מחקר פורץ דרך מציג שימוש בקרום השיליה לטיפול בשחיקת ברך הוצג בחו'ל ע'י ד'ר אייל גנסין. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

ד'ר אייל גנסין, מומחה באורתופדיה ואורתופדית ברך וספורט ב'כללית' מחוז חיפה וגליל מערבי ובית חולים 'כרמל' מקבוצת 'כללית', הציג מחקר חדשני בכנס AAOS היוקרתי בסן פרנסיסקו שישנה את איכות חייהם של רבים הסובלים משחיקת ברך

פורסם ב: 30/04/2024 18:15

ד'ר אייל גנסין בכנס אורטופדיה בארה'ב. צילום: דוברות 'כללית'
המחקר שבוצע בשיתוף פעולה עם מספר רופאים מארה'ב, נבחר לאחד מ-5 המחקרים הטובים ביותר בכנס בזכות גישתו החדשנית לשימוש בהזרקות ביולוגיות לטיפול בשחיקת ברך.

המחקר עוסק ביעילות המעטפת האמיניוטית של קרום השיליה לשיפור שחיקת ברך. נשים שעברו ניתוח קיסרי תורמות את השיליה, המופרדת למרכיבים בעלי פוטנציאל גדילה וריפוי ורכיבים אלו מוזרקים למטופלים עם שחיקת ברך קלה עד מתקדמת.
המחקר השווה שתי כמויות של החומר לפלצבו במטרה לבחון את יעילותו ואת המינון האופטימלי. יעילות החומר נבדקה באמצעות שאלונים אורתופדים, בדיקות קליניות ושביעות רצון המטופלים והתוצאות הציגו יעילות גבוהה, שהתבטאה בהפחתת כאבים ושיפור ניכר באיכות החיים של המטופלים.

כנס AAOS נחשב לכנס האורתופדי הגדול והחשוב ביותר בעולם, אליו הגיעו השנה כ-10,000 אנשי מקצוע. במהלך הכנס הוצגו מאות מחקרים חדשים בתחום האורתופדיה, וד"ר גנסין היה הרופא הישראלי היחיד שזכה להציג את מחקרו במעמד יוקרתי על הפודיום המרכזי.

ההצלחה של מחקר זה פותחת פתח לטיפולים חדשים ויעילים יותר בשחיקת ברך, מצב שפוגע באיכות חייהם של מיליוני אנשים ברחבי העולם. גישתו החדשנית של ד'ר אייל גנסין והצוות עשויה להוביל לפריצת דרך משמעותית בתחום האורתופדיה ולשיפור משמעותי באיכות חייהם של חולים הסובלים משחיקת ברך.

(טלי שרייר-וגנר)
ד'ר אייל גנסין בכנס אורטופדיה בארה'ב. צילום: דוברות 'כללית'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   כיצד חזרו חיי החברה לנערה חיפאית בת...
*   איך בונים קהילה של מטופלים? עם יוצרי...
*   לראשונה בישראל: שימוש בבלון חדשני...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים