נשיא אל'י ערן צימרין מדווח על זינוק של של 400% אחוז בפניות חיילים לאל'י - האגודה להגנת הילד לסיוע בהתמודדות עם פוסט טראומה בעקבות המלחמה

אל"י האגודה להגנת הילד מדווחת היום (שלישי) על זינוק דרמטי במספר החיילים והחיילות לרבות קרובי משפחותיהם הפונים לאל"י בבקשה לסיוע נפשי. עוד יצוין כי 80% מהפניות הינם על רקע מלחמת חרבות ברזל והשפעות הלחימה.

פורסם ב: 26/03/2024 19:21

ערן צימרין נשיא עמותת אל'י. צילום : Kopitchinski Reuvenn
באל'י מציינים כי מדובר בלמעלה מ-3000 פניות. ערן צימרין נשיא אל'י האגודה להגנת הילד: 'אנו רואים כי ישנם חיילים המגיעים לאשפוזים פסיכיאטרים כתוצאה מחוסר טיפול, זיהוי או מענה מהיר. אנחנו מביעים דאגה עמוקה למצבם הפוסט טראומטי וקוראים לקיים דיון חירום וליישם תכנית התערבות בתחום בריאות הנפש לשבים משדות הקרב'.

באל'י האגודה להגנת הילד מביעים דאגה מהנתון שהולך וגדל תוך ימי הלחימה ומציינים כי יש ליישם מיידית תכנית שיקום סדורה בתחום בריאות הנפש לחיילים ולחיילות השבים משדה הקרב.

הם מוסיפים כי אם בימי שגרה 100% מפניות חיילים נובעות מפוסט טראומה על רקע פגיעות מיניות, פיזיות והתעללות, הרי שבמהלך ימי הלחימה 80% מהפניות לאל"י הינם בעקבות פוסט טראומה משדה הקרב.

נשיא אל'י ערן צימרין מחדד את הנושא ואומר: 'מנהלי בתי חולים ומנהלי מחלקות העוסקים בצד הרפואי, אנא שימו לב כי המקרה של החייל הפצוע לא נגמר רק בפציעה הנראית לעין, כי לעיתים קרובות, גם אם לא מדובר בזעזוע מוח עדיין מדובר בבפגיעה נפשית, כתוצאה מההלם של המלחמה הנוכחית. אנחנו באל'י קולטים פגועי נפש ועוזרים להם להתמודד בצד הנפשי עם השלכות הטראומה.


עמותת אל'י הוקמה בשנת 1979 ע'י ד'ר חניתה צימרין ז'ל, אמו של ערן צימרין, במטרה להתמודד עם בעיית התעללות פיזית, מינית ונפשית בילדים, מדובר בעמותה הראשונה בישראל שהעלתה את הנושא לסדר היום הלאומי. אל'י הוכתרה ע'י ממשלת ישראל וגופים נוספים כארגון העוסק בהיבטים השונים של התעללות בילדים.

טלפון לקו המצוקה של אל'י : 6935*
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השר וסרלאוף ביקר במרכז הרפואי לגליל:...
*   יום עיון ארצי וייחודי של החברה לכירורגית...
*   'זה פשוט נס, אתם הצלתם לי את החיים'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים