שפע של ברכות לאסי שפע שנבחר כמהנדס בית חולים 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

אסי שפע שנולד ברמת הגולן ושירת באוגדה 36, מתגורר כיום עם רעייתו ד'ר (להנדסת חומרים) הדר שפע, והם הורים לשלושה ילדים. עידו בן 6 , בארי בן שנתיים וזה לפני שבארי עלתה לכותרות בנסיבות הידועות. לאביגיל הקטנה נולדה לפני מספר שבועות. בבי'ח 'כרמל' כמובן.

פורסם ב: 09/06/2024 14:35

אסי שפע מהנדס בית חולים 'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
שני מהנדסים במשפחה זה כמו הפיליטון של מהנדס או אשת מהנדס. אז כאן לא רק בורקס ורבע עוף זה הרבה עופות. אגב, אסי שפע בכלל חלם להיות חקלאי, אבל המשיכה לראות דברים שהופכים מתוכנית על הנייר לפרוייקט חי בשטח, הביאה אותו ללימודי הנדסה. מזה שש שנים הוא עובד בבי'ח 'כרמל' והוא אחראי על כל פינה ומחלקה שעוברת שדרוג ובינוי שם.

הוא מנהל תקציב של 20 מיליון ש'ח בשנה, אחראי על עשרות צוותי אחזקה והנדסה והוא המנוע שמניע ומתניע בכל הקשור להנדסה ואחזקת בית החולים.


אסי שפע :'אני מאמין בצוות המיומן,מקצועי שמאוד מסור לעבודה. האחזקה וההנדסה זה לב בית החולים. אנחנו אחראים על כל נושא פיתוח בית החולים, הקמת מכונים ומתקנים, אחראים על האחזקה ושיפור מערכות התשתית של בית החולים- גזים רפואיים, חשמל, מיזוג אויר, בינוי, הכל על מנת לאפשר לצוותי בית החולים לטפל במטופלים, להתקדם טכנולוגית ולשפר את השירות'.

אסי בוגר תואר ראשון בהנדסת מכונות ובוגר קורס מהנדסי מוסדות רפואה מאוניברסיטת אריאל.
בתפקידיו הקודמים שימש אסי בכרמל כמהנדס מכונות במחלקת ההנדסה והאחזקה, ובהמשך הפך למנהל מחלקת האחזקה על כל המורכבות שבה. במסגרת תפקידו כמנהל האחזקה עבד אסי מול כל גורמי ביה"ח רשויות, קבלנים ומנהל תשתיות ובינוי. אסי יזם וקידם הטמעת טכנולוגיות חדשות בביה"ח וקידם תהליכי שיפור וייעול רבים. מתוקף תפקידו אסי חבר בוועדות מקצועיות רבות בביה"ח בהן, וועדת בריאות הסביבה, בטיחות וגהות, ועדת חמצן, בטיחות מבנים ועוד.

אסי שפע מוביל בתקופה זו את כל הפרוייקטים והבינוי הגדולים של בית החולים בעלויות של מיליוני ש'ח, בהם שדרוג ובינוי מחלקת א.א.ג, בינוי והקמת מכון ה-PET CT ו- MRI, בינוי והקמת חדר צנתורים שלישי הכנות לחדר אנגיו חדש, שיפוץ מחלקת ילדים ועוד.

בזמנו הפנוי הוא משחק טניס וגם בזה הוא מצטיין. אפשר למצוא אותו במרכז הטניס בחיפה. לדבריו : 'יש לי תוכניות ורעיונות איך לקדם ולשפר את בית החולים והכוונה היא להמשך פיתוח בית החולים מבחינה טכנולוגית, בנייה והשקעה בהון האנושי לשנים הקרובות וכן שמירה על רצף תיפקוד בית החולים ברמה הגבוהה ביותר.מבחינתי מה שמיוחד ב'כרמל' אלה זהו כח האדם העובד בו וזה מה שהופך אותו לבית חולים מצליח'.

דורי בז'רנו המנהל האדמניסטרטיבי של בי'ח 'כרמל' ששימש בתפקידו הקודם כמהנדס בית החולים, אומר: 'אסי שפע הוא עובד מצטיין שהתקדם מתוך המערכת ומתוך צוות בית החולים וממנו הגיע לתפקיד ניהולי בכיר.אסי מביא איתו לתפקיד יצירתיות הנדסית, אחריות, מסירות ומחויבות לעובדי מחלקת הנדסה ואחזקה. בנוסף לכך יש לו את היכולת לפתור בעיות הנדסיות מורכבות וכל זאת בשקט ובצניעות המאפיינים אותו'.

עם כניסתו לתפקיד אומר אסי שפע: 'אני אוהב את בי'ח 'כרמל', את האנשים והעבודה ואני מאוד אוהב לעזור לאנשים. בית חולים זה מקום עם משמעות, ובסוף הכול מגיע ומוכוון לטובת החולים, וכולנו כאן כדי לתת להם את השירות הטוב ביותר'.
אסי שפע, רמי, דורי ויהודה. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   לראשנה בבי'ח 'כרמל' תתקיים קבוצת תמיכה...
*   בבית חולים רמב'ם מאושפזים שניים במצב...
*   השבוע במרכז הרפואי 'בני ציון'. כתבה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים