לראשונה בישראל: שימוש בבלון חדשני ומשודרג ביחידת הצנתורים של המרכז הרפואי לגליל. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רוני אלברט

המטופל, שסבל מהיצרויות קשות ומסוידות בעורקים הכליליים, שוחרר לביתו במצב טוב. מנהל היחידה החדש ד'ר שולי הית'אם : 'הטכנולוגיה המשופרת מאפשרת ביקוע יעיל של הסידן מדפנות העורקים'

פורסם ב: 23/06/2024 17:44

ד'ר שולי היתא'ם מנהל יחידת קרדיולוגיה פולשנית - צינתורים במרכז הרפואי לגליל. צילום: רוני אלברט
ביחידת הצנתורים שבמרכז הרפואי לגליל בנהריה, בוצעה לראשונה בישראל פעולה מורכבת, בטכנולוגיה משופרת של גלי אולטרסאונד עם גלי הדף מוגברים, במטרה לרסק רובד סידני בעורקים כליליים.

הפעולה בוצעה בגבר בן 67, שהגיע עם תעוקת חזה בלתי יציבה (שהלכה והתגברה), וסבל מהיצרויות קשות ומסוידות בעורקים הכליליים.בפעולה נעשה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת של בלון המשדר גלי אולטרסאונד עם גלי הדף משופרים לעומת העבר.

מנהל היחידה החדש, ד'ר היית'אם שולי, הוא הרופא הראשון במדינה, שניתנה לו ההזדמנות לעשות שימוש בבלון, הנקרא C2PLUS - גרסה משודרגת של טכנולוגיית אולטרסאונד מיניאטורית, המייצרת גלי הדף בקצב של 120 פולסים בשנייה (בניגוד ל-80 פולסים בשנייה, בדור קודם של הטכנולוגיה החדשנית). גלי ההדף מבקעים את הרובד הסידני שמצטבר בעורקים הכליליים, ואשר מפריע לזרימת הדם.

לדברי ד'ר היית'אם שולי: 'הטכנולוגיה החדשנית פותחה ע"י החברה האמריקאית Shockwave, וקיבלה את אישור ה-FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקאי) ואישורים אירופאים. בחברה אומרים, כי דור 2 המשופר של הטכנולוגיה, עם 120 פולסים בשנייה, נוח יותר לשימוש ע'י המצנתרים, וכי הוכח במחקרים שאחוז הסיבוכים נמוך מבעבר בצורה ניכרת. המטופל שוחרר לביתו תוך יומיים, במצב טוב.

ד"ר שולי מסביר: "תוספת 40 פולסים בשנייה מאפשרת פירוק טוב יותר של הרובד הסידני וטיפול משופר בעורקים עם היצרות ארוכה ומסוידת, או בעורקים בהם יש יותר מקטע מסויד אחד, כפי שהתגלה בעורק הכלילי של המטופל'.

ד'ר שולי, בן 44 מהכפר כאבול הוא בוגר לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים.בתפקידו הקודם הוא כיהן כמנהל יחידת הצנתורים במרכז הרפואי 'בני ציון'. בשנותיו כמצנתר, ביצע מגוון רחב של פעולות, ובהן: צנתורים מורכבים בעורקים הכליליים, כולל פתיחת עורקים מסוידים, וטיפול במחלות מבניות של הלב (לרבות בעיות במסתמי הלב), תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, שחלקן בוצעו לראשונה בישראל.


ד'ר היית'אם שולי: 'החזון שלי הוא לפתח את שירותי היחידה עבור תושבי הגליל, כולל טיפול במקרים מורכבים, כמו עורקים המסוידים בצורה קשה וטיפול במחלות מבניות ומסתמיות שטרם בוצעו במרכז הרפואי'.

מנהל המערך הקרדיולוגי פרופ' שאול עטר: 'הצטרפותו של ד'ר שולי לצוות המערך משדרגת משמעותית ומרחיבה מאוד את מגוון השירותים והטיפולים המוצעים לתושבי הגליל. כעת ניתן יהיה, בחלק רב מהמקרים שיטופלו אצלנו, לפתור ולתקן באופן מלא ליקויים קשים, הן במערכת כלי הדם של הלב, והן במבנה ובתפקוד הלב והמסתמים שבו'.

מנהל המרכז הרפואי לגליל פרופ' מסעד ברהום, הודה למנהל היחידה הקודם, ד'ר מרק ברזינס, שפרש לגימלאות, ואיחל לד'ר שולי הצלחה עם כניסתו לתפקיד.


(גל זייד)
הית'אם שולי בפעולה. צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   לראשנה בבי'ח 'כרמל' תתקיים קבוצת תמיכה...
*   בבית חולים רמב'ם מאושפזים שניים במצב...
*   השבוע במרכז הרפואי 'בני ציון'. כתבה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים