ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה: זוכרים גם את החטופים. חברת 'כתר' ממשיכה ביוזמת 'הכסא הריק' והפעם בצבע צהוב. כתבה:רונית קיטאי

הצבת כסא צהוב שיזכיר ו- 132 החטופים יהיו נוכחים בכל מפגש 'זכרון בסלון' ובטקסים הרשמיים בארץ ובחו'ל. המהלך הוא בשיתוף עמותת 'זכרון בסלון' ומטה משפחות החטופים. בנוסף, ערכה 'כתר' מפגש 'זיכרון בסלון' במטה החברה בהרצליה, אליו הוזמנו כלל העובדים בכדי לזכור ולא לשכוח את סיפורי השואה.

פורסם ב: 05/05/2024 17:51

צילום: יח'צ
בשנה מורכבת כזו, וגם בערב יום השואה, ממשיכה 'כתר' ביוזמת "'כסא הריק' שמזכיר לכולנו לשמור כסא אחד צהוב ריק, עד שכולם חוזרים הביתה. מהלך זה ממשיך גם במעגלי השיח ומפגשי יום השואה השונים שמתקיימים ברחבי הארץ, בסלונים של בתים פרטיים, ארגונים וחברות שיקיימו מפגשי זיכרון בסלון, כך שיוכלו לזכור ולהזכיר.

יוזמת "'כסא הריק' של 'כתר' הגיעה גם לבלגיה שם עתיד להתקיים בבריסל מחר (6.5) אירוע יום הזיכרון לשואה ולגבורה בנוכחות ראש ממשלת בלגיה, שרים, בכירים ושגרירת ישראל בבלגיה. הטקס המיוחד יציין לצד זיכרון השואה גם את הטרגדיה שפקדה את מדינת ישראל ב-7 באוקטובר. הכיסאות הצהובים של 'כתר' הוטסו מישראל לבקשת מארגני הטקס והם שם כדי להנכיח את חסרונם של החטופות והחטופים שנלקחו מביתם ועדיין לא שבו, הכסא הריק ידגיש את חסרונם עד שכולם ישובו הביתה, גם בחו"ל.

כמנהגה בשנים האחרונות, ערכה 'כתר' מפגש 'זיכרון בסלון' אליו הוזמנו עובדי 'כתר' בארץ ובחו"' מתוך מטרה שלעולם לא נשכח. במהלך המפגש עובדי כתר נחשפו לסיפורו האישי של ניצול השואה, יוסף מור, יליד סלובקיה שניצל בנס מספר פעמים במהלך השואה, בעת שמשפחתו נספתה באושוויץ. יוסף עלה לארץ לבדו בשנת 1947 והפך מאז לדמות משמעותית, אשר פעילה רבות עד היום בהנצחת השואה, לצד בניין הארץ. במקביל, קיימה כתר גם הרצאה בנושא השואה בשפה הערבית, שהועברה לעובדי 'כתר' במפעלי החברה לבקשתם.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   חברת רפאל העניקה לתלמידות ותלמידי...
*   פרופ' עודד בז'ה, פרופ' בני פודבילביץ'...
*   פצוע אנוש ופצוע קשה בפיגוע דקירה בקניון...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים