כיצד חזרו חיי החברה לנערה חיפאית בת 16? כתבה: רונית קיטאי. צילום: ניר קופלר

מנהל מחלקת ילדים במרכז הרפואי 'בני ציון' ד'ר יעקב גניזי, ומנהלת היחידה לרפואת מתבגרים במרכז הרפואי ד'ר נגה כרם ,על מרפאת כאבי הראש

פורסם ב: 24/06/2024 19:02

מימין לשמאל יפעת רוזנטל, הגר ריצקר, ד'ר נגה כרם, אור שריג, ד'ר יעקב גניזי. צילום: ניר קופלר
נערה בת 16 מחיפה, שסבלה במשך שנים מכאבי ראש שפגעו בתפקודה היומיומי, טופלה במרפאת כאבי הראש למתבגרות ומתבגרים במרכז הרפואי בני ציון, מרפאה ייחודית בארץ. היא דיווחה לצוות שבזכות הטיפול שניתן לה כאבי הראש פחתו וחיי החברה שלה חזרו לפרוח.

"כאבי הראש ששלטו לי בחיים כמעט ונעלמו", אמרה השבוע הנערה והוסיפה, "סבלתי מכאבי ראש חזקים כמה פעמים בשבוע. הציונים שלי ירדו, הפסקתי לעשות ספורט, הפסקתי ללכת לחוגים והכי מבאס שזה הפריע לי גם בקשרים החברתיים, כי כמה החברים והחברות שלי יכולים לשמוע שאני לא באה כי כואב לי הראש".

היא המשיכה לספר: "ההורים לקחו אותי לכמה רופאים שבדקו אותי, עשיתי MRI, ובסוף, נאמר לי שאלה כאבי ראש כרוניים ושאני צריכה ללמוד להתמודד איתם. כנראה שלא הצלחתי, כי הם המשיכו, אפילו שלקחתי כדורים רבים נגד כאבים".

הנערה הופנתה על ידי נוירולוגית ילדים בקופת החולים לטיפול במרפאת כאבי הראש הרב- מקצועית של המרכז הרפואי בני-ציון שבחיפה. היא נבדקה על ידי נוירולוג ילדים מומחה בכאבי ראש, תזונאית ופסיכותרפיסט מומחה במתבגרים, כשלאחר הבנה מעמיקה של מקורות אפשריים לכאב ובשיתוף עם מומחית ברפואת מתבגרים, הוחל בהתערבות טיפולית ייעודית.

בסיום הטיפול דיווחה הנערה על הקלה משמעותית בתכיפות ובעוצמה של כאבי הראש. היא עשתה שינויים קלים בשעות ובהרכב התזונה שלה ובחרה להמשיך ולחזק את עצמה בליווי פסיכותרפיסט במרפאת המתבגרים, וסיכמה: 'אני במקום הרבה יותר טוב עכשיו'.

מנהל מחלקת ילדים במרכז הרפואי בני ציון ד'ר יעקב גניזי ומנהלת היחידה לרפואת מתבגרים במרכז הרפואי ד'ר נגה כרם , מציינים : 'מרפאת כאבי הראש למתבגרות ומתבגרים הפועלת במרכז הרפואי 'בני ציון' הינה ייחודית בארץ, עובדת במודל האירופי של שילוב מקצועות כדי לסייע למטופלים להרגיש שוב בשליטה, גם אם כאבי הראש לא לגמרי נעלמים. בהתאם לצורך, משולב טיפול תרופתי, תזונתי ורגשי'.צוות מרפאת כאבי הראש למתבגרות ומתבגרים במרכז הרפואי בני ציון. (מימין לשמאל) יפעת רוזנטל מזכירה, הגר ריצ׳קר דיאטנית, ד"ר נגה כרם מנהלת היחידה לבריאות המתבגר, אור שריג מטפל בהבעה ויצירה, ד"ר יעקב גניזי נוירולוג ילדים מנהל מחלקת ילדים צילום: ניר קופלר

(גדי נס)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   לראשנה בבי'ח 'כרמל' תתקיים קבוצת תמיכה...
*   בבית חולים רמב'ם מאושפזים שניים במצב...
*   השבוע במרכז הרפואי 'בני ציון'. כתבה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים