טקס סיום קורס פראמדיקים נערך ל-114 מסיימי הקורס במגן דוד אדום בעיר רמלה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

טקס סיום קורסי פראמדיקים של מגן דוד אדום התקיים במד'א רמלה, במעמד בכירי מד"א, מסיימי הקורס ובני משפחותיהם. הנחתה יפעת גלזמן, אחראית קורסי פראמדיקים שירות לאומי, ובמהלכו קיבלו הבוגרים והבוגרות תעודות הסמכה.

פורסם ב: 23/05/2024 10:35

אפיק גרידי, חניך מצטיין קורס פראמדיקים בוקר 53. צילום: דוברות מד'א
בכל אחד משלושת הקורסים שהסתיימו נבחר חניך מצטיין, בהם שני יפידוף מרעננה ואפיק גרידי מבני עייש. שלושה בוגרים נוספים מכל אחד מהקורסים נבחרו חניכי מופת, בניהם פבל שקורטוב מקציר, אלחנן כהן מצפת והלל יונתן חולודנקו משדרות. את הטקס ליוו בשירה אומנותית מתנדבות נוער מתחנת חולון במרחב איילון של מד"א - הוריה יוחאי ונועה סאנאנס.

רמי מילר מנהל אגף רפואה במד'א: "בזמנים קשים אלו, תפקידכם כפראמדיקים מקבל משמעות מיוחדת. אתם החזית במאבק על חיי אדם. אתם אלו שמגיעים ראשונים לזירת האירוע, לעיתים תחת אש, תוך סיכון עצמי וחירוף נפש ומעניקים טיפול רפואי מציל חיים. אתם אלו שנותנים תקווה לאנשים ברגעים הקשים ביותר בחייהם. ההכשרה שקיבלתם לאורך הקורס הייתה אינטנסיבית ומקיפה. למדתם את מיטב הידע והטכנולוגיות המתקדמות בתחום רפואת החירום. פיתחתם מיומנויות טכניות ומקצועיות יוצאות דופן, לצד יכולות של קבלת החלטות נכונות תחת לחץ, עבודה בצוות וסיוע רגשי למטופלים ובני משפחותיהם. אך מעבר לידע ולמיומנות, אתם צריכים לזכור תמיד את הערכים שמנחים את עבודתכם כפראמדיק: מסירות, אנושיות, מקצועיות ואחריות. עליכם להיות קשובים לצרכים של כל מטופל, לכבד את רגשותיו ואת פרטיותו, ולעשות כמיטב יכולתכם כדי להקל על סבלו".

ליהי גולן, נציגת קפ'מ (קורס פראמדיקים משולב) 7: 'לא בזמנים שחשבנו וללא תחושת השמחה שחשבנו שתהיה כשנסיים את הקורס, הוסמכנו בצל המלחמה לפראמדיקים ופראמדיקיות בארגון. בתקופה הזאת, יותר מתמיד האחריות היא כבדה, אנחנו עשויים בכל רגע נתון להיות חשופים למתקפה ולהגיע לזירות הרס ונפילה. צריכים אותנו בשטח'.

רוני סימסולו נציג קפ'ע (קורס פראמדיקים ערב) 12: 'בחרנו לשאוף להיות הראויים והטובים ביותר במקצוע ולקבל את הזכות להציל חיים. תודה לכל חבריי לקורס, תודה למגן דוד אדום ארגון ההצלה הלאומי על הזכות ללבוש את המדים בגאווה עצומה ולייצג'.

גל גניש נציגת קפ'ב (קורס פראמדיקים בוקר) 53: "'שנם לא מעט אנשים שיצאו לשטח ב-7.10 והתגלו כלוחמים לא קטנים, השאירו מאחור משפחות ודאגות, עטו על ראשם קסדה ושכפץ ויצאו למשימה. חלקם חזרו עם צלקות ומראות שקשים להכלה וחלקם כבר לא איתנו.

אלו שבמקום חליפת סופרמן עוטים על עצמם חליפה לבנה ומשאירים אחריהם סיפורי גבורה וחותם של כאב וגאווה גם יחד. והיו מטפלים, עד הרגע האחרון גם אם זה עלה בחייהם. אני כל כך מאושרת ומודה על הזכות הזו לעשות את מה שאני אוהבת בכל בוקר כשאני קמה, סוגרת מעגל ומגשימה חלום,- להיות שם בשביל האחר ולהוות שלוחה בעולם הזה'.

ד'ר אלי יפה סמנכ'ל קהילה במד'א: 'מה זה פראמדיק? אנחנו נמצאים בתקופת אבלות על תלמידי רבי עקיבא, המוטו של רבי עקיבא היה 'ואהבת לרעך כמוך, זה כלל גדול בתורה'. אז מה זה פראמדיק? פראמדיק זה 'ואהבת לרעך כמוך'. זה לקחת כל מקרה, כל חולה, להחזיק לו את היד, להזדהות איתו ולהיות שם בשבילו. זה כמו שאתה רוצה שיטפלו בך ככה אתה תטפל, וכל חולה הוא החולה הראשון שטיפלת בו בחייך. אם תהיו כאלה, תהיו פראמדיקים לנצח'.

מנכ'ל מד'א אלי בין: 'להיות פראמדיק במגן דוד אדום זה מישהו שעוסק 24 שעות בהצלת חיים וזה אתם. אתם מקצועיים ואתם ראויים להערכה רבה. רק בתקופה האחרונה במלחמת 'חרבות ברזל' ראינו את אומץ, הנחישות והמסירות שלכם לטפל גם תחת אש ולחתור ולהגיע לפצועים שהיו זקוקים לכם.

אני מבקש גם להביע את הערכתי למשפחות שלכם ומבקש מהם סליחה על כך שהפראמדיקים שלנו יאלצו לעזוב אתכם באמצע אירוע משפחתי או משולחן שבת, למשמרת שהם צריכים להיות בה, בהסלמה או במשימה שאנחנו נבקש מהם לבצע. ללא התמיכה שלכם ספק אם הם יכולים למלא את התפקיד שלהם. תודה לכם, הפראמדיקים החדשים העובדים והמתנדבים במד"א, אני מאחל לכם שתמשיכו להציל חיים. תודה רבה'.
קורס פאראמדיקים ערב 12.- צילום: דוברות מד'א

אלחנן כהן, חניך למופת קורס פראמדיקים בוקר 53 . צילום: דוברות מד'א

הלל יונתן חולודנקו, חניך למופת קורס פראמדיקים ערב 12. צילום: דוברות מד'א

קורס פראמדיקים משולב 7 . צילום: דוברות מד'א

קורס פאראמדיקים ערב 12. צילום: דוברות מד'א

שני יפידוף, חניכה מצטיינת קורס פראמדיקים משולב 7. צילום: דוברות מד'א

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   הסוס הטרויאני של החלילן מהמלין. כתבה:...
*   נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד...
*   אתמול נערך אירוע חגיגי לרגל השקת אשכול...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים