בבחירות לראשות העיר ביקנעם זכה ראש העיר הנבחר רומן פרס ב-61.7% מהקולות.כתבה: רונית קיטאי. צילום: רועי אדוט

ראש העיר היוצא סימון אלפסי: 'יקנעם בחרה באהבה ובאחריות. אני מודה על הזכות להיות ראש העיר של כולם. נמשיך להוביל את העיר לפריחה ושגשוג'

פורסם ב: 05/03/2024 14:50

סימון אלפסי ורומן פרס. צילום: רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם
סימון אלפסי: 'מברך את רומן על הניצחון הגדול. רומן ימשיך להוביל ולפתח את העיר'.

אחרי כ- 35 שנים יש ראש עיר חדש ליקנעם, ובבחירות שנערכו ביום שלישי בשבוע שעבר ניצח רומן פרס עם 61.7% שהם כ- 6700 קולות את לאה פדידה שקיבלה 38.3% מהקולות שהם כ- 4200 קולות והוא ראש העיר הבא של יקנעם.

רומן פרס ניצח בגדול גם בבחירות למועצה כשסיעתו 'רומן פרס ומשפחת יקנעם' קיבלה 5 מנדטים וכ-32.4% מסך הקולות. גם מפלגת הצעירים זכתה להצלחה גדולה בבחירות למועצת העיר כאשר קיבלה חמישה מנדטים וכ-28.3% מהקולות. סיעתה של לאה פדידה "דרך חדשה" קיבלה שני מנדטים וכ- 12% מסך הקולות. סיעת "עתיד כחול לבן" בראשותו של צחי אייזיק קיבלה מנדט אחד וכ-8% מסך הקולות. סיעת "מסורת שומרים על האמונה" קיבלה מנדט אחד וכ- 6.6% מסך הקולות. סיעת 'הליכוד' בראשותו של יורי מגנר קיבל מנדט אחד וכ- 5% מסך הקולות. סיעתו של דני סירי 'גב לתושב', וסיעתה של אילנה פינטו 'יקנעם שלנו' לא עברו את אחוז החסימה.

מועצת עיריית יקנעם תמנה לראשונה 15 חברות וחברים.

שיעור ההצבעה ביקנעם בתום יום הבחירות עמד על כ- 57.1% הצבעה. בעיר כ- 20,165 בעלי ובעלות זכות בחירה. 11,260 קולות כשרים נספרו.

עם היוודע התוצאות הרשמיות הגיע ראש העיר היוצא, סימון אלפסי שהסתובב כל היום עם מנכ"לית העירייה, מוניק קונפינו ברחבי העיר ובקלפיות וזכה לאהבה רבה ושבערב ישב בלשכתו, למטה של ראש העיר הנבחר וברך אותו. אלפסי התחבק ממושכות עם רומן ואמר שבשבילו זה ערב מיוחד ושמחה מדהימה והוא מתרגש. רה"ע היוצא אמר שהוא מאוד שמח שרומן נבחר ונבחר ברוב מוחץ, שהוא ימשיך להוביל את העיר ושעתה הוא יכול להיות רגוע. אלפסי איחל לפרס הצלחה רבה במילוי תפקידו ואמר שהניצחון הוא של כולם.

כאן המקום לציין שרומן פרס יכנס לתפקידו כראש העיר ב"ה בעוד כשבועיים עם פרסום התוצאות ברשומות.

ראש העיר היוצא סימון אלפסי: 'זהו ערב מרגש במיוחד. אני שמח שרומן נבחר לראשות העיר ואני בטוח שהוא יהיה ראש עיר מצוין וימשיך להוביל את יקנעם ולשרת את התושבים. לרומן יש את כל היכולות, הכישורים והניסיון להוביל ולהצעיד את יקנעם. מערכת הבחירות הזו הייתה מערכת בחירות לא פשוטה. מערכת ארוכה שנדחתה פעמיים בשל המלחמה בצפון ובדרום וטוב שהסתיימה. אני מברך גם את לאה פדידה שהגיעה להישג נאה עם כ-38% על התמודדות מכובדת ותרומתה לעיר ומאחל לה הצלחה בהמשך. אני מאחל מעומק הלב הצלחה רבה לכל הנבחרים והנבחרות וקורא להם להמשיך ולשמור על יקנעם ועל אחדותה של העיר וקיבוץ הגלויות הנפלא שבנינו כאן. בהצלחה"'.

ראש העיר, הנבחר רומן פרס: 'ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. יקנעם בחרה בדרך של אהבה ואחריות. אני נרגש ומאושר ומלא מוטיבציה להיות ראש העיר של יקנעם ולעבוד למען העיר ותושביה. אני אהיה ראש העיר של כולם ויקנעם תמשיך להיות עיר מובילה, לפרוח ולשגשג. אני מודה לראש העיר סימון אלפסי על מפעל החיים שלו שהפך את יקנעם לעיר פורצת דרך. תודה גדולה להורים שלי, לכל משפחתי האהובה, לרעייתי טניה ולילדיי דניאל, טלי ונועם, לכל השותפים לדרך ולכל התושבים על האמון. אני אהיה כאן בשביל כל אחד ואחת מכם ללא יוצא מן הכלל'.
רומן פרס, ד'ר סימה ניסלבאום מנהל אגף החינוך בעיריית יקנעם, ומורן זיסר אלפסי. צילום: רועי אדוט

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   הודעה משותפת לעיריית חיפה ולרשות...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב, וגזבר העירייה...
*   היכן הם יארחו/יתארחו בפסח? כתבה וצילמה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים