ד'ר שרון קמה מונתה כסגנית מנהל בי'ח 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

ד'ר שרון קמה החיפאית היתה אחראית על עשרות אלפי מטופלים ומאות עובדים כמנהלת הרפואית של מחוז שרון שומרון ב'כללית' . בבי'ח 'כרמל' היא הובילה את מבדקי האקרדיטציה הבינלאומיים בהצלחה יתרה, ניהלה את מערך האיכות והבטיחות והובילה את מרכז החדשנות והמחקר של כרמל לגבהים חדשים.

פורסם ב: 16/06/2024 09:28

שרון קמה סגנית מנהל בי'ח 'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
אומרת ד'ר שרון קמה סגנית מנהל בי'ח 'כרמל': 'בחרתי להיות מנהלת במערכת הבריאות הציבורית בבי'ח'כרמל' כדי לקדם תהליכים ומערכות, ולהשפיע על בריאות המטופלים ואיכות החיים של הציבור ובכך גם לתרום לחוסן האוכלוסייה בישראל'.


ד'ר שרון קמה היא חברת הנהלה בבית החולים 'כרמל' מאז שנת 2021, והיא בעלת ניסיון ניהולי מוערך של מעל 10 שנים בתפקידי ניהול בכירים, במהלכן היא הובילה את בית חולים 'כרמל' ו'כללית' להישגים משמעותיים ולקידום יעדים כלכליים, שירותיים ובתחום הרפואה והחדשנות הרפואית.

במסגרת תפקידה כסגנית מנהל בית החולים, ד'ר קמה תהיה אחראית על כל תחום כח האדם הרפואי , כלל המחלקות בחטיבה הפנימית, המחלקה לרפואה דחופה, פרמקולוגיה ורוקחות, היחידה למניעת זיהומים, מקצועות הבריאות ובריאות הנפש, בריאות העובד, מחקר וחדשנות ועוד.

ד'ר שרון קמה היא בוגרת לימודי רפואה בטכניון עם התמחות ברפואת משפחה, ובעלת התמחות במינהל רפואי, עם תואר MHA של בית ספר לניהול באוניברסיטת תל אביב. בנוסף לכך היא בוגרת קורס דירקטורים של המכון הישראלי לחדשנות באוניברסיטה העברית.

בשלוש השנים האחרונות עמדה ד'ר שרון קמה בראש מערך האיכות ובטיחות הטיפול במרכז הרפואי 'כרמל', והיתה מופקדת על הובלת מבדק אקרדיטציה הראשון לאחר שנות הקורונה אותו עבר בית החולים בהצלחה יתרה. במקביל היא הקימה ומנהלת מרכז חדשנות חדשני משגשג ופורץ דרך. לפני כן היא מילאה תפקידי ניהול בכירים בשני מחוזות גדולים ב'כללית' חיפה וגליל מערבי כמנהלת מינהלת שרון שומרון וכמנהלת רפואית מחוזית ב'כללית'. בכך היא רכשה במסלול קריירה ייחודי היכרות עמוקה וניסיון עם מערכת הבריאות בקהילה ובבתי החולים של 'כללית'.

לדבריה: 'אני נכנסת לתפקיד בהתרגשות עם מטרה לקדם שלושה עולמות קשורים. אני רוצה להוביל תהליכים של רצף טיפול: קהילה ובית חולים לטובת טיפול רפואי ושירות מיטבי למטופלים שלנו, וכן להוסיף ולהביא ל'כרמל' כלים מעולם החדשנות הרפואית שמתפתח בקצב מסחרר ומאפשר לצוותים המטפלים להנגיש טיפול רפואי מצטיין, מותאם ומונגש למטופלים, ולעסוק בפיתוח צוותים מנהלים תוך שימוש בכלי ניהול מקצועיים כאמצעי מרכזי להמשיך התפתחות כח אדם רפואי במערכת הבריאות. כל זאת כדי לוודא שכל מטופל מקבל את הטיפול המגיע לו - אישי ואנושי '.

ד'ר שרון קמה היא מולטיטסקינג אמיתית ותמיד תתפסו אותה מג'נגלת בכישרון רב בין עשרות פרויקטים מורכבים ומאתגרים שהיא מרכזת.במעט השעות הפנויות אפשר לתפוס אותה קוראת ספר מרתק במרפסת ביתה, או צועדת על חוף הים, שם באוויר הפתוח ועם רחש הגלים שם היא מקבלת עוד השראה לרעיונות החדשים, שכנראה כבר למחרת בבוקר יהפכו לעוד תוכנית עבודה מעניינת .

ד'ר שרון קמה מחליפה בתפקידה את ד'ר שני ברוש והיא מביאה איתה לתפקיד ניסיון רב ומעמיק של הכרת מערכת הבריאות ושל כללית ברצף הטיפול המלא בבית החולים והקהילה, ניסיון שיאפשר לה עבודה בשותפות והנעת תהליכים מיטיבים למערכת ולמטופלים.

לסיכום אומרת ד'ר קמה: ' יש לי זכות גדולה להיכנס לתפקיד משמעותי זה במרכז רפואי 'כרמל', שהוא מרכז מצטיין מוביל ערכים ואני מתרגשת להמשיך ולקדם אותו ביחד עם שותפי להנהלה'.

ד'ר שרון קמה בת 54 תושבת חיפה , נשואה לשי מורה לימאות ואם לשלוש בנות.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   לראשנה בבי'ח 'כרמל' תתקיים קבוצת תמיכה...
*   בבית חולים רמב'ם מאושפזים שניים במצב...
*   השבוע במרכז הרפואי 'בני ציון'. כתבה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים