מיילדות בית חולים 'כרמל' וצוות 'כללית' מחוז חיפה וגליל מערבי, משיקים שירות חדש לנשים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון ודוברות 'כללית'

מיילדות מהחודש הראשון: ליווי הריון בקהילה על ידי מיילדת מבי'ח 'כרמל'

פורסם ב: 14/04/2024 11:34

ד'ר עמית דמתי וצוות מיילדות 'כרמל'. צילום: אלי דדון ודוברות 'כללית'
חידוש מבורך זה מאפשר שירות מעקב היריון על ידי מיילדות מבית החולים 'כרמל' כבר מראשית הדרך במרפאות הקהילה. השירות מופעל כיום על ידי צוות מיילדות של בית החולים 'כרמל' ואחיות מרפאות 'כללית' בקרית שמואל ובשפרעם והוא צפוי להתרחב בקרוב למרפאות ומרכזי בריאות אישה נוספים. המודל החדשני והייחודי מעניק שירות מותאם אישית, זמין, נגיש ומקצועי לכל הנשים בהריון שאינו בר סיכון, וללא קשר למספר ההיריון.

ד'ר ראובן קידר מנהל חדרי הלידה: 'זהו שירות מצוין שכל השותפים בו רק מרוויחים. המיילדות המקצועניות שלנו מכירות ומתחברות לנשים בקהילה כבר בחודשי ההיריון הראשונים. זה נותן להם ביטחון מחזק את הקשר ומעצים את חווית הלידה'.

חנאן סנעאללה מיילדת בכירה מצוות חדר לידה במרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת 'כללית', מעניקה את השרות גם במרפאת שפרעם של 'כללית'. לדבריה: 'המטרה שלנו היא להיות הכי קרובים וקשובים לנשים ההריוניות כבר בחודשים הראשונים של ההיריון, כדי שנוכל לתת תשובה ומענה לכל שאלה או בעיה. אני כמיילדת פוגשת ומלווה את האישה מהפגישה האישית במרפאה בקהילה ועד שאנחנו נפגשות בחדר הלידה. הליווי שלנו כאחיות מיילדות נותן לנשים שקט נפשי וביטחון שעוזר להם לעבור את תקופת ההיריון והלידה בצורה קלה יותר'.

ב'כללית' מדגישים כי מטרת השירות היא לתת לנשים הרות מענה הוליסטי, מקצועי ורגשי כאחד, החל מהשלבים הראשונים של ההיריון ועד לאחר הלידה. המלוות הן מיילדות מנוסות מצוות חדרי הלידה של ביה"ח כרמל המביאות איתן את יתרונות ההיכרות והעבודה בחדרי הלידה מול היולדות ויחד עם אחיות המרפאה משלימות את המענה עבור האישה.

אהובה טל מנהלת הסיעוד בבית החולים מסבירה: 'מערך היולדות וצוותי חדרי הלידה שלנו ב'כרמל' הם מהמנוסים והטובים ביותר, אנחנו דואגים למעטפת שירות וטיפול ליולדות מרגע הגעתן לחדר הלידה ועד ליום המאושר של שחרור היולדת עם תינוקה החדש הביתה.

למיילדת תפקיד עם חשיבות רבה המחייב ידע קליני רחב המאפשר לזהות ולהבחין בין מצבים נורמליים ותקינים לבין מצבים המחייבים התייחסות רפואית מיוחדת והתערבות בהתאם. צוות המיילדות שלנו יוצא כעת לקהילה ופוגש את הנשים ההריונות במרפאת האם שלהן, שומע ומלווה אותן באורח צמוד, מפיג את חששן, מבצע הערכה כוללנית של צרכי המטופלת, ומכין עבורה תוכנית טיפולית המותאמת אישית עבורה, תוך דאגה לבטיחות האישה והעובר/ית שלה'.


ב'כרמל' וב'כללית' מחוז חיפה וגליל מערבי מעדכנים כי השירות הייחודי, שנעשה במקביל לליווי הרפואי, ניתן על ידי מיילדות מבית החולים 'כרמל', מתבצע בקהילה ומאפשר לנשים לקבל ליווי ותמיכה מתחילת ההיריון ועד סופו. המעקב כולל בדיקות מיילדותיות ורגשיות כאחד, וזאת תחת מעטפת מקצועית תומכת ומרוכזת של מגוון השירותים הנדרשים, כולל תכנית לידה וחיבור לחדר הלידה.

רינת בסל מנהלת הסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי מסכמת: 'ליווי הריון ע'י אחות במרפאה נותן מעטפת תומכת ומקצועית לאורך כל תקופת ההיריון. הליווי תורם להפחתת חרדות, משפר את ההרגשה הכללית ומאפשר לנשים לחוות את ההיריון בצורה חיובית ומעצימה. הליווי הנוסף ע"י מיילדת, מבוסס על עקרונות ומודלים בין לאומיים של רצף טיפולי והמשכיות הטיפול על פי סמכויותיה של המיילדת המלווה, הכולל בתוכו שיתופי פעולה בין הגורמים הטיפוליים'.
ד'ר ראובן קידר מנהל חדרי הלידה עם מנהלת הסיעוד חדר לידה מעיינה אלבוים ומנהלת הסיעוד במחלקה בהיריון בסיכון מירי יהלום. צילום: אלי דדון ודוברות 'כללית' .

ריחאב חרופי ממרפאת כללית בשפרעם עם המיילדות מ'כרמל' - שירות ליווי הריון. צילום: אלי דדון ודוברות 'כללית'

מיילדות מ'כרמל' : שלומית שוורץ יחד עם אילנה בובר פרימן (מימין) ואושר בן - אור (משמאל). צילום: אלי דדון ודוברות 'כללית'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השר וסרלאוף ביקר במרכז הרפואי לגליל:...
*   יום עיון ארצי וייחודי של החברה לכירורגית...
*   'זה פשוט נס, אתם הצלתם לי את החיים'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים