דו"ח משרד הבריאות קובע: המרכז הרפואי 'בני ציו' בחיפה מדורג במקום הראשון בארץ בקטגוריה 'הנקי ביותר מזיהומים'. כתבה: רונית קיטאי

מנכ'ל המרכז הרפואי 'בני ציון' ד'ר אוהד הוכמן: 'אנו רואים בבטיחות המטופל ערך עליון, ופועלים כל העת על מנת לשפר את איכות הטיפול והשירות הניתן להם'

פורסם ב: 27/03/2024 17:57

מנכ'ל המרכז הרפואי בני ציון ד'ר אוהד הוכמן. צילום : מיכה בריקמן
דו"ח משרד הבריאות לשנת 2023 שפורסם היום (ד') קובע כי המרכז הרפואי 'בני ציון' בחיפה מדורג במקום הראשון בקרב בתי החולים הבינוניים הממשלתיים, מבחינת רמות הזיהום הנמוכות ביותר. מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון ד'ר אוהד הוכמן: "אנו רואים בבטיחות המטופל ערך עליון, ופועלים כל העת על מנת לשפר את איכות הטיפול והשירות הניתן להם".

ממצאי הדו'ח מדגישים את התגייסות והירתמות כלל העובדים לנושאי מניעת הזיהומים הנרכשים בבית החולים, כאשר הצוותים הרפואיים הסיעודיים והמשקיים פועלים בדבקות ובמסירות רבה על מנת להבטיח סביבה טיפולית נקייה ובטוחה עבור כלל המטופלים והמאושפזים בביה"ח.

מנכ'ל המרכז הרפואי 'בני ציון' ד'ר אוהד הוכמן:'ההישג המרשים שלנו בהובלה זו השנה הרביעית ברציפות בקטגוריית בתי החולים הבינוניים הנקיים מזיהומים, הינו תולדה של התגייסות כלל עובדי ביה״ח והירתמותם לנושא קטיעת שרשרת הזיהומים הנרכשים בבית החולים, נושא המובל ע'י היחידה למניעת זיהומים ומחלות זיהומיות בראשותה של ד'ר מירית הרשמן סרפוב והמפקחת האפידמיולוגית תמי בומרד. אני מבקש להודות ולהביע את הערכתי הרבה לכלל עובדי בית החולים על הישג חשוב זה. אנחנו מחויבים להמשיך בדרך זו גם בשנה זו'.

מנהלת היחידה למחלות זיהומיות ולמניעת זיהומים ד'ר מירית הרשמן - סרפוב: 'המלחמה בזיהומים ובמניעתם היא שגרת יומנו. רק באמצעות עבודת צוות קשה ואינטנסיבית , מחויבות לנושא והטמעתו ניתן להצליח במניעת שרשרת העברת הזיהומים ולהוביל לשמירת בטיחות המטופלים. לצוות היחידה למניעת זיהומים מגיע יישר כוח על העבודה הנחושה והמקצועית'.

דו'ח חיידקי ההתראה, הנערך על ידי היחידה הארצית למניעת זיהומים במשרד הבריאות, בודק את שיעורי ו/או מספרי הזיהומים בבתי החולים בישראל. הדו"ח מתמקד בקבוצת חיידקים עמידים לתרופות אנטיביוטיות רבות, אשר ידוע כי מקום רכישתם לעיתים קרובות הוא בבתי החולים.

(גדי נס)
צילום: ניר קופלר

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   לראשנה בבי'ח 'כרמל' תתקיים קבוצת תמיכה...
*   בבית חולים רמב'ם מאושפזים שניים במצב...
*   השבוע במרכז הרפואי 'בני ציון'. כתבה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים