי זכרו ברוך.

אצל ד'ר יואב בן דב למדתי לפני שנים רבות קורס מזורז של קריאה בקלפי טארוט. מאחר ואני מראיינת מיסטיקאים ומיסטיקאיות ולא רק מאז שיש מדור מיסטיקה באתר 'רינונים' אלא מאז ימי העיתונות הכתובה בה עבדתי. מאז התיידדנו והוא שיתף אותי בספרים שהוא כתב ודאג שאהיה הראשונה שאקרא אותם. כאשר ייצר חפיסת קלפי טארוט חדשה, הוא קבע אתי פגישה והעניק לי בבית קפה בקניון עזריאלי בתל אביב, במתנה את החפיסה הזאת. זה קרה מספר שעות לפני שטס לחו'ל לפגישת עבודה בעניין אותם קלפי טארוט. הלם. זו המילה. כתבות לא מעטות הכנתי על תחום עבודתו והיינו נפגשים בכל פעם שהיה מתקשר ומתאמים בזמנים הנוחים לשנינו.

מה שמוזר הוא שבאחת מהפגישות האחרונות שלנו לצורך הכנת כתבה הוא דיבר אתי על משהו שאף פעם לא העלה. נושא המוות. מה הוא אמר? 'האם שאלתם את עצמכם פעם למה מביאים פרחים לקבר? זה כמו להביא מתנה לנפטר'.... כאילו ניבא מראש את מותו הקרוב.

מעולם לא סיפר לי על חייו הפרטיים והיינו מדברים אך ורק על עניינים הקשורים בתחום עיסוקו המיסטי. ורק ממודעת האבל נודע לי שיש לו שני ילדים, הורים ואחות. בהחלט הלם וגם עצוב מאוד.יהי זכרו ברוך.

*****
אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים