'האישה שבתמונה' מאת שירי רבינוביץ' זיו. איורים: קסאניה לוגובסקי. הוצאת 'אופיר ביכורים' מאת רונית קיטאי

מחברת הספר שירי רבינוביץ' זיו מקריית ביאליק כותבת על האישה שבתמונה שזו אמה ז'ל. שירי היתה רק בת 21 כשאמה נפטרה. על הסיפור האישי שלה אותו היא משתפת, מדגישה את החשיבות בתופה זו בה מתמודדות משפחות רבות בישראל עם תופעה של אובן ושכול

פורסם ב: 12/03/2024 16:24

האישה שבתמונה מאת שירי רבינוביץ' זיו. איורים: קסאניה לוגובסקי. הוצאת 'אופיר ביכורים'
שירי רבינוביץ' זיו נשואה באושר לסער ואם אוהבת לשלושת ילדיה: לבב (10), לביא (8) ופלא (שנתיים),מעידה על עצמה: 'אני סופרת לילדים ולהוריהם, יוצרת תוכן למשפחות ומאסטר NLP'

ההתמודדות עם האובדן היא פעולה הקשה מאוד לכל ילד, ומתוך אירוע של אובדן, בחרתי לכתוב ספר ילדים במיוחד בנושא זה.

בסיפור נחשף הילד לעלילה הקסומה בין לבי שפוגשת על שידת האיפור של אמא 'תמונה' שמתבררת כ'סבתא שלה', אמה של האם. שנפטרה בטרם הספיקה להכיר את לבי.דרך דיאלוגים קסומים בין האם ולבי ועל מצע של הפלגה בכנפי הדימיון, נוצר שיח לבבי בין לבי לאמא על החותם המיוחד שקיים בסבתא חנה. ולמעשה הספר מתווך את רגעי הזיכרונות וההנצחה לילדה.

הספר יעזור לכל הורה ולכל ילד בדרך מקסימה במיוחד כדי לזכור ולשמור אובדן של בן משפחה.הדמיון המודרך, במסגרתו שירי רבינוביץ' זיו מעבירה את הסיפור, הוא פלטפורמה חשובה להנגשת נושאים חינוכיים וערכיים לילדים.

אומרת שירי רבינוביץ' זיו : 'אמי היקרה נפטרה כשהייתי בת 21. אירוע מכונן בחיי שהשפיע ועיצב את אישיותי כאדם בוגר. תמיד חששתי מהרגע שבו אצטרך לשתף את ילדיי בכך שאין לי אמא. איך הם ישאלו? מתי הם ישאלו? מתי נכון לשתף אותם? ועד כמה נכון לפרט ולהרחיב...? אלו שאלות שהעסיקו אותי רבות וגרמו לי לא פעם לסערת רגשות פנימית. מקור השראתי הוא משפחתי הפרטית ומציאות חיינו.

שים את החיים. הם מתפתחים, ואני יחד איתם. גיבורת הסיפור, ליבי, היא לא אחרת מאשר בתי הבכורה, שבדרכה הילדותית, הקוסמית והנפלאה מביאה אותי כל פעם מחדש לעמוד אל מול אמת ולהנגיש אותה באופן רך ונעים, שמאפשר לי לדבר איתה בגובה העיניים ויחד עם זאת לשמור על נפשה העדינה והרכה.

עריכת הספר: ניצה פלד

איורים ועימוד גרפי: קסאניה לוגובסקי.

27 עמודים _ 68 ש'ח. הוצאת 'אופיר ביכורים'

כדאי לדעת שלילדים אין עדיין תבניות חשיבה ודפוסי התנהגות קבועים. לכן הם בוחנים את הסביבה הקרובה שלהם במחשבה צלולה ופתוחה לקבלה ולדיבור בלי חשש על כל דבר, מהרך ביותר ועד למאתגר. הכול תלוי באופן שבו נבחר להעביר להם את הדברים".

במיוחד בתקופה קשה זו 'האישה שבתמונה' הוא ספר ילדים יעיל כל כך שיכול לשמש גם כלי חינוכי חשוב, וגם ספר קסום להפקת רגעים משמעותיים עם ילדיכם.

מדגישה מחברת הספר: 'בימים שהמציאות שלנו עולה על כל דמיון אני מזמינה אתכם לאמץ לעצמכם ולמשפחתכם ארגז כלים ריגשיים פרקטים לתיווך מציאות מאתגרת עבורכם ועבור ילדיכם. קריאת סיפור מדמה מצב חיים נוכחי הוא הזדמנות פז, עבורכם ההורים, לחולל זמן משפחתי איכותי בעל תוכן חיובי מעצים על מנת לעודד תקשורת מקרבת ושיח רגשי מחזק בין הורים לילדים'.


ניתן להשיג את "האישה שבתמונה" בחנויות הספרים המובחרות או באתר האינטרנט של ההוצאה בכתובת :

www.ofir.org.il

או באמצעות הסופרת, בכתובת:


https://www.mayeshbabeten.co.il/category/%D7%94%D6%B8%D7%90%D6%B4%D7%A9%D6%BC%D7%81%D6%B8%D7%94
שירי רבינוביץ זיו מחברת הספר 'האישה שבתמונה' בהוצאת 'אופיר ביכורים'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   דמיונות מאת גיא רזניק. הוצאת 'סער'
*   המאפיה המדהימה של פרדי 2 מאת הריט ויטהורן.מיועד...
*   'השדון שלי' מאת אלון ומיכל גבע. איורים:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים