אוניברסיטת חיפה תעניק תואר ד'ר לפילוסופיה לשם כבוד לאמנית בתיה שני, במסגרת אירועי חבר הנאמנים ה-52. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות

אוניברסיטת חיפה תעניק תואר ד"ר לפילוסופיה לשם כבוד לאמנית בתי שני, בהוקרה על עבודתה האמנותית, פעילותה הפילנתרופית, המבוססת על חתירה לצמצום פערים בחברה הישראלית ולחיזוק הפריפריה והיותה ידידת אמת של אוניברסיטת חיפה

פורסם ב: 27/05/2024 11:27

בתיה שני. צילום: דוברות אוניברסיטת חיפה
אומר נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין: 'בתיה שני היא בוגרת האוניברסיטה, ולאורך כל הדרך פעלה, בתחילה כעובדת סוציאלית ולאחר מכן כאמנית. היא ביטאה את ערכיה של האוניברסיטה: סיוע לזולת, רגישות חברתית וחתירה לצמצום פערים ושינוי חברתי. זהו כבוד גדול עבורנו לסגור כעת מעגל ולהעניק לה את תואר הכבוד היוקרתי ביותר של האוניברסיטה'.

בתיה שני היא אמנית רקמה, בוגרת בית הספר הבריטי המלכותי לעבודות רקמה, שהציגה את תערוכותיה בארץ ובעולם. ביצירותיה היא מתייחסת לנושאים קשים כפליטות, אלימות ופגיעות של נשים וילדים. בעקבות שירותה הצבאי כחיילת בסדיר במהלך מלחמת יום הכיפורים, נחשפה שני לסיפורים קשרים של אובדן והקרבה, מה שהביא אותה לבחור בלימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה.

במסגרת עבודתה כעובדת סוציאלית היא ליוותה במשך שנים משפחות שכולות ובעיקר, כאלה שנפגעו על ידי אחרים: קורבנות של התעללות במשפחה, ילדים שנחסרו בסחר פליטים ועוד. אלא שחיידק האמנות לא עזב אותה, וכשעברה עם משפחתה לאנגליה בסוף שנות ה-80, היא החליטה ללכת בעקבות חלומה והתקבלה לבית הספר המלכותי לעבודות רקמה. ביחד עם בעלה שאול שני, תורמים שניהם רבות לפרויקטים של מוביליות חברתית, צמצמום פערים וחיזוק הפריפריה.


(אילן יבלברג, איתי שיינר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   'ספין' עלתה הערב ב-HOT בידור. כתבה: רונית...
*   אתמול באירוע פתיחת תערוכות בנוכחות...
*   המקעקע הידוע אליאב אוזן וארוסתו שלי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים