שירות חדש במרכז הרפואי 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

את השירות של רפואת הספורט בבי'ח 'כרמל' ירכז ד'ר יניב יונאי , רפואת ספורט ומנתח מומחה, יחד עם ד'ר אייל גנסין והוא מיועד לכל מי שעוסק בספורט ולקבוצות ספורט מכל הענפים. השבוע נותחו בהצלחה שני המטופלים הראשונים, לוחם משייטת 13 שנפצע בעזה ושחקן הפועל פתח תקווה. שני המנותחים שוחררו לביתם כשהם מחייכים ומרוצים

פורסם ב: 07/07/2024 07:40

ד'ר יניב יונאי והשחקן ג'יאן קרלוס. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
כאשר ג'יאן קרלוס שחקן הכדורגל של 'הפועל פתח תקווה' עלה למגרש לעוד אימון בוקר שגרתי עם קבוצתו הוא לא תיאר לעצמו שכך יסתיים האימון. תנועה לא נכונה של הברך תוך כדי ריצת האימון הפילה את ג'יאן לדשא תוך שהוא סובל כאבים עזים.

מי שמיד נחלץ לעזרתו של ג'יאן קרלוס כמו גם לעזרתם של ספורטאים בכירים רבים, הוא ד'ר יניב יונאי אורתופד ספורט ומנתח מומחה שהצטרף לאחרונה כשחקן חיזוק מרכזי לצוות הרופאים הבכיר של המחלקה האורתופדית בבי'ח 'כרמל' מקבוצת 'כללית' אשר מלווה קבוצות וכן ספורטאי עילית רבים בכל הארץ.

ד'ר יניב יונאי קיבל את ג'יאן קרלוס לאבחון בבי'ח 'כרמל' וזיהה בברכו קרע משמעותי ברצועה הצולבת . הוא הכניס אותו במהירות לחדר הניתוח ושם בניתוח ארתוסקופי מהיר ומקצועי שארך כשעה וחצי בלבד, שיחזר ד'ר יונאי יחד עם ד'ר אייל גנסין את הרצועה שנקרעה בברכו של ג'יאן בקטע מהגיד הארבע ראשי . לאחר מכן ג'יאן עלה למחלקה למנוחה והתאוששות.

כבר למחרת בבוקר ג'יאן חזר ללכת במחלקה כשהוא מרגיש הרבה יותר טוב ובטוח ועל כך הוא דיווח: 'קיבלתי טיפול סופר מהיר וסופר מקצועי. אני מרגיש טוב ובקרוב אחזור הביתה אני רוצה להודות מכל הלב לד'ר יונאי ולד'ר אייל גנסין וכן לכל הצוות במחלקה האורתופדית ב'כרמל'. הם מקצוענים אמיתיים וטיפלו בי מכל הלב'.

ג'יאן קרלוס שאמור להשתחרר בקרוב צפוי לעבור שיקום אורתופדי של מספר חודשים בפרו והוא מקווה לחזור לשחק בישראל בתום השיקום.

ד'ר יניב יונאי אורתופד ספורט מנתח ורופא בכיר, ירכז מעתה את תחום הארתרוסקופיה ופגיעות ספורט בשיתוף עם ד'ר גנסין במחלקה האורתופדית בבית חולים 'כרמל'. וזהו חידוש במערך השירותים הרחב של המחלקה האורתופדית והוא נוסף כחלק מהתחדשות שירותי המחלקה ע'י מנהל המחלקה החדש ד'ר ירון ברקוביץ'.


שירות רפואת הספורט החדש יעניק שירות מקצועי לכל קבוצות הספורט ולכל מי שעוסק בספורט ויזדקק לשירות. לצורך קבלת השירות יש צורך בהפניה רפואית של רופא אורתופד. לקביעת תור למרפאת הספורט החדשה ניתן להתקשר ל 04-9932-777.

ד'ר יניב יונאי ניהל את היחידה לארתרוסקופיה ופגיעות ספורט בבית החולים הלל יפה בין השנים 2019-2024. הוא מומחה לאורתופדיה שמבצע ניתוחים בפגיעות ספורט אורתופדיות ומבצע ניתוחים ארתרוסקופים, בתום לימודים אותם השלים בברצלונה, במרכז המוביל באירופה בשנים 2018-2019. ד"ר יונאי חבר הוועדה הרפואית של ההתאחדות לכדורגל ,מזכיר החוג האורתופדי בטכניון וגם מלווה באהבה רבה יחידות מיוחדות של צה'ל.

לדבריו: 'הרצון שלנו הוא להעניק שירות רפואת ספורט רחב ומקצועי לכל תושבי חיפה והצפון, שירות שלא היה קיים עד היום. אני מאמין שכל מטופל העוסק בספורט צריך לקבל את הטיפול המותאם לו אישית על מנת לחזור לפעילות אתה הוא מעוניין לעשות'.

מנהל המחלקה האורתופדית ב'כרמל' ד'ר ירון ברקוביץ': ' ד'ר יונאי הינו בעל ניסיון רב בטיפול בספורטאי עילית בארץ ובעולם ואנשים פעילים גופנית בכל הרמות ואנחנו שמחים לצרף אותו לצוות המוביל במחלקה. ד'ר יונאי הוא בעל ניסיון עשיר בטיפולים משמרי מפרק הכוללים טיפולים ביולוגים וניתוחיים לפגיעות עצם, סחוס, פגיעות בגיד/שריר ורצועות. ועיקר הניתוחים והטיפולים בהם הוא יעסוק יהיו טיפול בפגיעות במניסקוס, רצועות צולבות, תאי גזע השתלות סחוס ועוד. אנחנו שמחים להרחיב במחלקה את מגוון שירותי הרפואה שלנו לטובת רפואה אורתופדית טובה ואיכותית יותר לכלל תושבי חיפה והצפון'.
ד'ר אייל גנסין, ד'ר ירון ברקוביץ' וד'ר יניב יונאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

השחקן ג'יאן קרלוס. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

ד'ר יניב יונאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רק עשרות מקרים בעולם: ברמב'ם ניתחו...
*   מינוי חדש בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי:...
*   כלבות טיפוליות ברמב'ם,הפכו את תהליך...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים