בתי החולים 'סורוקה', 'ברזילי' ו'אסותא אשדוד' יקבלו את 'פרס הנשיא' של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. כתבה: רונית קיטאי

הצורך במענה רפואי מקצועי באלפי פצועים בדרגות חומרה שונות ובפרק זמן קצר, אפיינו את אירועי ה-7 באוקטובר ומלחמת 'חרבות ברזל'. נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב פרופ' דניאל חיימוביץ', החליט להעלות על נס את מלאכת הקודש של הצוותים הרפואיים בדרום

פורסם ב: 31/03/2024 10:23

פרופ' דניאל חיימוביץ. צילום: דני מכליס
פרופ' דניאל חיימוביץ' אומר :'זו עדות למסירות ולחוסן יוצאי הדופן שהפגינו הצוותים הרפואיים אל מול המצוקה והשבר האיום' ולכן החליט להעניק את 'פרס הנשיא' למנהלי בתי החולים 'ברזילי', 'אסותא אשדוד' ו'סורוקה'.


מנהל בית החולים 'אסותא אשדוד' ד'ר ארז ברנבוים, מנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי ד'ר חזי לוי, ומנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי 'סורוקה' ד'ר שלומי קודש, יקבלו השנה את 'פרס נשיא האוניברסיטה' במסגרת חבר הנאמנים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.


מסביר פרופ' דניאל חיימוביץ': 'פרס הנשיא' הוא אות להכרת תודה עצומה על מחויבותם הבלתי מעורערת של בתי החולים לרווחת קהילת הנגב בפרט ולמדינה בכלל. "אני מתכבד להביע הערכה והוקרה על המאמצים המופתיים בתקופה המאתגרת ביותר שידעה מדינת ישראל, מאירועי הטבח של ה-7 באוקטובר ומלחמת 'חרבות ברזל' .החלטה זו היא עדות למסירות ולחוסן יוצאי הדופן שהפגינו הצוותים הרפואיים אל מול המצוקה והשבר האיום.

הנכם ממלאים תפקיד מרכזי כבתי חולים חזיתיים ומרכזיים בנגב, המעניקים טיפול מסור עם מחויבות בלתי מתפשרת להצלת חיים ולהבטחת שיקום הפצועים. הצלחתם במהירות וביעילות לגייס צוותים רפואיים מרחבי הארץ, תוך יצירת סביבה שיתופית שאפשרה מתן טיפול איכותי לתושבי העוטף ולחיילות וחיילים מהחזית. המסירות הבלתי נלאית של אנשי המקצוע משקפת ומדגישה את מחויבותכם למתן טיפול מיטבי בזמנים קריטיים, תוך מתן שירות ברמה הגבוהה ביותר.

בחירום ובשיגרה אתם ואנחנו שותפי דרך, מהכשרת דורות של צוותים רפואיים ומחקרים משותפים ועד לפיתוח הדרום ומתן מענה לצרכים שצפים בנגב. לאורך כל השותפות הזו אנו חווים באופן ישיר את האיכות וההירתמות של הצוותים בבתי החולים. הכרה זו מהווה סמל לכבוד וההערכה העמוקים שאנו רוחשים לעבודת אנשי המקצוע הרפואיים בדרום. תרומתכם בשגרה ובחירום לרווחת החברה שלנו מוערכת מאוד ואנו גאים להיות שותפים עמכם במשימתנו הלאומית לקדם את הידע ועשיית הטוב עבור תושבי הנגב ומדינת ישראל', סיכם במכתבו.


מנכ''ל ביה"ח הציבורי 'אסותא אשדוד' ד'ר ברנבוים, הודה לנשיא האוניברסיטה על הבחירה: 'פעילות בתי החולים מאז תחילת המלחמה, הוכיחה פעם נוספת שלתושבי הדרום והשפלה יש במה ובמי להיות גאים. ייתרה מכך, היכולת שלנו להעניק טיפול מציל חיים בחודשים האחרונים, היא עדות לחוזקה של מערכת הבריאות גם בחירום ועדות לרוח ולמסירות של כלל הצוותים הרפואיים בבתי החולים'.

ד'ר חזי לוי מנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי 'ברזילי': 'כבוד רב הוא לי ולצוות בית החולים לקבל הערכה זאת ופרס נשיא אוניברסיטת בן גוריון, יחד עם בתי החולים בדרום. ברזילי נלחם על חיי הפצועים החל משחר יום שבת, 7 באוקטובר, ומאז פועלים ללא לאות ומטפלים במאות פצועים וחולים. אני נרגש מהמחווה של נשיא האוניברסיטה, פרופ' דניאל חיימוביץ, ומקדיש את הפרס לצוות המסור והמרגש של המרכז הרפואי 'ברזילי' ומודה לצוות שממשיך עד עתה לטפל ולהציל חולים ופצועים במסירות אין קץ'.

ד'"ר שלומי קודש מנהל 'סורוקה' מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת 'כללית': 'אני מודה לנשיא האוניברסיטה על ההערכה והכרת התודה לעובדי המרכז הרפואי 'סורוקה' שנמצאים מאז השבעה באוקטובר בחזית הטיפול בנפגעים הקשים ביותר במלחמת 'חרבות ברזל'.

הכמות הגדולה של הנפגעים שהגיעו ל'סורוקה' בזמן כה קצר, עם תמהיל חומרת הפציעות החריג, היוותה למעשה את אירוע רב-הנפגעים הגדול ביותר בהיסטוריה האנושית כתוצאה מטרור, בבית החולים יחיד שמצוי תחת אש בעצמו. עובדות ועובדי 'סורוקה' ממשיכים להילחם בגבורה ומסירות אין קץ, כתף אל כתף, על חייהם של הפצועים, חיילים ואזרחים כאחד, כמו גם בחטופים השבים לישראל.

המקצועיות והרגישות לצד הנחישות להציל חיים ולתת מענה גם לצרכים הרפואיים ה'שגרתיים' של תושבי הנגב, עוברות כחוט השני בין כל המערכים והחטיבות בבית החולים. פרס נשיא אוניברסיטת בן גוריון מחמם את ליבנו ומחזק אותנו בעשיה מצילת החיים'.

הפרס יוענק באופן רשמי בטקס שיתקיים במהלך המושב השנתי של חבר הנאמנים במהלך חודש מאי 2024.
ד'ר חזי לוי. מנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי .צילום: לע'מ

ד'ר שלומי קודש מנהל 'סורוקה'. צילום: רמי זרנגר

ד'ר ארז ברנבוים מנהל בית חולים 'אסותא אשדוד'. צילום : בית החולים הציבורי 'אסותא אשדוד'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   'כללית' במקום השני במדד מותגי הבריאות...
*   136 רופאות ורופאים חדשים קיבלו בטקס...
*   מגן שר הבריאות: הוקרה למתנדבים ב'כללית'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים