משחק הממלכות - כלי טיפולי בביליותרפיה אותנתית מאת אורית אבן שושן-רשף. הוצאת 'רסלינג'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלונה ארט

ד'ר אורית אבן שושן רשף היא ביביליותרפיסטית ופסיכותרפיסטית, וגם מדריכה בתחומים אלה, מרצה בכנסים בארץ ובעולם, פירסמה מאמרים בתחום הביביליותרפיה והטיפול הקבוצתי. ד'ר אורית אבן שושן-רשף היא נכדתו של אברהם אבן שושן שחיבר את המילון העברי 'מילון אבן שושן'

פורסם ב: 06/06/2024 16:52

ד'ר אורית אבן שושן- רשף וספרה 'משחק הממלכות' בהוצאת 'רסלינג'. צילום אלונה ארט
ספרה של אורית אבן שושן-רשף מבוסס על עבודה של למעלה מ-20 שנות טיפול, והיא מציגה בו כלי טיפולי: 'משחק הממלכות' היא מכנה את הכלי הטיפולי שמזמן אפשרות ליצירת ממלכה מקבילה בעולם הפנטסטי. בריאת הממלכה מאפשרת יצירת סיפור אישי של המטופל שמקרב אותו אל המציאות הפנטסטית שלו ואל אפשרות לייצר תיקון בתוך המציאות הממשית שאיתה הוא מתמודד.

לדבריה 'משחק הממלכות' מאפשר לבדוק באופן מוחשי את התהליך הטיפולי: כיצד המטופל מביא את עצמו לטיפול, ואיך הוא מגלה חלקים שונים בתוך עצמו ומייצר סיפור שלם ביחס לעצמו וביחס למגע עם סביבתו. המשחק נוצר על ידי המטופל, ובנוי על תובנות עמוקות ובסיסיות שלו.

הספר מציג את הגישה הטיפולית של המחברת : ביבליותרפיה אותנטית. זו תפיסה שפועלת על פי שימוש בקול האותנטי של המטופל. המושג ביבליותרפיה אותנטית מגדיר מפגש אותנטי של שני סובייקטים בחדר הטיפול, שמייצרים סיפור משותף, בעל פה ובכתב. הדרך הסיפורית מאפשרת לקשור בין חלקי אני שונים באופן כזה שייצור שלם סיפורי בעל היגיון פנימי. הביבליותרפיה האותנטית מייצרת חופש תנועה בין חלקי האני השונים, והחופש מאפשר יצירת חיבורים בלתי-מציאותיים ובניית היגיון דמיוני – כל אלה מאפשרים התמודדות עם המציאות החיצונית.

משחק הממלכות מציג באותנטיות ובאומץ לב את התפיסה הטיפולית של המחברת, תוך כדי תיאור מפורט של טיפול קבוצתי, לצד פרשנות וחשיפת הדרך שבה המחברת עובדת. הספר מתאר את הדרך הטיפולית, החל מהצגת הקשיים שעולים בחדר הטיפול, דרך בחירת דרכים להתמודדות, עד לניסיון למציאת פתרונות או כלים להתמודדות עם הקושי. משחק הממלכות מאפשר הצצה לחדר הטיפול שבו שזורים תיאורים של תהליך טיפולי לצד פרשנויות ושיתוף בהלך המחשבה של המחברת.

מי את ד'ר אורית אבן שושן-רשף?

'נולדתי בעיר ירושלים, אמי ניצולת שואה ואבי יליד ירושלים. סבי אברהם אבן-שושן חיבר את המילון העברי ׳מילון אבן-שושן׳. משני הוריי קיבלתי את האמונה והמשמעות של ׳ליצור יש מאיין׳.

הספר ׳משחק הממלכות׳ מתאר תהליך של בניית ממלכה דמיונית שמסייעת בהתמודדות עם המציאות החיצונית. הספר פותח צוהר לעולמי האישי, למחשבותיי ולדרך עבודתי בחדר הטיפול. הספר מתאר בצורה כנה את המעשה בחדר הטיפול ומשלב גם את מחשבותיי'..

205 עמודים - 84 ש'ח.


עוד על ד'ר אורית אבן שושן-רשף הקליקו כאן על הלינק:

https://www.yahat.org/therapists/info.aspx?id=1147
'משחק הממלכות' מאת אורית אבן שושן רשף. הוצאת 'רסלינג'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   דמיונות מאת גיא רזניק. הוצאת 'סער'
*   המאפיה המדהימה של פרדי 2 מאת הריט ויטהורן.מיועד...
*   'השדון שלי' מאת אלון ומיכל גבע. איורים:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים