אוניברסיטת חיפה העניקה אתמול תואר ד'ר לפילוסופיה לשם כבוד לאמנית בתיה שני. כתבה: רונית קיטאי. צילום: איתמר טל

התואר לבתיה שני התקיים במסגרת אירועי חבר הנאמנים ה-52 של אוניברסיטת חיפה. הוא הוענק לה בהוקרה על עבודתה האמנותית, פעילותה הפילנתרופית וידידותה עם אוניברסיטת חיפה'. מה גרם לבתיה שני לבחור בלימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה?

פורסם ב: 03/06/2024 13:45

אוניברסיטת חיפה העניקה אתמול תואר ד'ר לפילוסופיה לשם כבוד לאמנית בתיה שני, בהוקרה על עבודתה האמנותית, פעילותה הפילנתרופית, המבוססת על חתירה לצמצום פערים בחברה הישראלית ולחיזוק הפריפריה והיותה ידידת אמת של אוניברסיטת חיפה.


אמר נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין: 'בתיה שני היא בוגרת האוניברסיטה, ולאורך כל פועלה, בתחילה כעובדת סוציאלית ולאחר מכן כאמנית, היא ביטאה את ערכיה של האוניברסיטה: סיוע לזולת, רגישות חברתית וחתירה לצמצום פערים ושינוי חברתי. זהו כבוד גדול עבורנו לסגור כעת מעגל ולהעניק לה את תואר הכבוד היוקרתי ביותר של האוניברסיטה'.

בתיה שני היא אמנית ריקמה, בוגרת בית הספר הבריטי המלכותי לעבודות ריקמה, שהציגה את תערוכותיה בארץ ובעולם. ביצירותיה היא מתייחסת לנושאים קשים כפליטות, אלימות ופגיעות של נשים וילדים. בעקבות שירותה הצבאי כחיילת בסדיר במהלך מלחמת יום הכיפורים, נחשפה שני לסיפורים קשרים של אובדן והקרבה, מה שהביא אותה לבחור בלימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה.

במסגרת עבודתה כעובדת סוציאלית היא ליוותה במשך שנים משפחות שכולות ובעיקר, כאלה שנפגעו על ידי אחרים: קורבנות של התעללות במשפחה, ילדים שעברו סחר כפליטים ועוד. מסתבר שחיידק האמנות לא עזב אותה, וכשעברה עם משפחתה לאנגליה בסוף שנות ה-80, היא החליטה ללכת בעקבות חלומה והתקבלה לבית הספר המלכותי לעבודות ריקמה.
ביחד עם בעלה שאול שני, השניים תורמים רבות לפרויקטים של מוביליות חברתית, צמצמום פערים וחיזוק הפריפריה

(אילן יבלברג, איתי שיינר)
הענקת תואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת חיפה לבתיה שני ע'י פרופ' רון רובין נשיא אוניברסיטת חיפה. צילום: איתמר טל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   שר הפנים משה ארבל בכנס חיפה למשפט...
*   104 שנים של התנדבות ותרומה לקהילה חוגג...
*   ראש לשכת עורכי הדין עו'ד עמית בכר בכנס...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים