אין מילים כדי לתאר את הסדר המופתי ששרר במתחם החיסונים במרכז הרפואי 'לין' מקבוצת 'כללית'. הישראלי הרגיל להתלונן תמיד לא הפסיק להגיד 'תודה' מכל הלב לכל הצוות שפועל שם. בהחלט מגיע להם! שלכם באהבה רונית קיטאי
בכל פנייה למערכת אתר 'רינונים' אנא למייל :

rinunim@gmail.com
===============================

ילד בן שש חולם להציל את האנשים ורוצה להתנדב במד'א. הכינו לו מסיבת יום הולדת שלא ישכח לעולם. על כך במדור בריאותעל חשיבות מכשיר דפיברילטור להצלת חיים שניצב בעמדות שונות ובעזרת לחצן חיוג מקושר ישר למד'א, קראו במדור בריאות. שלכם באהבה רונית קיטאי

לקוראינו המסורים שמלווים אותנו כל השנים בנאמנות , אנחנו כאן במערכת מעריכים זאת מאוד ואתם תמיד מרגשים אותנו. שלכם באהבה רונית קיטאי והצוות המופלא של אתר 'רינונים' : שלומי, קובי, סרגי, ילון, דליה, מיקי, רותי, טלי, רחל, יפה, סיגל, אסיה.
****

חברה בתחום הרפואה חנכה את משרדיה ברח' סירקין במתחם שוק תלפיות המתחדש

רחוב חדש יקרא על שמו של ראש הממשלה השביעי במספר יצחק שמיר ז'ל. על כך במדור 'רוח צפונית'


על נשים פורצות דרך ומצליחות בתחומן שקיבלו הכרה והוקרה קראו במדור מפגש

חידוש ארצי בבי'חל 'כרמל' מקבוצת 'כללית' שיקים מתחם נפרד למיון 24/7. על כך במדור בריאות

****


האם לא הגיע הזמן שיח'צניות ידעו לאיית נכון את שם בית החולים שעליו הן כותבות ולדאוג לכך שגם יכתבו נכון את שם הרחוב? זה חוזר בלי סוף .מעורר גיחוך וכעס רב. הכוונה לבי'ח ברזילי באשקלון שיח'צנית כותבת אותו כברזילאי ויח'צניות אחרות כותבות רחוב דיזינגוף במקום דיזנגוף, או מדווחות על גרוש/ה כעל...רווק/ה.
****לכל הקוראים הפונים אלינו בעניין פייסבוק, לינקדאין , אינסטרגרם וכו', הרי שאנחנו נמנעים משימוש בתוכנות כלשהן אלא עוסקים בניהול האתר בלבד. זאת מחוסר זמן ועניין. לכן נא לא להעלב כי איננו משתמשים בכך מאחר כל זמננו מוקדש לעבודה וכן למשפחה. רק טוב ולהרבה שמחות. אמן!

********


עשר שנים חלפו מאז שקיפח את חייו במו ידיו דודו טופז. על הזוועות שיזם וגרם לפגיעה באנשים אי אפשר לסלוח, אך דודו טופז לבית גולדנברג היה שני אנשים באיש אחד. נדיב מאוד וטוב לב מצד אחד וקנאי ואכזרי מצד שני.

יש דבר אחד שלא הרבה יודעים. אביו, אליהו גולדנברג ז'ל תרם מכספו למועדון טכני נייד שינדוד בין המושבים אביבים ודובב בצפון, כדי שנוער שידו לא משגת להגיע ללמוד יצירות טכניות ואמנותיות יוכל לעשות זאת מבלי לנדוד.המועדון יגיע עד אליו לישוב שסמוך לגבול. הוא מימן הכל ועשה זאת בשתוף פעולה עם גורמים ממוסדים.

בנו הצעיר, דודו טופז הופיע ערב אחד במופע היחיד 'פליטת פה' לאחר סקנדל ה'צח'צחים' שלו. כדי להתפרס הוא יצר מופע שהפך לסיפור של הצלחה.כשהוא הופיע בקולנע 'זהר' בקריית עמל שהיא כיום קריית טבעון לאחר שזה הפך לשמה לאחר איחוד קריית עמל הותיקה וטבעון הצעירה הרבה יותר.

כל המופע הזיעה ניגרה ממנו. דודו תהה בקול איך זה שבאולם קולנוע אין מזגנים. באולם ישב עמי בן דרור ז'ל. מי שהיה באותם ימים ראש המועצה המקומית קריית טבעון עמיחי (עמי) בן דרור ז'ל אמר לו: אם תוותר על הכסף תמורת הופעתך היום, נוכל לרכוש מזגנים לאולם. דודו טופז נענתה לפנייתו ובמופע שלאחר מכן, הוזמן דודו טופז חגיגית למופע נוסף והפעם כמובן בתשלום. המזגנים עבדו ללא הפוגה והקהל השתולל במחיאות כפיים סוערות. ראש המועצה לשעבר עלה על הבמה וסיפר את הסיפור, וזו גם הסיבה לכך שאני הוזמנתי לאותו אירוע.

עוד לפני שעלה על הבמה סיפרתי לדודו כי אני יודעת לא רק על נדיבותו אלא גם על זו של אביו. דודו התרגש כל כך ולחץ לי את היד בחום. 'עשית לי את הערב, את יודעת?!'. כן. אני יודעת. רק כל כך חבל שהסוף שלו היה כל כך גרוע וגם מה שרצה לעשות לאנשים באכזריות שכל כך סותרת את טוב הלב והנדיבות שהיתה בו.


לא רק בבית חולים 'כרמל' יוטלו קנסות על המעשנים. גם על כל מי שיצית סיגריה במקומות ציבוריים בחיפה. הגיע זמן שיתנו לנשום אויר במדינה ומי שלא יכבד זאת ישלם על כך בכיסו.
****


12 אנטנות עוקץ רוצים להקים בעזרת 'סלקום' - 'בית יולס' בככר הרקפות בחיפה. המרויחים הם בית יולס. אלה שלא רוצים לחטוף סרטן ונלחמים על בריאותם הם תושבי האיזור שלא יהססו להילחם על זכותם לחיות חיים טובים וללא קרינה שתקצר את חייהם . על כך במדור 'רוח צפונית'.

*****

מיון חדש נפתח במרכז הרפואי 'לין' בחיפה עם קשר ישיר לרופאי ביח'ל רמב'ם הסמוך מאוד ל'לין'. שיפור טיפול מיידי בנזקקים כדי למנוע אישפוז מיותר. על כך במדור בריאות.****שובו של פרופ' ג'אן סוסטיאל, המנהל הכריזמטי של המחלקה הנוירוכירורגית במרכז הרפואי לגליל בנהריה, עשה טוב לתושבי הצפון כולו. על כך במדור בריאות. שלכם, רונית קיטאי וצוות אתר 'רינונים'
על חידושים בתחום הפרקינסון והפרעות בתנועה קראו במדור בריאות


הלם. זו המילה. ד'ר יואב בן דב ז'ל מדען ומיסטיקן שייצר חפיסת קלפי טארוט משלו וכתב ספרים בתחום זה, נפטר מדום לב והוא רק בן 59. יהי זכרו ברוך.

אצל ד'ר יואב בן דב למדתי לפני שנים רבות קורס מזורז של קריאה בקלפי טארוט. מאחר ואני מראיינת מיסטיקאים ומיסטיקאיות ולא רק מאז שיש מדור מיסטיקה באתר 'רינונים' אלא מאז ימי העיתונות הכתובה בה עבדתי. מאז התיידדנו והוא שיתף אותי בספרים שהוא כתב ודאג שאהיה הראשונה שאקרא אותם. כאשר ייצר חפיסת קלפי טארוט חדשה, הוא קבע אתי פגישה והעניק לי במתנה את החפיסה הזאת. זה קרה מספר שעות לפני שטס לחו'ל לפגישת עבודה בעניין אותם קלפי טארוט. הלם. זו המילה. כתבות לא מעטות הכנתי על תחום עבודתו והיינו נפגשים בכל פעם שהיה מתקשר ומתאמים בזמנים הנוחים לשנינו.

מה שמוזר הוא שבאחת מהפגישות האחרונות שלנו לצורך הכנת כתבה הוא דיבר אתי על משהו שאף פעם לא העלה. נושא המוות. מה הוא אמר? 'האם שאלתם את עצמכם פעם למה מביאים פרחים לקבר? זה כמו להביא מתנה לנפטר'....

מעולם לא סיפר לי על חייו הפרטיים והיינו מדברים אך ורק על עניינים הקשורים בתחום עיסוקו המיסטי. ורק ממודעת האבל נודע לי שיש לו שני ילדים, הורים ואחות. בהחלט הלם וגם עצוב מאוד.יהי זכרו ברוך.


אני מעדיפה סביבי אנשים מקסימים, טובי לב שתמיד הם שם בשבילי ומחממים לי את הלב כל יום בנכונות שלהם וברצון שלהם לעשות את החיים ליפים יותר לסובבים אותם. בעיניי הם מלאכים טובי לב שהחיים זימנו לי והם מרעיפים עליי מכנפיהם בכל פעם מחדש.


*****מאירה שחם ז'ל בת 66 נפטרה לאחר מאבק במחלת הסרטן שהכניעה אותה לבסוף. היא השאירה בעל, יעקב שחם עורך 'ידיעות חיפה', שלושה ילדים : מרב, שי ואלינור, והנכדים: כרם, נבו, אלעזר, רועי יהודה, פלג, אוריה, כליל, דוד וישראל. מאירה האהובה ידעה להעריך ולהוקיר כל דבר וגם לומר זאת במילים ולא פלא שהיתה כה חביבה על כל כך הרבה אנשים, ולמעשה כל מי שפגש אותה.

הכרתי אותה בטרם היתה לדוברת הטכניון ואח'כ שדרנית ברדיו ותמיד תקשורתית מאוד והיא היתה לקראת סיום עבודת הדוקטורט שלה.

בכל פעם שצילמתי אותה היתה אומרת לי : את הצלמת הכי טובה שיש!!! היא עשתה זאת בחיוך כובש ולשתינו זה היה 'סוד' משותף.בכל אירוע בו פגשתי אותה במהלך השנים הרבות, נהניתי להנציח אותה באהבה רבה, אך היה משהו ש'שיתף' אותה עם המצלמה שלי.

זה קרה לפני שנים בערב נישואיו של בנם, שי שחם.. שי שחזר בתשובה נע לאולם הגברים וזוגתו לאולם הנשים. הפרדה של עזרת נשים ועזרת גברים. אני עמדתי בכניסה וראיתי את האח'מים שבאים לברך את מאירה ז'ל ויבל'א יעקב שחם ונוכחתי לגלות כי הצלם שהוזמן על ידם, יוק.

שלפתי את מצלמתי שנמצאת באופן קבוע בתיק והתחלתי לצלם בלי הכרה. מסתבר כי אלה היו הצילומים היחידים שתעדו את האורחים החשובים ביותר שהגיעו לאירוע המשפחתי.

את הדיסק עם הצילומים העברתי לזוג שחם ומאירה לא שכחה אף פעם להודות לי ולהזכיר לי את הערב ההוא בו הצלם הגיע מתי שהתחשק לו...
אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים