ד'ר ירון ברקוביץ' יליד חיפה מונה כמנהל המחלקה האורתופדית ב'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

המנהל החדש שמונה למחלקה האורתופדית ב'כרמל' ד'ר ירון ברקוביץ ,הדריך רופאים באירופה בניתוחי החלפת ברך באמצעות רובוט. מבי'ח 'כרמל' מדווחים לנו כי הוא הרופא הראשון בישראל שביצע החלפת ברך באמצעות רובוט

פורסם ב: 07/05/2024 10:33

ד'ר ירון ברקוביץ' מנהל המחלקה האורתופדית בבי'ח 'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
כמנהל ומנתח בכיר ד'ר ירון ברקוביץ מעורב בסטארט-אפים בתחום הרפואה והוא חי חולם ונושם חדשנות. אם הוא לא היה רופא כנראה שהיום הייתם מוצאים אותו כיזם ואיש הייטק מוביל.


ד"ר ירון ברקוביץ שנבחר ונכנס לתפקידו החדש כמנהל המחלקה האורתופדית ב'כרמל' כיהן עד לאחרונה במשך שש השנים האחרונות כמנהל המחלקה האורתופדית בבי'ח 'הלל יפה' שבחדרה . ד'ר ברקוביץ סיים את לימודי הרפואה שלו בטכניון בחיפה בשנת 2002 והתמחה באורתופדיה בבי'ח רמב'ם בחיפה.

מאחוריו השתלמויות בינלאומיות רבות בתחום ניתוחי המפרקים בבתי החולים בבלגיה ובטורונטו קנדה, הוא שימש כיועץ החלפות המפרקים של קופות החולים 'לאומית' 'מאוחדת' 'מכבי' ו'כללית' וזכה במלגת הצטיינות מטעם האיגוד האירופי לניתוחי ברך .

לדבריו: 'אורתופדיה היא המקצוע הכי יפה ברפואה מאחר והיא מאפשרת לנו לגעת בחולים ולראות את החיוך והשינוי שהם עוברים מצולעים וסובלים לאנשים בריאים עם איכות חיים טובה יותר'.

כיזם ואיש חדשנות ד'ר ירון ברקוביץ מתכוון להכניס יותר קידמה וחדשנות למחלקה.'ההישג הכי גדול שלי הוא הכניסה לתחום הניתוחים הרובוטיים בשנת 2019 בתקופה מאוד מאתגרת לפני פריצה הקורונה . כיום 30% חוז מניתוחי החלפות הברך בארץ הם באמצעות רובוט. אני מתכנן להטמיע את ניתוחי הרובוט אצלנו בבי'ח 'כרמל' כי יש לנו את הטכנולוגיה והציוד הדרוש לכך ואנחנו נעשה את זה. קיבלתי ב'כרמל' נכס של מחלקה טובה עם צוות מאוד מקצועי ואיכותי, מחלקה שיודעת ומבצעת במקצועיות רבה קשת רחבה של ניתוחים ושירותים רבים.

בחזון שלי אני רוצה לפתח ולחזק את הקשר עם הקהילה ומרפאות הקהילה בחיפה ובצפון לקדם מחקר יישומי, לפתח את תחום רפואת ואורתופדיית הספורט, להכניס למחלקה יותר חדשנות ולהביא את המחלקה לקדמת האורתופדיה בצפון'.

ד"ר ברקוביץ מאמין שצריך לפתח את הרפואה גם ובעיקר בפריפריה, ולדעתו אין סיבה שמטופלים ייסעו לקבל טיפול באזור המרכז .
" אני מאמין שמחובתנו להעלות את איכות הרפואה בחיפה ובצפון, "כללית" היא מעצמה של רפואה ובריאות ואני בטוח שנצליח להעניק לתושבי חיפה והצפון רפואה איכותית ומצוינת. אני מאמין שבעוד שנתיים המחלקה האורתופדית שלנו בכרמל תהיה הטובה והמובילה בצפון בתחום הניתוחים האלקטיביים ".

ד"ר ברקוביץ תושב קיבוץ עין כרמל נשוי ללימור עו"ד במקצועה, ואבא מסור ל 4 ילדים
רונה בת 15 תלמידה, יפתח בן 20 לוחם בצנחנים , יערה בת 22 סטודנטית לרפואה,
ויותם בן 25 קצין בצבא קבע.

בתמונות:
ד"ר ירון ברקוביץ מנהלה החדש של המחלקה האורתופדית בכרמל
קרדיט – צילום אלי דדון
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   לראשנה בבי'ח 'כרמל' תתקיים קבוצת תמיכה...
*   בבית חולים רמב'ם מאושפזים שניים במצב...
*   השבוע במרכז הרפואי 'בני ציון'. כתבה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים