מה משותף לאימונותרפיה תאית, רדיותרפיה, דימות הבטן והאגן וטיפול עור בלייזר? כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

רגע לפני בוא האביב בקריה הרפואית רמב'ם מציינים שורת מינויים חדשים: פרופ' סאלם בלאן, ד'ר סובחי עבאדי, ד'ר זיאד חמאיסי, ד'ר עפרת ביאר-כץ. פרופ' מיקי הלברטל מנהל בית החולים רמב'ם חיפה בירך את עמיתיו על המינויים המכובדים

פורסם ב: 13/03/2024 14:47

מימין לשמאל ד'ר סובחי עבאדי, ד'ר זיאד חמאיסי, ד'ר עפרת ביאר-כץ וד'ר סלאם בלאן. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
פרופ' סאלם בלאן הוא המנהל החדש של המכון לרדיותרפיה

בשנת 1996 פרופ' בלאן סיים את לימודי הרפואה בטורינו שבאיטליה. עם חזרתו ארצה הוא התמחה באונקולוגיה ברמב"ם וסיים את התמחותו בשנת 2005. בשנים 2015-2016 הוא עבר השתלמות בגידולי ראש צוואר בבית חולים "PRINCESS MARGAET" בעיר טורונטו שבקנדה.

החל משנת 2013 הוא מנהל את היחידה האונקולוגית לגידולי ראש צוואר ברמב'ם ומשנת 2017 מנהל את תחום הקרינה באגף האונקולוגי, כשבין השנים 2006 ל-2015 הוא ייסד וניהל את מכון הקרינה בבית החולים 'אוגוסטה ויקטוריה' בירושלים.

פרופ' בלאן הינו פרופ' חבר קליני בבית ספר לרפואה של הטכניון, מחבר ושותף ליותר מ-60 מאמרים כולל גם פרקים בספרים, שותף בפרוטוקולים בינלאומיים לבדיקת תרופות חדשות בגידולי ראש-צוואר ויזם של פרויקטים מחקריים-קליניים, מקוריים בארץ.

לפרופ' בלאן יש מספר רב של תפקידים: הוא מכהן כיו"ר החוג הישראלי לגידולי ראש צוואר, יו"ר ועד הבחינות ברדיותרפיה, חבר בוועדה לניסויים קליניים של משרד הבריאות, חבר במועצה הלאומית לאונקולוגיה וחבר בוועדת מדדי איכות של משרד הבריאות.

***

ד'ר סובחי עבאדי מונה כמנהל היחידה לדימות הבטן והאגן בבית החולים

ד'ר סובחי עבאדי הינו בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. הוא התמחה ברדיולוגיה אבחנתית ברמב'ם, כשלאחריה, הוא יצא להשתלמות עמיתים בתחום ההדמיה המתקדמת של הלב באוניברסיטת טורונטו, והשלים השתלמות נוספת בתחום הדמיית הבטן והאגן באוניברסיטת מקגיל שבמונטריאל, קנדה. מאז שובו לרמב'ם בשנת 2010 הוא מכהן כרופא בכיר במחלקה לדימות רפואית, רנטגן, ברמב'ם. בשנת 2014 הוא מונה למנהל שירות דימות מתקדם של הלב.

ד"ר עבאדי הוא בעל מינוי אקדמי, מרצה קליני בטכניון, פעיל בחוג לרנטגן בטכניון, פרסם עשרות מאמרים בעיתונות המקצועית והציג בעשרות כנסים מקומיים ובין-לאומיים.תחומי העניין המקצועיים של ד'ר עבאדי הם: הדמיה מתקדמת של הלב ב-CT ו-MRI, הדמיית הכבד, דרכי העיכול ודרכי המין והשתן ב-CT ו-MRI, וביצוע פעולות אבחנתיות וטיפוליות מונחות אולטראסאונד.

*****

ד"ר זיאד חמאיסי מונה למנהל היחידה לטיפול עור בלייזר בבית החולים

ד"ר חמאיסי סיים את לימודי רפואה בטכניון בשנת 2001, בהמשך התמחה במחלקת עור ברמב״ם. החל משנת 2006 הוא משמש כרופא בכיר במחלקה עור, והחל משנת 2013 הוא אמון על תוכנית התמחות מתמחים (Program director).

החל משנת 2006, עבר ד'ר חמאיסי מספר רב של השתלמויות בתחום הלייזר והרפואה האסתטית במרכזי הוראה מובילים בארץ ובחו'ל. בשנת 2018 הוא הקים את מרפאת הלייזר, שהפכה בניהולו לאחת המובילות בארץ לטיפולים מתקדמים בלייזר ובמחלות עור.

ד"ר חמאיסי הקים ופיתח במסגרת מחלקת עור מספר מרפאות ייחודיות בהן מרפאת המנגיומות, מרפאת הידרדניטיס ומרפאת לייזר. במסגרת פעילות מרפאה זו, ד'ר חמאיסי מוביל מחקרים בתחום הלייזר, כולל סטודנטים לתואר MD ומתמחים לעבודות מדעי יסוד, לצד מחקרים קליניים מסחריים בתחום הידרדניטיס. הוא פרסם עד כה מספר רב של מחקרים בעיתונים המובילים ברפואת עור, אשר זיכו אותו במינוי מרצה בכיר בפקולטה לרפואה של הטכניון.

ד'ר חמאיסי פעיל מאד גם בהוראת סטודנטים לרפואה בשנים הקליניות, וזכה על כך במרצה מצטיין. הוא מרכז בהצלחה רבה את לימודי המשך ברפואת עור בפקולטה לרפואה של הטכניון, מרצה מבוקש בכנסים ובוובינרים, ונתן עשרות הרצאות בתחום התמחותו.

*****

ד"ר עפרת ביאר-כץ מונתה למנהלת היחידה לאימונותרפיה תאית

ד"ר ביאר כץ היא בוגרת הפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה וגם דוקטור לפילוסופיה בטכניון (MD, PhD).

ד'ר ביאר-כץ השלימה התמחות ברפואה פנימית בבי'ח 'בני ציון' שבחיפה ותת-התמחות בהמטולוגיה והשתלות מח עצם בבית חולים רמב'ם. בהמשך השלימה התמחות על (2018-2020) בתרפיה תאית וטיפול בתאי CAR-T במרכז לאימונותרפיה תאית באוניברסיטת פנסילבניה שבארה'ב. מאז שובה ארצה היא מובילה את שירות התרפיה התאית, תחילה במרכז הרפואי איכילוב והחל מסוף שנת 2022 ברמב'ם.

תחומי ההתעניינות של ד'ר ביאר כץ הינם טיפול בתא, CAR-T טיפול בחולי לימפומה והשתלות מח עצם.היא גם משמשת כ-PI של מעבדת CAR-T אשר חוקרת ומקדמת יצירת תאי CAR-T חדשים, חקר מיקרו-סביבת הגידול ומודיפיקציות גנטיות בטכנולוגיות חדשניות.

****

פרופ' מיקי הלברטל, מנהל בית החולים רמב"ם בחיפה, בירך את עמיתיו על המינויים המכובדים וציין בשם הנהלת בית החולים: "שורת המנויים המבורכת, מבטיחה שהקריה הרפואית רמב"ם תמשיך את מסורת הענקת הטיפול המתקדם והטוב ביותר לציבור המטופלים בה, גם בשנים הבאות".


(נתנאל אייזיק)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   'כללית' במקום השני במדד מותגי הבריאות...
*   136 רופאות ורופאים חדשים קיבלו בטקס...
*   מגן שר הבריאות: הוקרה למתנדבים ב'כללית'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים