בלי לצאת מהבית: שירות תזונה ודיאטה און-ליין בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

כחלק מהמגמה המתוארת ב'כללית' מחוז חיפה וגליל מערבי ממשיכים בהנגשת שירותים והרחבת זמינותם לכלל המטופלים. אחד מהשירותים אשר זוכים לפופולאריות גבוהה הוא שירותי תזונה ודיאטה און ליין המוענקים למטופלים מעל גיל 18 מאוכלוסיות מגוונות.חן וינר דיאטנית קלינית בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי מספרת על הפרויקט

פורסם ב: 18/03/2024 15:33

חן וינר בשיחת ייעוץ תזונה ודיאטה און ליין . צילום: דוברות 'כללית'
בכללית ממשיכים להנגיש את השירותים והרחבת זמינותם לכלל המטופלים: תרופות עד הבית, רופאי ילדים ומשפחה און ליין, רופאי עור וגם תזונה ודיאטה עד הבית (דיאטה וידאו). זאת על מנת להקל על כל אלו שמתקשים להגיע למרפאה כגון: שעות רבות בעבודה, שמירה על הילדים, מרותקי בית, ולאחרונה גם בשל פינוי מבתיהם, גיוס למילואים ועוד.

המושג "נפש בריאה בגוף בריא" הפך שגור בשנים האחרונות בקרב כמות הולכת וגדלה של מבוטחי כללית המעוניינים לסגל לעצמם הרגלים בריאים יותר ולשפר את איכות חייהם לאין ערוך, בהלימה עם מודעות גבוהה לחיים מאוזנים יותר.

חן וינר דיאטנית קלינית ב'כללית' מחוז חיפה וגליל מערבי מספרת: 'השירות החל ביולי 2022 ולנו במחוז יש 8 דיאטניות המעניקות את שירות תזונה ודיאטה און ליין. אנו מבצעות שיחת וידאו עם המטופלים המקבלים ייעוץ בנושאים רבים כגון: איזון שומני הדם, סוכרת, נטילת תוספי תזונה, איזון סוכרת הריונית, ירידה במשקל, בעיות גסטרו, גאוט, תזונה בעת טיפולים אונקולוגיים ועוד'.

התוצאות לא מאחרות להגיע ומסתבר כי השירות שהושק בקיץ 2022 כבר הספיק להניב פירות עבור עשרות מטופלים במחוז שהשכילו לשנות את חייהם מקצה לקצה. אחד מהם הוא מוריס לוי (64) מנהריה, שמיטיב לתאר את השינוי הבריאותי שחל בחייו לאחר שורה של מפגשי ייעוץ מקוונים אחד על אחד עם הדיאטנית חן וינר. 'עברתי לאחרונה ניתוח שכתוצאה ממנו נפגעו אצלי מיתרי הקול. בנוסף, בעקבות כדורים שאני נאלץ ליטול מאז הניתוח, רמות הסוכר שלי בדם עלו לגבהים שלא הכרתי עד היום.

התחלתי לשוחח עם חן התזונאית של 'כללית' דרך הזום. היא התגלתה מיד כגורם מקצועי ומהימן, כולל טיפים נהדרים שנתנה לי בנושא של תזונה נכונה. כל פעם שהייתי קונה משהו בסופר, הדבר הראשון שהייתי עושה הוא לשלוח אליה תמונות של המאכל. היא הייתה משיבה לי האם אני יכול לאכול או לא. כך במשך חודשים ארוכים. כיום אני כבר יכול להגיד שבזכות היחס האישי והמקצועיות שלה, רמות הסוכר שלי התאזנו ואני לא זקוק עוד לתרופות. בשביל להבין, הגעתי אליה עם רמות סוכר של בין 250-230. לאחר התהליך, גם ברמות המוגזמות ביותר אני בקושי מגיע ל-150. אני חייב לה תודה ענקית'.


גם דניאל אליק (44) מקריית ים מתאר תהליך איכותי באמצעותו הצליח להשיל 15 קילוגרמים ממשקלו תוך פרק זמן של פחות משנה. 'חן התזונאית ליוותה אותי לאורך כל הדרך. קיבלתי תפריט שהקפדתי להתמיד בו. אני חייב להודות שאני מאוד מרוצה מהיחס, מהשירות ומכל הליווי מלא הידע והמקצועיות. התוצאה היא שאני מרגיש כיום הרבה יותר נינוח וקל עם עצמי. פשוט תודה'.

במילים שלי : חן חן לחן, כך הם צריכים להגיד....

לקביעת תור לדיאטה וידאו יש להתקשר ל-2700*

(טלי שרייר-וגנר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   כלבות טיפוליות ברמב'ם,הפכו את תהליך...
*   בי'ח 'כרמל' - מרכז על לצנתורים מורכבים...
*   לראשנה בבי'ח 'כרמל' תתקיים קבוצת תמיכה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים