שמרו על ילדיכם בטוחים בחג פורים מאת ד'ר מיקי שטיין*. צילום: דוד חורש דוברות 'כללית'

מספר טיפים כיצד להישמר מפני הסכנות בחג הפורים מאת* ד'ר מיקי שטיין מומחה ברפואת ילדים, כללית מחוז חיפה וגליל מערבי

פורסם ב: 13/03/2024 13:56

ד'ר מיקי שטיין. צילום: דוד חורש דוברות 'כללית'
חג פורים הינו אחד החגים האהובים על הילדים – תחפושות, שירים, ריקודים... אך השמחה עלולה להסתיים בבכי ואף גרוע מכך.

מספר טיפים כיצד להישמר מפני הסכנות בחג הפורים מאת ד"ר מיקי שטיין מומחה ברפואת ילדים, כללית מחוז חיפה וגליל מערבי :


יש להקפיד לקנות תחפושות מבד עמיד לאש (הסימון על התוית 552). התחפושות שכולנו אוהבים עלולות להידלק ולגרום לכוויות. אם מכינים תחפושת בבית – לא להשתמש בחומרים דליקים כגון צמר גפן (לזקן או פיאה), נייר, יריעות ניילון ופלסטיק.

התחפושת צריכה להיות נוחה לילד ולאפשר לו תנועה חופשית כמו בבגד רגיל, על מנת למנוע נפילות. כמו כן, אם התחפושת כוללת מסיכה צריך לוודא שחורי העיניים מאפשרים שדה ראייה תקין כדי למנוע תאונות וחבלות בגלל ששדה הראייה של הילד צר מהרגיל.

-משחק בקפצונים, נפצים וזיקוקים הינם כמעט חובה בפורים אך זהו משחק מסוכן מאוד.
השימוש בנפצים אסור על פי חוק. הם עלולים לגרום לפציעה וקטיעת אצבעות. זיקוקים עלולים לגרום לכוויות, פגיעה בעיניים ושריפות. גם קפצונים עלולים לגרום לנזק. פיצוץ ליד האוזן עלול לגרום לירידה בשמיעה, ליד העין עלול לגרום לפגיעה בקרנית. אסור לאלתר אקדחים ומתקנים אחרים לפיצוץ קפצונים, מחשש לפיצוץ לא מבוקר ושריפה.

יש להזהר מתרסיסי קצף. תרסיסי הקצף ("שלג") אופנתיים בחג פורים וביום העצמאות אך למרות השם התמים הם עלולים להכיל חומרים דליקים ו/או העלולים לגרום לגירוי וכוויה כימית במגע עם העין ולכן חשוב להיזהר מאוד בשימוש בהם. צופרים המופעלים ליד האוזן, מבהילים לרגע וזה משעשע אך עלולים לגרום לנזק קבוע (ירידה בשמיעה), לכן אני ממליץ לא לקנות אותם כלל ולהזהיר את הילדים הגדולים מפניהם.

יש להמנע משתית אלכוהול:בפורים מצווה לשתות אלכוהול ולהשתכר עד - דלא - ידע, אך אנא לא ליישם את הכתוב כלשונו. גם אם לא נוהגים השתכרות עלולה לגרום לתאונות ופציעות וכמובן זה המקום להזכיר שאסור לתת לילדים מתחת לגיל 18 שנים לשתות אלכוהול, במשך השנים אנו רואים שגיל שתיית האלכוהול יורד ויש יותר ויותר נערים ונערות צעירים ששותים לשוכרה ומגיעים לטיפול בחדרי מיון עקב כך ופציעות שהיו נמנעות אם לא היו שותים לשוכרה.

חג פורים שמח!

(טלי שרייר-וגנר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רק עשרות מקרים בעולם: ברמב'ם ניתחו...
*   מינוי חדש בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי:...
*   כלבות טיפוליות ברמב'ם,הפכו את תהליך...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים