רומן פרס נכנס לתפקידו החדש כראש העיר יקנעם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רועי אדוט

ראש העיר הנכנס רומן פרס : 'זכיתי לחבק ולהיות מחובק. נוביל את יקנעם באהבה ובאחריות ונפעל ביושרה ובשקיפות'. ראש העיר יקנעם הפורש סימון אלפסי: 'אדוני ראש העיר רומן פרס. אני גאה, שמח ונרגש שאחרי שנים של עבודה ועשייה יחד אתה הוא זה שמחליף אותי. אתה האיש הנכון, במקום הנכון ובזמן הנכון'

פורסם ב: 20/03/2024 17:39

טקס חילופי ראשי העיר יקנעם. צילום: רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם
בטקס השתתפו רומן פרס ומשפחתו, סימון אלפסי ומשפחתו, חברי מועצת העיר החדשה וקודמתה, עובדות ועובדי הרשות, נכבדים ואורחים נכנס רומן פרס ללשכת ראש העיר שלושה שבועות לאחר ניצחונו הגדול בבחירות.
הטקס החל ברחבת העירייה בה התקבלו השניים במחיאות כפיים סוערות. מנחה הטקס, אמיתי פוקמן פתח ואמר שאנו עדים למעמד שמתרחש ביקנעם אחת לדור והוסיף שלסימון היו חלומות ללפחות שבע קדנציות והוא חלם והגיע לעבודה להגשים.

ראש העיר היוצא, סימון אלפסי שפתח ובירך, הוסיף: 'כאשר אני נכנסתי לראשונה לראשות המועצה בשנת 1989 לא היה טקס והמועצה הייתה במצב קשה עם כ- 35% אבטלה והגירה שלילית ולמרות הכל החליט לקלוט עלייה ממדינות חבר העמים וזה התברר כדבר הכי נכון שהחל את שלב השינוי. ההיכרות עם רומן פרס הייתה טבעית, וצעדנו יחד כשני עשורים וחצי ופעלו למען היישוב.

הנאמנות והחברות של רומן פרס אפשרו לעשות דברים שנראו לא נורמליים למען היישוב. יחד בנינו עיר לתפארת שמהווה מודל, חזקה בכל התחומים ומבוקשת, ואני בטוח שתמשיך את התפתחותה ותוביל את העיר להישגים ותשמור על האחדות בין כולם'.


ראש העיר הנכנס, רומן פרס ברך בפעם הראשונה כראש עיר ואמר שמשפחת יקנעם יקרה ללבו מאוד. הוא סיפר כי למרות ההתרגשות והרוח שנשבה סביבו לאורך כל הדרך הוא מתרגש ונפעם שהוא עומד כאן במעמד הזה לאחר שנבחר לראשות העיר והדגיש ששום דבר בחיים אינו מובן מאליו.

בדבריו הוא הדגיש שהעיר עוברת מהיום לאחריותו וזו אחריות כבדה שהופקדה בידו והוא מוכן לכך באופן מלא. הוא מאמין באמונה שלמה שהמוטו החשוב ביותר אצל ראש עיר הוא לפעול באחריות, ותמיד לפעול למען התושבים מתוך שליחות ומחויבות עמוקה.נכונו לנו אתגרים וגם כשאדרש לקבל החלטות לא קלות אגיד לתושבים את האמת ואנהג באחריות. כך היה וכך ימשיך להיות

. לעובדי העירייה אמר רומן פרס : 'היום אנו יוצאים לדרך משותפת, יש לנו אתגרים לא פשוטים בכלל וכדי לעמוד בהם אני צריך אתכם איתי, אתם המשאב החשוב ביותר של הארגון וביחד, במקצועיות ובשירותיות נוביל את יקנעם להמשך שגשוג והצלחה. עיר שלמה מצדיעה לך סימון אלפסי על כל פועלך, ובזכותך יקנעם היא דוגמא ומופת בכל מקום, כאן לומדים להפוך חלומות למציאות, אתה תהיה גאה בעשייה שלנו ותישא בגאווה את תואר ראש העיר המיתולוגי של יקנעם'.


הרב נועם דקל בירך ואמר כי זהו יום מרגש וכולם מרגישים את ההתרגשות וגם אני. הרב אמר שמנהיג נמדד לא רק בעשיית דברים גדולים, אלא גם בדאגה לדברים הקטנים וסימון אלפסי דאג במשך 35 שנים לדברים הגדולים ויותר מכך לדברים הקטנים והוסיף שהוא בטוח שרומן יעשה דברים גדולים ולא ישכח את הדברים הקטנים כי זה הלב שלו. הרב נועם דקל בירך את ראש העיר היוצא ואת ראש העיר הנכנס שהולכים בדרך חדשה 'עלו והצליחו'.


החלק האמנותי כלל צמד שירים של הצמד ענבל שובייב ועמית רמי שגם ליווה בגיטרה את "שמור לך חלום קטן" ו"יוצא לאור. הטקס הסתיים בשירת 'התקווה'.


ראש העיר יקנעם הנכנס רומן פרס: 'אני נרגש מאוד. משפחת יקנעם יקרה מאוד לליבי. אחריות העיר היא עלי ואני מוכן ואעבוד קשה ככל שאצטרך למען העיר ותושביה. זכיתי להיות מחבק ומחובק. יש לנו עיר לתפארת ויש לי אחריות אישית להמשיך ולהוביל אותה. נפעל באחריות ומתוך שליחות ועם מחויבות עמוקה. כל מה שנעשה נעשה בשקיפות, במקצועיות, ביושרה ובאהבה למען העיר ותושביה ונוביל את יקנעם להמשך שגשוג והצלחה. אני מודה לסימון שהאמין בי שאוכל להוביל את העיר לאחר פרישתו, היה לי מורה דרך ומגדלור. מודה להורי האהובים שעזבו הכל בבאקו כולל משרות בכירות כדי שאני ואחותי נחיה במדינה יהודית. מודה לטניה אהובתי על תמיכה בי בלי תנאים ובלי גבולות, תודה לילדיי האהובים על עצם קיומכם. בשם ה' נעשה ונצליח'.
טקס חילופי ראשי העיר יקנעם. צילום: רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם

טקס חילופי ראשי העיר יקנעם. צילום: רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   הודעה משותפת לעיריית חיפה ולרשות...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב, וגזבר העירייה...
*   היכן הם יארחו/יתארחו בפסח? כתבה וצילמה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים