'חזון והגשמה' מאת יקיר (דוידסקו) דוידאור. הוצאת 'אחיטל'. כתבה: רונית קיטאי

יקיר דוידסקו יליד עתלית אשר לימים שינה את שם משפחתו כמחווה לסבו האהוב, דוד דודסקו, הוא הדור השלישי לחקלאים בעתלית. לפני תשע שנים עזב את עתלית לטובת הוד השרון בלחץ ילדיו הגרים באיזור. בספרו הוא סוקר בהרחבה את ההיסטוריה של שלושת הדורות במשפחתו ועל דור ההמשך, על עבודתו ועל ערכים רבים

פורסם ב: 18/12/2017 08:00

יקיר דוידסקו דוידאור הוא איש נדיר שכולו לב ענק של נתינה וכך גם רעיתו האמנית רחל (דודסקו) דוידאור
'חזון והגשמה הוא סיפור על התיישבות ועל חקלאות.

'זהו סיפור על שלושה דורות: הדור הראשון הוא סבי, דוד דודסקו, שהחל לעסוק בחקלאות בזכרון יעקב בימי הברון רוטשילד והיה בין מייסדי עתלית. אבי, משה דודסקו הוא הדור השני, בן עתלית, שכל חייו חי את השדות והמטעים והיה חקלאי לעילא ולעילא. אני, יקיר דוידאור (דודסקו) , הדור השלישי לחקלאים בעתלית. כל חיי טיפחתי משק חקלאי לתפארת. בנוסף, שנים רבות הייתי מדריך חקלאי, לימדתי, תמכתי, עזרתי ונלחמתי את מלחמות מגדלי הבבנות בארץ ובמצרים.

אני תקווה כי ספר זה ישפוך מעט אור על משפחתי והחקלאות, ויציג את האידיאלים והמעשים של סבי, של אבי ושלי, כדוגמא לדורות הבאים. מי ייתן והחקלאות בארץ תמשיך לשגשג ופיתוחים חדשים יביאו לתוצרת רבה ואיכותית הן בארצנו והן בעולם כולו'.

יקיר דודסקו הןא אחד מהאנשים טובי הלב והנדיבים שיש ואצלו עזרה לזולת איננה סיסמא אלא דרך חיים . יקיר ורעיתו רחל דוידאור הם מכניסי אורחים מאין כמותם והם חברי אמת שמי שזכה בהם, התברך!

ליקיר יש שני אחים הצעירים ממנו : אורי דוידסקו וישראל דוידסקו , ולבני הזוג דוידאור (דוידסקו) יש ארבעה ילדים : שלומיק דודסקו, רונן דודסקו, יוני דוידאור וחני דוידאור ויש להם שישה נכדים: איתי ותומר של שלמה (שלומי), דנה, נועה ועידן של יונתן, רוי בנה של חני, בת הזקונים. רונן הוא רווק.

הספר מכיל 231 עמודים ובין דפיו על סבו וסבתו מצד אביו ילידי רומניה, וסבו וסבתו מצד אמו ילידת פולין, גם על אסונות במשפחה, ימי המאורעות והמרד הערבי הגדול בין השנים 1936 (שנת לידתו של יקיר) עד 1939, הגנה, פלמ'ח, העפלה ומאורעות, החיים במשק בעתלית,הצוואה של סבא שלו דוד דודסקו, הלימודים בבי'ס בסמ'ת ומגוריו אצל הדודים שלו בחיפה באותה תקופה. תמצאו בספרו 'חזון והגשמה' שמות מוכרים בארץ וביניהם ח'כ פסח (פייסי) גרופר ז'ל, חסן שוקרי ז'ל שהיה ראש העיר הראשון בחיפה וסגנו שבתאי לוי ז'ל ועוד. ארץ ישראל היפה של פעם ללא מרכאות. על עריכת הספר ועוד : אביבה אבן חן. כריכה: מוטי אבן חן
יקיר (דודסקו) דוידאור מחבר הספר חזון והגשמה

שלושה דורות במשפחת דודסקו הסב דוד, האב משה והבן הבכור יקיר דודסקו ששינה את שם משפחתו לדוידאור

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   בין לבין מאת אל-עד קניגסברג כהן. ליווי...
*   כסף איך לנצח את המשחק מאת ניסן בן טורה...
*   שמונה חודשי שבי והחיים שאחרי' מאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים