ראש העיר חיפה יונה יהב בכנס ובמפגש עם תושבי העיר המוסלמים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ראובן כהן

כנס שותפים בנושא 'מפרץ חיפה חדש' נערך באוניברסיטת חיפה. ביקור במסגדים בעיר וברכות לתושבי העיר המוסלמים לרגל חג עיד אל פיטר

פורסם ב: 10/04/2024 16:51

ראש העיר חיפה יונה יהב: 'לא נסכים עוד לחיות בצל המפעלים המזהמים! בכוונתי להקים פורום מומחים אשר ייתן פתרונות לקיצור לוחות הזמנים להוצאת בז''ן ממפרץ חיפה'. כך אמר הבוקר ראש העירי חיפה יונה יהב, בכנס שותפים בנושא 'מפרץ חיפה חדש', שנערך באוניברסיטת חיפה ועסק בצביונו העתידי של מפרץ חיפה ובדרכים להגשמת חזון חדש לאיזור.

היו יו'ר התוכנית האסטרטגית לפיתוח מפרץ חיפה וראש המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' אבי שמחון, נציגי רמ'י וכאמור, ראש העיר חיפה יונה יהב,אשר אמר: 'החלטת הממשלה 1231 העוסקת בפינוי המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה וביצירת מרחב עירוני חדש, בריא וירוק, היא צעד חשוב בכיוון הנכון ואסור שתישאר על הנייר בלבד, אולם בשום אופן אין היא מספיקה.

על מנת לקדם את החזון החדש למפרץ חיפה, יש לקבוע כבר היום לוחות זמנים ברורים, לקדם את היערכות משק האנרגיה כיעד לאומי ולהקצות תקציבים בהתאם'.

בהמשך דבריו הדגיש יונה יהב, כי בטרם ניגשים ליישם את תוכנית מתאר ארצית 75, העוסקת בתכנון מחדש של מפרץ חיפה, יש לקחת בחשבון כי חיפה היא מרכז המטרופולין במגורים, בתעסוקה, בתחבורה, במסחר ובפנאי. על-כן הוא דורש כי כל התוכניות שייושמו, ייעשו בשיתוף מלא עם עיריית חיפה וכחלק מהחזון אותו הוא מוביל לניקוי חיפה מתעשיות מזהמות, לצד פיתוח העיר במגורים, במסחר ובתעסוקה.

במסגרת זו בכוונתו להקים פורום מומחים, שייצר פתרונות לקיצור לוחות הזמנים להוצאת בז''ן ממפרץ חיפה. פורום זה, הסביר יהב, יורכב מאנשי מקצוע ואקדמיה מובילים בתחומי הסביבה, הבריאות, התכנון והכלכלה, אשר יפתח תכנית עבודה מפורטת לפינוי המפעלים המזהמים ויבצע את כלל התיאומים הנדרשים אל מול מינהלת פיתוח מפרץ חיפה במשרד ראש הממשלה.

לסיום ,קרא ראש העיר חיפה יונה יהב לכלל הגורמים המעורבים, לרבות משרדי ממשלה, ראשי ערים, יזמים ותושבים להירתם יחד למאמץ משותף, על מנת להעביר את מפרץ חיפה מעידן של זיהום ופגיעה באיכות הסביבה לעידן חדש של בריאות, ירק ופריחה'

(גיל מלר)


******ראש העיר חיפה יונה יהב ביקר במסגדים בעיר ובירך את תושבי העיר המוסלמים לרגל חג עיד אל פיטר. יונה יהב ביקר היום (ד') במסגד 'אל ג'ריינה' שבעיר התחתית, במסגד בשכונת חליסה, במסגד 'איסתקלאל' ובמסגד בשכונת כבביר , ובירך את המתפללים לרגל חג עיד אל פיטר, שהחל היום ויימשך עד ליום שישי.

במהלך החג, המציין את סיום צום הרמדאן, מרבים המאמינים להתפלל ולקיים ארוחות משפחתיות.

ראש העיר יונה יהב: 'אני מביא עימי את ברכת העיר חיפה לאחינו תושבי העיר המוסלמים לרגל החג, המסמל אחווה, פיוס ושלום'.


(גיל מלר)
צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   90 תלמידים מחטיבות ביניים בחיפה סיימו...
*   שרת התחבורה מירי רגב בעיריית חיפה:...
*   800 סטודנטים חיפאים קיבלו מלגות בזכות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים