מינויים חדשים בבית החולים רמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות הקריה הרפואית רמב'ם

ד'ר יולי וולוביק סמוחה – מונתה לראש רשות המחקר בבית החולים, ד'ר יונתן בוטבול הוא המנהל החדש של היחידה לראומטולוגיה ילדים ברמב'ם. ד'ר עידו שולט מנהל יחידת האם והעובר ברמב'ם קיבל מינוי כפרופ' חבר קליני בפקולטה

פורסם ב: 30/05/2024 12:21

מימין לשמאל פרופ' חבר-קליני עידו שולט, ד'ר יולי וולוביק סמוחה, ד'ר יונתן בוטבול. צילום: דוברות הקריה הרפואית רמב'ם
ד'ר יולי וולוביק סמוחה שמונתה לראש רשות המחקר בבית החולים רמב'ם היא בעלת דוקטורט בביולוגיה מולקולארית וחוקרת בתחום חקר המוח ותהליכי ההזדקנות.

בין השנים 2005 עד 2016 השלימה ד'ר וולוביק את לימודי הדוקטורט שלה בביולוגיה מולקולרית והפרעות נירודגנרטיביות מהפקולטה לרפואה של הטכניון. במהלך השנים הללו היא היתה שותפה כחוקרת למיסוד מעבדת מחקר בתחום לימודיה בפקולטה. היא הובילה ניסויים ושותפה לכתיבת פרוטוקולים, התמקדה בחקר תהליכים המסייעים למניעת התפתחות התסמינים של מחלות כגון אלצהיימר, עסקה בהדרכת סטודנטים והייתה שותפה לכתיבתם של שמונה מאמרים מדעיים.

בין השנים 2017 עד 2022 היא עסקה במתן ייעוץ אסטרטגי לחברות וארגונים בין-לאומיים העוסקים בתחום ביוטק וביומד בין-לאומיות במטרה להשיג מימון מגופים ממשלתיים ופרטיים בארה'ב, תוך מתן דגש על היבטים רגולטיביים וקליניים עבור כל חברה ותחום העיסוק המדעי שלה.


****
ד"ר יונתן בוטבול הוא המנהל החדש של היחידה לראומטולוגיהו ילדים ברמב'ם

ד'ר יונתן בוטבול סיים לימודי רפואה בטכניון בשנת 1999. לאחר סיום לימודיו, התמחה ברפואת ילדים בבית החולים 'העמק' בעפולה ולאחר מכן נסע להתמחות בראומטולוגית ילדים בבית החולים Sick Kids בטורונטו, קנדה, מהמרכזים המובילים בעולם בתחום ראומטולוגית הילדים.

ד'ר בוטבול משמש כרופא בכיר במחלקת ילדים ברמב"ם החל משנת 2009 וב-14 שנים האחרונות הוא מוביל את תחום ראומטולוגית ילדים בבית החולים. בנוסף על כך ב-5 שנים האחרונות הוא מנהל את אשפוז יום ילדים.

ד'ר יונתן בוטבול הוא בעל מינוי אקדמי, מרצה קליני בכיר בפקולטה לרפואה שבטכניון. הוא פעיל בחוג לראומטולוגיה, פירסם עשרות מאמרים בעיתונות המקצועית והציג בעשרות כנסים מקומיים ובין-לאומיים. ד'ר בוטבול מלווה מספר רב של סטודנטים לתואר MD ומתמחים לעבודת מדעי יסוד.

***

שגרו ברכות לד'ר עידו שולט שמעתה הוא פרופ' חבר קליני. לאחרונה נתבשר ד'ר עידו שולט מנהל יחידת האם והעובר ברמב'ם מפי הנהלת מפי בית הספר לרפואה של הטכניון, על קבלת מינוי פרופ' חבר קליני בפקולטה.

פרופ' שולט הינו בוגר בהצטיינות של הפקולטה לרפואה, התמחה ברפואת האם והעובר במרכז הגדול במערב ארה'ב – Cedars Sinai שבלוס אנג'לס. משנת 2010 הוא מנהלת את היחידה לרפואת האם והעובר ברמב'ם. הוא חבר פעיל בשלוש מועצות לאומיות של משרד הבריאות: המועצה לנאונטולוגיה, גיניקולוגיה וגנטיקה, המועצה לבריאות האישה ולרפואת מין ומגדר והמועצה לבריאות הקהילה וכיהן כיו"ר נבחר סניף צפון של האיגוד הישראלי לגיניקולוגיה ומיילדות.

פרופ' עידו שולט יזם ומרכז מספר צוותי מחקר שזכו במענקי מחקר יוקרתיים. תחומי מחקר עקריים: Single cell RNA sequencing של השליה ברעלת ובסוכרת הריון, השפעת זיהום הסביבה במפרץ חיפה על תוצאי ההריון. זיהומים והריון ואבחון טרום לידתי, הוביל פרסום מאמרים רבים בתחום רפואת האם והעובר ובתחום האבחון הטרום לידתי.

(נתנאל אייזיק)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   כיצד חזרו חיי החברה לנערה חיפאית בת...
*   איך בונים קהילה של מטופלים? עם יוצרי...
*   לראשונה בישראל: שימוש בבלון חדשני...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים