ראש העיר חיפה יונה יהב, לשרת התחבורה, מירי רגב: 'טפלי בפצצה המתקתקת בכביש החוף'. צילום: רונית קיטאי

במכתב הפנייה שהעביר ראש העיר חיפה יונה יהב לשרת התחבורה מירי רגב הוא מציין כי המקטע שבין העיר חיפה לנתניה בכביש 2 הוא בבחינת 'פצצה מתקתקת' שעלולה לעלות בחיי אדם, מאחר והוא אינו עומד בכל סטנדרט סביר ועדכני של תאורה בדרכים

פורסם ב: 20/05/2024 10:07

ראש העיר חיפה יונה יהב. צילום: רונית קיטאי
במכתבו מציין ראש העיר חיפה כי 'כביש 2, שהוא הכביש העיקרי המוביל מהעיר חיפה לכיוון דרום, אינו מואר כולו במקטע הדרך שבין העיר חיפה לבין העיר נתניה וזאת, להבדיל, ממקטעים אחרים שלו - מהעיר נתניה דרומה, המוארים לכל אורכם. מדובר במקטע דרך משמעותי, שהיקף השימוש והמשתמשים בו רב ומכאן שאין חולק כי יש חובה להבטיח כי המקטע האמור, לכל אורכו, יהא מואר ויבטיח כי המשתמשים בו יוכלו לנהוג את רכבם בבטיחות.

מקטע כביש זה אינו עומד בכל סטנדרט סביר ועדכני של תאורה בדרכים, והוא בבחינת 'פצצה מתקתקת' שעלולה לעלות בחיי אדם'.

במכתבו מפנה ראש העיר לדו'חות מבקר המדינה, בהם מודגשת החובה המוטלת על משרד התחבורה לפעול להקצאת תקציבים מתאימים ונדרשים להארת כבישים, זאת בשל החשיבות הרבה שיש לאמצעי תאורה במניעת תאונות קשות בכבישים.

את מכתבו מסיים יהב בפנייה אישית לשרה רגב, בבקשה כי תנחה בדחיפות את עובדי משרדה לפעול להסדרת תאורת לילה רציפה בכביש 2, לכל אורכו של מקטע הדרך המדובר, על מנת להבטיח את בטיחותם של המשתמשים במקטע כביש זה.

(אלירן טל)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   בשורה לתושבי חיפה - המוקד הטלפוני...
*   עו'ד סיימון (שמעון) דיין החיפאי עדיין...
*   הסתיים שיקום מקיף בקומת הכניסה לבניין...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים