ראש העיר היוצא של יקנעם סימון אלפסי חנך את בית הכנסת ה-11 בתקופת כהונתו. צילום: רועי אדוט

יקנעם: בהשתתפות רבנים, קהילת שחר הגיא, מאות תושבים ואורחים נחנך בית הכנסת 'אור מיכאל' בשער הגיא, ע'ש ש הרב הראשי של העיר, הרב מיכאל ועקנין ז'ל. .במהלך הטקס הוכנס לבית הכנסת ספר תורה נדבת משפחת יחזקאל

פורסם ב: 19/03/2024 11:51

צילום: רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם
חנוכת בית כנסת והכנסת ספר תורה נערכה בתפילה והודיה ובהתרגשות ושמחה גדולה. כך נחנך בשכונת שער הגיא בית הכנסת 'אור מיכאל' ע"ש רבה הראשי של יקנעם לשעבר, הרב מיכאל ועקנין זצוק'ל שכיהן בתפקידו כ- 42 שנה ואשר הלך לעולמו לפני כחצי שנה.


הטקס החל במופע קצר של ילדי קהילת 'שחר הגיא' ששרו את תפילה לשלום המדינה. לאחר מכן נערך טקס הסרת הלוט מעל שלט בית הכנסת וגזירת הסרט בכניסה לבית הכנסת שנעשו ע'י ראש העיר היוצא סימון אלפסי, רה"ע הנבחר רומן פרס, רבנים ובני משפחת הרב זצוק"ל. בקביעת המזוזות התכבדו בנו בכורו של רבי דוד חי אביחצירא שייבדל לחיים ארוכים, בריאים וטובים, רבי יהודה, ראש העיר סימון אלפסי ורבי חננאל הי'ו, בנו של הרב מיכל ועקנין זצוק"ל. מנחה הטקס, אבישי פרג'י ברך בשם קהילת 'שחר הגיא' ואמר שאנו שמחים ונרגשים להשתתף בערב חנוכת מקדש מעט 'אור מיכאל' ע"ש הרב מיכאל ועקנין זצ"ל שכיהן כרב העיר למשך כ-40 שנה והטביע את חותמו על העיר לאופניה השונים.


כחבר קהילת 'שחר הגיא' אשר תנהל את בית הכנסת אמר פרג'י שבקהילה דוגלים בהכלה, קירוב לבבות ונתינה ובהפעלת בית הכנסת הם יפעלו לחפש את המאחד, המגבש והמחבר. פרג'י הודה בשם הקהילה לסימון אלפסי על כל פועלו למען העיר ותושביה, ובירך את ראש העיר הנבחר רומן פרס בהצלחה רבה.

רבי יהודה אביחצירא ברך ואמר שזו תקופה מאוד מיוחדת ועם ישראל מתגלה בתפארתו והוסיף שחנוכת בית כנסת והכנסת ספר תורה הם תוספת של קדושה וזה מה שעם ישראל צריך בימינו. הרב אמר שב'ה דמותו המיוחדת של הרב ועקנין זצוק"ל והנעימות שלו ירוממו את המקום שיפיץ אור, תורה, תפילה, קדושה וטהרה בכל השכונה.

הרב אמר שלראש העיר הפורש, סימון אלפסי זכויות רבות בעיר ואלו ילוו אותו לאורך ימים ושנים.סימון אלפסי ברך שהחיינו בהתרגשות רבה ואמר שאין יותר משמח מלחנוך בית כנסת חדש ומפואר ולהכניס ספר תורה.כבוד גדול הוא לנו לקרוא לבית הכנסת ע"ש רבה של העיר במשך כ-42 שנים הרב מיכאל ועקנין זצוק"ל וציין שהיה דמות ומופת, אדם של חסד ושלום ודמות מעוררת השראה שעסק בתורה והקדיש את חייו למען הציבור, הקים כולל תורה וחסד, גייס תרומות למשפחות וביתו היה פתוח לכל.

סימון אלפסי ברך את קהילת 'שחר הגיא' על כניסתם למבנה קבע מפואר לאחר שנים של נדודים. ראש העיר הנבחר, רומן פרס ברך ואמר שזהו ערב מרגש ויום חג ליקנעם וציין שהרב מיכאל זצוק"ל היה דמות מרכזית ודומיננטית בעיר והוא בטוח שהוא גאה בנו, בבית הכנסת ובמשפחת יקנעם. פרס אמר שנמשיך ב"ה לפתח את העיר, לבנות בתי כנסת, להכניס ספרי תורה ולעשות עוד דברים טובים למען התושבים. בנו של הרב מיכאל, הרב חננאל ועקנין ברך ואמר שהוא עומד כאן ברגשות גדולים שעה שאביו הותיר חלל גדול במשפחה וביקנעם, אך גם עם לב שמח לראות בית מקדש מעט בתפארתו שקם ומנציח את שמו של אביו.

הרב חננאל אמר שסמל המנהיגות הוא להסתכל על טובת העם וכך נהג אביו שהיה מנהיג שלנגד עיניו הייתה טובת הציבור. הרב נועם דקל ברך ואמר כשעם ישראל בונים בית לבורא הוא בא לשכון בבית וכאן ובבית הכנסת 'נתיב מאיר' שבשכונה תהיה מקור השכינה בשכונה. הרב דקל סיפר איך שהרב מיכאל זצוק"ל היה יושב לכתוב דברי תורה נכנסה בו רוח חיים למרות חוליו וקשייו. יו"ר המועצה הדתית, שרלי בוחבוט ברך וסיפר שלרב מיכאל זצוק"ל היה מאוד חשוב נושא לימוד התורה ובכולל שהקים היה הרבה תורה וחסד.


בתום הדברים נערך עם שירה, שמחה וריקודים טקס הכנסת ספר תורה לבית הכנסת נדבת משפחת יחזקאל והבן ניב הי"ו, והטקסים ננעלו בתפילת ערבית חגיגית.

סימון אלפסי : 'שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. מרגש מאוד לחנוך בית כנסת ולהכניס ספר תורה. אני גאה שבית הכנסת החדש הוא ע"ש רבה הראשי של יקנעם במשך למעלה מארבעה עשורים, הרב מיכאל ועקנין זצוק"ל. הערכתי את הרב מאוד וכיבדתי אותו. הרב תרם רבות ליקנעם וכולנו נרגשים להנציח אותו במקדש מעט על שמו. הרב היה איש של מצוות ומעשים טובים ולאורו נלך. אני מברך את קהילת 'שחר הגיא' שתנהל את בית הכנסת שישרת את חבריה ואת ציבור השכונה בכלל. נפגשתי לא אחת עם חברי הקהילה וראיתי כמה חשוב להם בית כנסת והביחד. אני מברך את משפחת יחזקאל, שמוליק, ניב והמשפחה כולה על תרומת ספר תורה לבית הכנסת. תודה לכל מי שעמלו להפקת הערב המיוחד הזה ולקחו בו חלק. יבורכו כולם'.
צילום: רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   ראש העיר חיפה יונה יהב, וגזבר העירייה...
*   אין קשר לתגובה לאירועים האחרונים...
*   היכן הם יארחו/יתארחו בפסח? כתבה וצילמה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים