אלמנות ויתומי צה'ל חוזרים לטייל במרחבי ישראל. צילום: עמוס לוזון

המגע עם הטבע וההתרחקות מהבית ושגרת היום יום, עשויים להפחית את רמות הלחץ והחרדה, ולסייע בהתמודדות עם רגשות של עצב ואבדן בצורה אקטיבית ובריאה. כל זאת, תוך התחשבות והקשבה לצרכי האישיים והפיזיים של כל משתתף

פורסם ב: 08/02/2024 12:55

לאחר שאיבדו את יקיריהן במלחמות ישראל: למעלה מ-320 אלמנות ויתומים השתתפו בפעילות של קרן קימת לישראל וארגון אלמנות ויתומי צה'ל. הסיורים נערכים בזיכרון יעקב והסביבה, בערכי ציונות, מורשת ואהבת הארץ.


בצל 'מלחמת חרבות ברזל': אלפי אנשים נוספו אל משפחת השכול, והמאבק לחזור באופן הדרגתי לחיים לצד האובדן הפך לאחד האתגריים המרכזיים. לשם כך, הקימו קרן קימת לישראל וארגון אלמנות ויתומי צה"ל פעילות משותפת לחיזוק הקהילה והרוח. ההשתתפות הפעילה בסיורים באתרי זיכרון וביקורות במקומות ההיסטוריים של ציונות, מורשת ואהבת הארץ מהווה כלי עצום לשיקום נפשי וחיבור חברתי. המטרה העיקרית של פעילויות אלה היא לספק לאלמנות וליתומי צה'ל חוויות חינוכיות כחלק מקבוצה עם ערכים משותפים.

המפגשים עוסקים בערכים של אהבת הארץ והיכרות עם אתרי ארץ ישראל, לצד שיח על הזיכרון וההתמודדות עם השכול. היתרונות של טיול בשטח כחלק מתהליך התמודדות עם שכול ואובדן הם מגוונים וחשובים. השהות בטבע מסייעת ביצירת רווחה נפשית וביטחון עצמי, משום שהסביבה המקיפה מעודדת התמקדות ברגע ובחוויה רגעית, ומפחיתה את תחושת הלחץ והדאגה.

יפעת עובדיה לוסקי יו'ר קק'ל: 'קרן קימת לישראל עומדת לצד אלמנות ויתומי צה'ל. האובדן קשה מנשוא והיציאה לטבע חשובה ויכולה לסייע במזור לכאבן. בעת הזו ישנה חשיבות מכרעת לפעולות אלו. קק"ל תמשיך לתמוך בכל דרך במשפחות השכולות מכלל מלחמות ישראל"'.

תמי שלח יור ארגון אלמנות ויתומי צה'ל: 'אנו מטפלים ביתר שאת באלמנות וביתומים החדשים אך לא שוכחים לרגע את המשפחות הותיקות. היציאה לטבע כמו חיזוק הקשר והמפגש האנושי הוא חיוני להן, בייחוד בתקופה זו בה הטראומה של המשפחות השכולות, הותיקות והחדשות כאחד, מתעצמת. אנו מחזקים את עמידתה של הקרן הקיימת לישראל לצידנו ומייחלים לימים שקטים ובטוחים'.
סיור לאלמנות ויתומי צה'ל. צילום :עמוס לוזון, ארכיון הצילומים קק'ל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   מחר יום שבת 13.7.23 תיפתח תערוכת Behind the...
*   חברת 'ישראיר' עם מטוס שביעי, מדגם איירבס...
*   שיתוף פעולה בין משרד המורשת לעיריית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים