האסיפה הכללית של מרכז השלטון המקומי בחרה פה אחד בראש העיר יקנעם רומן פרס. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רועי אדוט

במסגרת פעילותו ינהל רומן פרס את ועדת הקליטה ויפעל בין היתר לסייע לקליטת עולים למדינת ישראל. לפרס, שבעצמו עלה לארץ לפני כ- 35 שנה ניסיון רב שנים במגוון תפקידים בקליטת עלייה, ומודלים שנבנו והובלו בעירייה הוצגו בכנסת ונלמדים ומוטמעים בעוד יישובים.

פורסם ב: 02/04/2024 09:37

רומן פרס ראש העיר יקנעם. צילום: רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם
קליטת עלייה והעולים ביקנעם הפכו מזמן למודל לחיקוי במדינת ישראל, בשלטון המקומי וביישובים רבים, ולאור ניסיונו הרב בנושא נבחר ראש עיריית יקנעם רומן פרס פה אחד על ידי האסיפה הכללית של מרכז השלטון המקומי לעמוד בראש ועדת הקליטה והעלייה של השלטון המקומי.

וועדת העלייה והקליטה במרכז השלטון המקומי פועלת לסייע לרשויות המקומיות לקלוט באופן מיטבי את יהודי התפוצות העולים ארצה. אתגרי העולים הם רבים ועוסקים במכלול תחומי העיסוק של הרשות המקומית: חינוך, רווחה, תעסוקה, קהילה, בריאות, תרבות וספורט.

הוודה מקיימת קשרי עבודה ודיונים משותפים עם כלל הגופים בארץ ובעולם, בכללם משרדי הממשלה, ועדות הכנסת, צה"ל, עמותות וארגוני עולים בארץ ובעולם הפועלים לקליטה מיטבית של העולים ברשויות. רכישת השפה העברית, השתלבות מיטבית בתעסוקה, קליטת הילדים במערכת החינוך, וחיזוק תחושת השייכות והזהות היהודית הינם העוגנים המרכזיים לקליטה מיטבית.


מרכז השלטון המקומי הוא הגוף המאגד את כל העיריות והמועצות המקומיות בישראל. כיום חברות בו כ – 205 רשויות מקומיות. המרכז מייצג את הרשויות המקומיות ומקדם את ענייניהן בפני הכנסת ומול גורמי השלטון המרכזי, וכן בפני מוסדות וארגונים ממלכתיים וארציים.

ראש העיר יקנעם רומן פרס : 'אני מודה על בחירתי ליו'ר ועדת הקליטה והעלייה של השלטון המקומי. יקנעם היא עיר של קיבוץ גלויות אמיתי. אנו קולטים עלייה כל שנה ועושים זאת מצוין תוך דאגה רבה לעולים בכל התחומים. יקנעם הוכיחה לאורך השנים שמודל קליטת העלייה שאנו מובילים ביישוב הוא מעולה ועל כך אף הוזמנו לכנסת לספר וללמד רשויות אחרות.

במשך שנים רבות אני פועל בתחום קליטת העלייה לעיר וכעת אני אשמח לתרום מניסיוני גם ברמה הארצית. אני מודה ליו'ר השלטון המקומי, חברי חיים ביבס , ואני מברך אותו על שנבחר לקדנציה נוספת, ולכל חבריי וחברותיי ראשי הרשויות המקומיות על הבעת האמון. אנו נפעל להביא לכאן את יהדות התפוצות. מדינת ישראל היא הבית שלהם'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   שני חוקרים מהטכניון זכו במענקי ERC...
*   כבוד עצום! פרס טיורינג, 'הנובל של מדעי...
*   אחרי דחייה בשל המלחמה, נערך אתמול...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים