פרופ' דניאלה רווה הפכה ב-1 בינואר 2024 לדיקנית הראשונה בתולדות הפקולטה להנדסת אווירונוטיקה וחלל בטכניון.כתבה: רונית קיטאי. צילום: חן גלילי

אמרה פרופ' דניאלה רווה: 'אני מאוד אוהבת מטוסים. הם העיסוק והתחביב שלי, התברכתי בכך שאני יכולה לעסוק במה שאני אוהבת ויש לי גם רישיון טייס. אני גאה להיכנס לתפקיד הדיקנית. אחרי שהייתי סטודנטית במוסד מוערך זה'

פורסם ב: 07/02/2024 17:39

פרופ' דניאלה רווה. צילום: חן גלילי דוברות הטכניון
פרופ' דניאלה רווה, בוגרת הפקולטה, סיימה את לימודיה בפקולטה בהצטיינות, השלימה בה את התואר השני והדוקטורט. בהמשך, כחברת סגל בפקולטה, ביססה את מעמדה כחוקרת מובילה בתחום האווירואלסטיות וכמרצה אהודה על הסטודנטים בפקולטה.

פרופ' רווה עוסקת באירואלסטיקה , הממשק בין כוחות אווירודינמיים למבנים גמישים. כיום מיוצרים בעולם כלי טייס קלים וגמישים יותר, ולכן נדרשת הבנה מעמיקה בהתנהגותם בטיסה. קבוצת המחקר של פרופ' רווה בנתה כלי טיס בלתי מאויש כדי לבחון בניסויים את ההיבטים הקשורים בכך.

כדיקנית, פרופ' רווה אחראית על יישום התוכניות האקדמיות של הפקולטה, על טיפוח שיתופי הפעולה והמחקרים הבין-תחומיים ועל שימור המצוינות במחקר ובהוראה, תוך חתירה לשיפור המוניטין של הפקולטה והישגיה. נקודת המבט הייחודית שלה כבוגרת תתמוך במאמץ המתמיד של הפקולטה לספק לסטודנטים ולחוקרים סביבה מיטבית ללימוד ולמחקר. מינויה של פרופ' רווה הוא עדות למחויבותו של הטכניון לטפח ולפתח כישרונות בשורותיו. הדרך שעשתה בפקולטה מבטאת את החתירה המתמדת של הפקולטה להכשרת בוגרים מצטיינים התורמים תרומה משמעותית למדעי התעופה והחלל.

מוסיפה פרופ' דניאלה רווה: 'אחרי שנים רבות של מחקר והוראה, אני נרגשת לתרום לצמיחת הפקולטה ולהצלחתה ומצפה לעבוד עם סגל הפקולטה והסטודנטים כדי להמשיך את תנופת הישגי הפקולטה ולהניע חדשנות בהנדסת תעופה וחלל. אווירונאוטיקה היא תחום המתאים לנשים ולגברים כאחד, ולכל מהנדס או מהנדסת טובים המסיימים את לימודיהם בפקולטה מובטחת תעסוקה בתחום'.

נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון בירך את פרופ' רווה ואמר: "'פקולטה לאווירונוטיקה וחלל היא הראשונה שנבנתה בקמפוס הטכניון בנווה שאנן והיחידה בארץ שמכשירה מהנדסים ומהנדסות בתחומים אלה. הטכניון משנה את פניו בעשורים האחרונים, והודות למאמצים נרחבים לאורך עשורים, אחוז הסטודנטיות לתואר ראשון עולה בהתמדה והגיע השנה לכדי מחצית מכלל הסטודנטים החדשים. אני גאה מאוד שבראש הפקולטה להנדסת אווירונוטיקה וחלל עומדת כעת דיקנית שתהווה השראה ומודל לחיקוי לצעירות'.

פרופ' טל שימא דיקן הפקולטה היוצא, הביע את שביעות רצונו ממינויה של פרופ' רווה וציין: "היה לי הכבוד לשמש במשך ארבע שנים כדיקן הפקולטה להנדסת אווירונוטיקה וחלל. זאת הייתה תקופה מאתגרת מאוד ומלאת פעילות, וכולי תקווה שהצלחנו להבטיח את עתיד הפקולטה לדורות הבאים.

כבוגר הפקולטה זאת הייתה זכות מיוחדת לעבוד עם חברי הסגל האקדמי, הטכני והאדמיניסטרטיבי המצוינים שלנו בחינוך דור העתיד שלנו ובהכשרתו, להרחיב את גבולות הדעת בתחום ולתרום למדינת ישראל ולביטחונה. אני מודה להנהלת הטכניון ובמיוחד לנשיא פרופ' אורי סיון על התמיכה החזקה בנו. אני סמוך ובטוח שפרופ' רווה, כדיקנית הפקולטה, תנהיג את הפקולטה היטב ותצעיד אותנו לשיאים חדשים'.

(דורון שחם)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   פרופ' עודד בז'ה, פרופ' בני פודבילביץ'...
*   פצוע אנוש ופצוע קשה בפיגוע דקירה בקניון...
*   שליח הערוץ לארה'ב יגאל רביד המצטרף...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים