ראש העיר חיפה יונה יהב פקד את חלקת חללי פעולות האיבה בבית העלמין 'שדה יהושע' בחיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ניר בלזיצקי, ענת סלומון

ראש העיר חיפה נשא דברים בבית העלמין בשדה יהושע, וסגנו ומ'מ, אביהו האן וח'כ אליהו (אלי) דלל נכחו בבית העלמין הצבאי בשכונת נווה דוד בטקס הזכרון לחללי מערכות ישראל

פורסם ב: 13/05/2024 13:41

בטקס בשדה יהושע בחיפה. צילום: ניר בלזיצקי דוברות עיריית חיפה
ראש העיר יונה יהב: 'בצער עמוק ובלב כבד אנו עומדים כאן בפניכם, כואבים על חיים שנגדעו בטרם עת, על משפחות שנשברו ועל חלומות שלא יתגשמו העיר חיפה חוותה פיגועים קשים וכואבים מנשוא. משפחות, שרק ביקשו לאכול במסעדה, תלמידים שביקשו לחזור לבתיהם מבית הספר איבדו את חייהם כתוצאה מטרור חסר רחמים, שכוון כנגד אזרחים תמימים וחפים מפשע. היום, ובכל יום, אנו זוכרים אותם: את פניהם, את חיוכיהם, את חלומותיהם, את צחוקם ואת אהבתם. אנו זוכרים את כל מה שהיו וגם את מה שהיו יכולים להיות.יחד, נתמודד עם תחושת המחנק שאינה עוברת .יחד נחזק זה את זה ונישא את הכאב הבלתי-עובר'.

עוד נשא דברים בטקס שנערך בחלקת חללי פעולות האיבה יוסי צור, אביו של אסף - בלונדי ז'ל, אשר נרצח בפיגוע אוטובוס 37 ברחוב מוריה בחיפה ב- 5 למרץ 2003. יעקב בנג'ו, אביו של איתי בנג'ו ז'ל, שנרצח במסיבת ה'נובה' ב -7 באוקטובר 2023 אמר 'קדיש'.

בבית העלמין הצבאי שבשכונת נווה-דוד התקיים באותה השעה טקס הזיכרון לחללי מערכות ישראל בהשתתפות: סגן ומ'מ ראש העיר חיפה אביהו האן וח'כ אליהו (אלי) דלל, שנשא דברים בשם ממשלת ישראל. החזן הצבאי אריאל לייפר, נשא תפילת 'אל מלא רחמים'. הרב חגי ולווסקי נשא תפילה ל'נשמות הקדושים' ועמוס דסקל, אביו של סמל אחיה דסקל ז'ל, שנפל בקרב במלחמת 'חרבות ברזל' קרא 'קדיש'.

(רוני גרוסמן, גיל מלר)
צילום: ניר בלזיצקי דוברות עיריית חיפה

טקס הזיכרון לחללי מערכות ישראל בבית העלמין הצבאי. צילום: ענת סלומון דוברות עיריית חיפה

צילום: ענת סלומון דוברות עיריית חיפה

צילום: ענת סלומון דוברות עיריית חיפה

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   90 תלמידים מחטיבות ביניים בחיפה סיימו...
*   שרת התחבורה מירי רגב בעיריית חיפה:...
*   800 סטודנטים חיפאים קיבלו מלגות בזכות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים