מה הסיכוי של אישה ללדת בכביש 461 ועוד לעשות זאת בפעם השניה? כתבה: רונית קיטאי.

לפני חמש שנים, אילה מעטוף (30) ממושב ברקת במועצה אזורית חבל מודיעין חשה בצירי לידה ונסעה יחד עם בעלה נועם לבית חולים. במהלך הנסיעה בכביש 461 ובסמוך לצומת יהוד חשה שהצירים מתגברים ובסיוע ובהדרכה טלפונית ממוקד 101 של מד'א ילדה את בנה טוהר. אותה תופעה חזרה על עצמה ושוב היא ילדה בכביש זה בעזרת מד'א

פורסם ב: 15/04/2024 10:19

לפני כחודש, אילה מעתוק שהיתה בחודש ה- 9 להריונה חשה צירי לידה וגם הפעם נסעה יחד עם בעלה ברכבם לבית החולים. בכביש 461 מערבית לצומת יהוד, כשהייתה בסמוך לאור יהודה חשה שהצירים מתגברים, שהמים יורדים ושהיא כורעת ללדת. בעלה נועם, שכבר היה מתורגל בנושא, חייג 101 למגן דוד אדום וחובשת רפואת חירום במוקד מד'א, מאי בן יהודה, הנחתה אותם לעצור בצד הדרך והחלה בהנחיות ליילוד.

כוננית מגן דוד אדום שהגיעה למקום יילדה את התינוק בתוך הרכב ומיד לאחר מכן הגיעה למקום ניידת טיפול נמרץ של מד"א עם הפראמדיקים ליז גורל ואלעד סלמה, שהמשיכו בטיפול הרפואי וחתכו את חבל הטבור של התינוק. צוות הטיפול הנמרץ של מד'א פינה את האם והתינוק לבית החולים כשהם בריאים ושלמים.

אילה מעטוף סיכמה את הלידות: 'כשהיינו בכביש 461 ותוך כדי צירים חזקים נזכרתי בלידה הקודמת שהייתה לי לפני 5 שנים והבנתי שגם הפעם אלד ברכב בדרכי לבית החולים. התקשרנו למוקד מד"א ומאי החובשת במוקד הסבירה לנו לעצור בצד הדרך, כיצד לבדוק האם הלידה התחילה ומה לעשות ברגעים הראשונים. בסיוע כוננית מד"א ילדתי ברכב. אני רוצה להודות לכל מי שסייע לי, למאי במוקד, לכוננית מד'א ולצוות הטיפול נמרץ. תודה'.

ובעלה של אילה, עשה הכל בדרכי נועם ועטף את רעייתו ואת התינוק בחום ובאהבה. לא סתם שמו נועם מעטוף...
צילום: נועם מעטוף

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רק עשרות מקרים בעולם: ברמב'ם ניתחו...
*   מינוי חדש בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי:...
*   כלבות טיפוליות ברמב'ם,הפכו את תהליך...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים