על היחידה לטיפול בדלקות מעי בילדים ברמב'ם .כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות רמב'ם

השירות למחלות מעי דלקתיות בילדים בניהולה של ד'ר רמית מגן-רמון, מומחית לגסטרו ילדים בבית החולים 'רות' (רפפורט) לילדים ברמב'ם, הוכר על ידי ארגון International Bowel Ultrasound (הארגון הבינלאומי לאולטראסאונד המעי), כמרכז הדרכה ברמה ארצית ועולמית

פורסם ב: 07/05/2024 13:32

ד'ר רמית מגן רמון בעת ביצוע בדיקה במטופל צעיר. צילום: דוברות רמב'ם
היחידה ברמב'ם הוכרה להכשרת רופאות ורופאים, לזיהוי וטיפול בדלקות מעי בילדים ונוער, באמצעות בדיקת אולטראסאונד פשוטה. מאחורי ההחלטה המכובדת של הגוף הבינ"ל יש גם בשורה של הקלה לילדים החולים במחלות מעי דלקתיות, והכרה בפעילות שהחלה ד'ר מגן-רימון לבצע לפני מספר שנים: לערוך בדיקות לילדים הסובלים מדלקות מעי כרוניות (קרוהן וקוליטיס כיבית), באמצעות מכשיר אולטרה-סאונד. התוצאות המתקבלות באמצעות מכשיר האולטראסאונד, דומות ביכולות באיתור פעילות דלקתית, היקף פעילותה במערכת העיכול ומידת החומרה שלה, לבדיקות כדוגמת C.T. או MRI.


היתרונות של בדיקה באמצעות מכשור אולטרה-סאונד הן עצומות ביחס לבדיקות במכשור 'כבד', מסבירה ד"ר מגן-רמון, שכן הילד מקבל אבחון מדויק, אין חשיפה לקרינה ב-CT או צורך בהרדמה לילדים קטנים לביצוע MRI. עבור ההורים מדובר בחיסכון רב של שעות עבודה ועבור הילדים נחסכים אובדן ימי לימודים.


נוסף על כך, אין צורך להנפיק הפניות יקרות מצד קופות החולים עבור בדיקות היקרות, אין צורך בזימון תורים נוספים לבדיקות, הילדים שותפים מלאים לבדיקה ולדברי ד'ר מגן-רימון, הם אף משתפים פעולה, שכן הם רואים את איבריהם שלהם בזמן-אמת על גבי המסך, מה שמסיח את דעתם מאווירת הבדיקה ומבטל לחלוטין את תחושת הפחד מהכאב.


הניסיון של ד'ר רמית מגן רמון הצטבר לכדי הכרה במכון גסטרו ילדים ברמב"ם בתחום מחלות מעי דלקתיות, כמרכז מצוינות בינ"ל שמורשה להכשיר רופאות ורופאי גסטרו ילדים ברמב'ם: לחסוך קרינה והרדמה לילדים שחולים בדלקות מעי. הקלה אדירה לכל הנוגעים בדבר.


צפו בד'ר רמית מגן-רימון מסבירה על החדשנות הטיפולית ועל ההכרה הבינלאומית:

:https://youtu.be/8NgqpNuvFrw

(נתנאל אייזיק)
ד'ר רמית מגן רמון. צילום: דוברות רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   לראשנה בבי'ח 'כרמל' תתקיים קבוצת תמיכה...
*   בבית חולים רמב'ם מאושפזים שניים במצב...
*   השבוע במרכז הרפואי 'בני ציון'. כתבה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים