מכשיר הדגל של חברת סימנס : PET CT VISION 600 המתקדם מסוגו בעולם הגיע לבי'ח 'כרמל' בחיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

דורי בז'רנו המנהל האדמיניסטרטיבי של ביה"ח מי שאחראי על כל תחום ההצטיידות ב'כרמל' אומר כי כניסת מכשיר ה- PET החדש היא חלק מרכזי בהתעצמות הטכנולוגית של בית החולים

פורסם ב: 07/02/2024 09:38

רמי הרוש ,שרה רנצר וד'ר מאיה מור ליד המכשיר החדשני. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
המכשיר שעלותו קרוב לתשעה מיליון ש'ח הגיע לבית חולים 'כרמל' ויצטרף בקרוב למכון האיזוטופים של בית החולים, שם יהווה את ספינת הדגל ביכולות האבחון המתקדמות של המכון בכרמל. סך עלות בינוי והקמת מכון ה -PET החדש מוערכת ב-15 מיליון ש'ח.

מוסיף דורי בז'רנו: 'מכון ה- MRI החדש שנפתח לאחרונה, ,כניסת מכשיר ה -PET CT המתקדם, ובניית חדר הצנתורים השלישי הם חלק בהתעצמות הטכנולוגית של 'כרמל 'שאינה עוצרת לרגע וימשיך לבלוט במצוינות הטכנולוגית שלו תוך העמדת הטכנולוגיות החדשות והמתקדמות ביותר בעולם הרפואה לטובת כלל תושבי חיפה והצפון'.

מכשירי ה- PET CT מאפשרים ביצוע שתי בדיקות אבחון מורכבות אחת אחרי השניה.בדיקת ה- PET הבודקת באמצעות חומר רדיו אקטיבי המוזרק למטופל ובדיקת CT הסורקת את הממצאים באיברים הנסרקים.

ד'ר נטליה גולדברג מנהלת מכון הדימות והרנטגן מסבירה כי בדיקת ה- PET CT מיועדת בעיקרה לחולים אונקולוגיים לחיפוש ומעקב לאחר גרורות וגידולים סרטניים.מכשירי ה-PET מתמחים באבחון גידולים וגרורות בכבד, בלבלב, בבלוטת הערמונית בסרטן השד ועוד. קליטת מכשיר PET החדיש מצטרפת ומגבירה את יכולות האבחון והניתוח של בי'ח 'כרמל' המתמחה בתחום הניתוחים האונקולוגיים בישראל.


ד'ר מאיה מור מנהלת מכון האיזוטופים ושרה רנצר אחראית תחום האיזוטופים אומרות כי ייחודו של מכשיר ה -PET החדש שיכנס לעבודה ב'כרמל' הוא ביכולות הטכנולוגיות המתקדמות שלו לבצע בדיקות באיכות גבוה במיוחד עם הזרקה מועטה יותר של חומר רדיו אקטיבי . המשמעות היא הקטנה משמעותית של כמות הקרינה הן למטופל והן לצוות.


את הפרויקט בינוי והתקנת ה -PET ב'כרמל' מוביל מר רמי הרוש יחד עם מחלקת ההנדסה של בית החולים. הפרויקט בכללותו שהיה מורכב במיוחד נמשך על פני קרוב לארבע שנים שנים וכלל פינוי והזזת שטחים רבים בבית החולים לטובת בניית המכון, בהם הזזת יחידת מבחני מאמץ ,הזזת מכון האקו מכון הפיזיותרפיה ועוד.

מכון ה PET החדש שיחנך בקרוב בכרמל יעניק שירות אמבולטורי לתושבי חיפה והצפון ויכלול בהמשך גם שירותי בדיקה ואבחון בשעות הערב.מכשיר ה PET החדש אמור להיכנס לעבודה שוטפת ב'כרמל' בעוד מספר שבועות לאחר סיום ההתקנות בדיקות הרצה ובטיחות קרינה.בתמונות :
דגם מכשיר הPET החדש של כרמל
רמי הרוש שרה רנצר וד"ר מאיה מור ליד המכשיר בשלבי ההתקנה
מכשיר הפט בשלבי ההתקנה במכון בכרמל
הגעת המכשיר לכרמל
קרדיט צילום – אלי דדון
PET CT מבית 'סימנס'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   כלבות טיפוליות ברמב'ם,הפכו את תהליך...
*   בי'ח 'כרמל' - מרכז על לצנתורים מורכבים...
*   לראשנה בבי'ח 'כרמל' תתקיים קבוצת תמיכה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים