יונה יהב: דני פסלר ינהל את תחום החינוך בעיריית חיפה. צילום: אלעד מלכה וגביש מדיה

ראש העיר המיועד הבהיר כי תיק החינוך יישאר בידי 'חיפה שלנו' ולא יועבר לאחת מסיעות הקואליציה. לניהול המקצועי מבקש יונה יהב להחזיר את דני פסלר. יהב: 'מערכת החינוך בחיפה תהיה אחת הטובות והמתקדמות בעולם'

פורסם ב: 05/03/2024 16:19

ראש העיר המיועד הבהיר כי תיק החינוך יישאר בידי 'חיפה שלנו' ולא יועבר לאחת מסיעות הקואליציה. לניהול המקצועי מבקש יונה יהב להחזיר את דני פסלר. יהב: 'מערכת החינוך בחיפה תהיה אחת הטובות והמתקדמות בעולם'

יונה יהב, ראש עיריית יפה המיועד חשף היום כי תחום החינוך בעירייה ינוהל ע'י דני פסלר. יהב, שצפוי לשוב לתפקיד ראש העיר בשבוע הבא, אמר : ''החלטתי להשאיר את תיק החינוך בידי סיעת 'חיפה שלנו' ולא לנהל עליו משא ומתן קואליציוני. אני רוצה לוודא שמערכת החינוך בחיפה שודרג באופן משמעותי בחמש השנים הקרובות, ותהפוך להיות אחת הטובות והמתקדמות בעולם".

פסלר כבר כיהן בעבר כמנהל אגף החינוך והרווחה בעירייה. לפני כן נחשב למנהל המיתולוגי של ביה"' התיכון 'ליאו באק'. בין תפקידיו: יו'ר הועד המנהל של כפר הנוער גלים, חבר ועד מנהל במכללה האקדמית 'גורדון', 4 שנים חבר במועצה הישראלית לתרבות ואומנות , חבר בועדה הממלכתית לתלמידים מחוננים ומצטיינים ועוד.

במסגרת תכנית "100 הימים" בתחום החינוך מבטיח יונה יהב להקים רשת מעונות עירונית מסובסדת מגיל לידה ועד שלוש, הקמת מרכזי לגיל הרך שיעניקו ליווי וייעוץ עוד משלב ההריון, הנהגת שיטה של למידה התנסותית מבוססת מיומנויות, הכנסת בינה מלאכותית לבתי הספר בשיתוף קהילת ההייטק ועוד.

יונה יהב: "'ינוך הוא מיסודות האדם בכל תחומי החיים. במקום בו זורעים חינוך קוצרים הישגים. חינוך הוא ההשקעה לטווח הארוך במשאב הכי חשוב ילדי העיר חיפה. ביחד עם קהילות ההורים והמורים המצוינות בחיפה, אעביר את מערכת החינוך שינוי וגיוון מהותי, ואהפוך אותה לדוגמה לערים אחרות בארץ ובעולם.

חינוך עבורי הוא קודם כל חינוך לערכים. כראש העיר אני מתכוון לעקוב באופן אישי כדי לוודא שמערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית הפועלת בשעות אחר הצהריים תהיינה מערכות ערכיות שמובילות את רוח ההתנדבות והתרומה לקהילה בחיפה. במקום בו יש התנדבות אין אלימות ואין ונדליזם. מערכת החינוך תעבור שינוי וגיוון מהותי כולל, עבור כל החברות והקהילות בעיר'.

(ליאור רוזנטל)
צילום : אלעד מלכה וגביש מדיה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   ראש העיר חיפה יונה יהב, וגזבר העירייה...
*   אין קשר לתגובה לאירועים האחרונים...
*   היכן הם יארחו/יתארחו בפסח? כתבה וצילמה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים