פלסאנמור מעדכנת על הסכם עם המרכז הרפואי שיבא אשר תרכוש מאות יחידות של מכשיר האולטרסאונד הביתי של 'פלסאנמור'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: טל שח

רכישת המוצר תשמש את היחידה למעקב היריון בסיכון בפעילות המשותפת של בית החולים הוירטואלי 'שיבא BEYOND' ובית החולים לנשים ויולדות שיבא.בית החולים יספק את השירות למבוטחות קופות שונות, אומר ד'ר אלעזר זוננשיין מייסד ומנכ'ל 'פלסאנמור'.

פורסם ב: 03/03/2024 09:51

ד'ר אלעזר זוננשיין: 'ההסכם עם המרכז הרפואי שיבא שנחתם לאחר מחקר קפדני, מהווה הבעת אמון נוספת במוצר החברה. אנו רואים בשיבא שותפים לדרך ושמחים שיחד נוכל לתת מענה לציבור ההיריוניות בישראל ושימת צרכי המטופלת במרכז. החברה ממשיכה לצמוח בפעילותה בישראל ומקדמת את אסטרטגיית הצמיחה בשווקים נוספים ברחבי העולם'.

חברת פלסאנמור (Pulsenmore) הישראלית העוסקת במחקר ופיתוח, ייצור, שיווק ומכירות של פתרונות טכנולוגיים של מכשירי אולטרסאונד ניידים לשימוש ביתי, דיווחה היום על הסכם התקשרות עם המרכז הרפואי שיבא בהסכם מחייב לרכישת מוצר החברה Pulsenmore ES המספק פתרון לביצוע אולטרסאונד מרחוק לנשים בהריון.

'שיבא' חתמה על ההסכם באמצעות קרן מחקרים ושירותי בריאות 'שיבא Beyond' - בית החולים הווירטואלי הראשון בישראל. משך ההסכם הינו שנתיים, במהלכן צפויה שיבא לרכוש מהחברה מאות יחידות של המוצר. ההסכם כולל תנאים מסחריים כמקובל ובכללם אחריות, שיתוף פעולה לשיווק, הפצה ושירות. מוצר האולטרסאונד הינו מכשיר בגודל כף יד, אליו מתחבר מכשיר הטלפון הנייד של המטופלת (מבוסס מערכות הפעלה IOS או Android), והוא משמש לביצוע סריקת אולטרסאונד מהבית, בידי ההיריונית, לצורך ניטור רפואי מרחוק.

המרכז הרפואי 'שיבא' פירסם כי בית החולים הווירטואלי 'שיבא BEYOND' ובית החולים לנשים ויולדות במרכז הרפואי שיבא, הקימו יחד יחידה המספקת מעקב היריון בסיכון באמצעות הטכנולוגיה של החברה ובאמצעות טכנולוגיות נוספות. ככלל, היריון בסיכון מצריך מעקב רפואי צמוד שכולל ביקורים תכופים בבית החולים ו/או אשפוז בבית החולים. בית החולים יספק שירות למבוטחות קופות שונות.

מחקרים קליניים שנערכו בידי 'שיבא BEYOND', הוכיחו כי השימוש במוצר על ידי הריוניות בסיכון אפשר את צמצום משך הביקורים הקליניים בכ-63% ושיפר משמעותית את שביעות רצונן של המשתמשות. להערכת החברה, השימוש במוצר על ידי נשים עם הריון בסיכון עשוי להביא לצמצום הביקורים הפיזיים והחלפתם בביקורים וירטואלים ובכך לחסוך עלויות קשורות.עם זאת, החברה אינה יכולה להעריך את היקף צמצום הביקורים.

הדר אמיר סגנית מנהלת בית החולים הווירטואלי 'שיבא ביונד': 'הטכנולוגיה של 'פלסאנמור' הינה חיונית להגשמת החזון של בית החולים הוירטואלי של שיבא Beyondלספק שירותי רפואה בכל זמן ובכל מקום. בזכות האולטרסאונד הביתי, נשים שנמצאות בהיריון בסיכון יכולות ליהנות מהטיפול הרפואי האיכותי של שיבא מנוחות ביתן ולשמור על שגרת החיים שלהן'.

בדצמבר 2023 עידכנה החברה כי נחצה הרף של 100,000 סריקות אולטרסאונד ביתי אשר נערכו בידי מטופלות 'שירותי בריאות כללית' ופוענחו מרחוק בידי צוות רפואי. לדבריהם אבן דרך זו מעידה על אמינות ויציבות המוצר, וכן על שביעות רצון המטופלות והצוות הרפואי, על הנוחות והשקט הנפשי שהשירות מאפשר במהלך ההיריון, וכן ועל התועלות הכלכליות הגלומות בו. מספר ההריונות בעולם בשנה גבוה מ-210 מיליון, והחברה מעריכה כי פוטנציאל השוק לאורך זמן יעמוד על כ 5%, כלומר כ 10.5-מיליון נשים בשנה.

פלסאנמור הוקמה בשנת 2014 ע'י ד'ר אלעזר זוננשיין המכהן כמנכ"ל החברה, וברשותה כיום אישורים לשיווק מוצר האולטרסאונד הביתי בישראל , אישור CE לשיווק באירופה ולאחרונה התקבלו אף אישורים למכירת המוצר באוסטרליה ובברזיל. בנוסף, החברה סיימה ניסוי קליני בארבעה מרכזים רפואיים בארה'ב ותגיש בקרוב בקשה למנהל המזון והתרופות לאישור שיווק המוצר בארה"ב (FDA).

פלסאנמור פיתחה טכנולוגיה ייחודית בתחום האולטרסאונד, הנחשבת לפורצת דרך. החברה מייצרת ומשווקת כיום מכשיר אולטרסאונד ביתי, המאפשר לנשים הרות לבצע סריקת אולטרסאונד ביתית שנשלחת לבדיקה על ידי רופא.ה מרוחק.ת. המכשיר מאפשר מעקב אחר פרמטרים מרכזיים המאפשרים להעריך את חיוניות העובר: דופק, תנועות וכמות מי שפיר. בתפקיד יו'ר החברה מכהן יונתן אדרת לשעבר יו'ר חברת 'מזור רובוטיקה', שנמכרה לחברת 'מדטרוניק' הבינלאומית.
ד'ר אלעזר זוננשיין מייסד ומנכ'ל 'פלסאנמור'. צילום: טל שחר

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   במרכז הרפואי רמב'ם התקיים הבוקר תרגיל...
*   ח'כ יסמין סאקס פרידמן ('יש עתיד'), ביקרה...
*   צעד אחר צעד: המדריך המלא בדרך לחירות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים