אחוה זה דבר שצריך תמיד שיהיה בעם.'אחוה' היא גאווה מזה 95 שנים כחברה יצרנית וותיקה ומצליחה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: יעל האן

'אחוה' מסמנת את מותגיה עם חגיגות 95 שנים להיווסדה. 'אחוה' ,יצרנית הטחינה והחלוה הישראלית הוותיקה בישראל, החלה לפעול בשנת 1929 בדרום תל אביב ועל סוד ההצלחה אומר יעקב מלאך יו'ר ובעלי חברת 'אחוה': 'הסוד להצלחה ולאריכות ימים בתעשייה הוא להיות תמיד הוגן, שקוף, ולהסתכל קודם כל על רווחת הצרכן ותועלתו לפני שיקולי רווח צרים'

פורסם ב: 12/05/2024 11:11

חברת 'אחוה' מסמנת את מוצריה לרגל 95 שנים להיווסדה. צילום: יעל האן
חברת 'אחוה', יצרנית הטחינה, חלוה ודברי מאפה הישראלית המובילה, מי שנחשבת לאחד מהמותגים הישראליים הוותיקים ביותר, חוגגת 95 שנה להיווסדה ומסמנת לרגל כך את מוצריה במדבקה חגיגית. טחינה גולמית רגילה ומלאה אחוה, מגוון מוצרי חלוה, ממרחים מתוקים מבוססי טחינה ומגוון מוצרי מאפה, ישווקו כשעליהם מתנוססת מדבקת השנים עם ענפי זית.

חברת 'אחוה' הוקמה בשנת 1929 על ידי ארבע משפחות עולים מפולין, רוסיה, יון ותורכיה, אשר התקבצו בבית דירות בדרום תל אביב והחלו לייצר חלוה על פי מתכונים של ארצות מוצאם.בהדרגה הם הוסיפו לייצור גם שמן וטחינה, שהיוותה את חומר הגלם העיקרי בחלוה.

מאיר דיזנגוף ז'ל ראש העיר הראשון בתל אביב, קרא לרחוב על שם המפעל : סמטת בית הבד. בשנת 1970 הצטרף למפעל יעקב מלאך, אז חייל משוחרר ופועל ייצור וכיום, מי שמשמש כיום כבעלים ויו'ר החברה, לאחר שרכש במרוצת השנים את חלקי השותפים. לצדו של יעקב עובדים במפעל רעייתו ציפי ושלושה מבניו, מיקי, יובל ויואב.

'אחוה' נחשבת כיום ליצרנית הגדולה והמובילה בישראל של טחינה גולמית ומוצרי חלוה. החברה מתמחה בייצור חלוה איכותית מסוגים שונים, טחינה גולמית, מוצרים אורגניים, מוצרים ללא סוכר, עוגות ומגוון מוצרי מאפה ותרכיזים לשתייה. החברה מעסיקה כ-235 עובדים בשלושה מפעלים באיזור התעשייה אריאל וכ-20% ממוצריה מיועדים לייצוא.

את מגוון מוצרי 'אחוה' ניתן לקנות במדינות רבות ברחבי העולם: מאוסטרליה וניו זילנד, דרך דרום אפריקה, מדינות חבר העמים, מערב אירופה ובמרכז וצפון אמריקה. יעקב מלאך יו'ר חברת 'אחוה', מסביר את סוד ההצלחה: 'להיות תמיד הוגן, שקוף, ולהסתכל קודם כל על רווחת הצרכן ותועלתו לפני שיקולי רווח צרים. לעולם לא נקטין אריזות ללא שינוי מחיר, תמיד נציע את העסקה המשתלמת ביותר לצרכן. אנו מאמינים שצרכן שרוכש ממוצרי אחוה, יודע שמותג זה לעולם יהיה הגון ויציע את התמורה המיטבית לכספו'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור צרכנות :
*   חברת 'סנו' השיקה את מרכך הכביסה 'סנו...
*   חברת 'עוף הגליל' נכנסת לראשונה לתחום...
*   חדש על המדף מבית 'סבון מיכל' :מסכת פילינג...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים