השף רונן וינשטיין ערך סדנת לחם לנשים שהחלימו מסרטן השד -באגודה למלחמה בסרטן. צילום: האגודה למלחמה בסרטן

רונן וינשטיין שף לחם סדנאות לחם ואפייה : 'בסדנה יצרנו לחמים מפנקים, לחמים שמעורבים בהם חמאה משובחת, שמן זית מנחם והמון תבלינים. אירוע זה הוא התרגשות עצומה עבורי, לאחר 30 שנה של יצירה ועשייה בתחום הלחם. אני מאמין כי ללחם יש כוח מרפא ועצם היצירה והעשייה מעלים חיוך על פנינו'

פורסם ב: 05/02/2024 23:38

צילום: האגודה למלחמה בסרטן
לצד שגרת המלחמה, נרתם השבוע בהתנדבות שף הלחם רונן וינשטיין, לערוך סדנה חווייתית לאפיית לחם לנשים שהחלימו מסרטן השד ומסייעות בהתנדבות לנשים שזה עתה חלו. פעילותן מתבצעת כל ימות השנה במסגרת יד להחלמה של האגודה למלחמה בסרטן. גם השף רונן וינשטיין מתמודד בעצמו עם מחלת הסרטן ונאבק בימים אלו במיאלומה נפוצה. הסדנה נערכה לרגל יום הסרטן הבינלאומי המצוין בעולם ביוזמת ארגון הסרטן הבין-לאומי, ובישראל ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן, החברה בארגון לצד 172 גופי בריאות מהעולם. במסגרת הסדנה אפו הנשים לחמי מחמצת בטעמים שונים בתוך עציצי חרס.

הוסיף רונן וינשטיין: 'היצירה של לחם רק מקמח ומים, עשביי תיבול ומלח מלמדת על תהליך של צמיחה ולידה מחדש. אני עצמי חולה במחלת הסרטן מזה כארבע שנים, היא מלווה את חיי ואת תהליך היצירה'.

סרטן שד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בקרב נשים בישראל. מאז הקמתה משקיעה האגודה למלחמה בסרטן משאבים רבים בתחום המאבק בסרטן השד, יוזמת ומקיימת פעילויות מגוונות בקרב נשים בריאות, חולות ומחלימות, החל בתמיכה, ליווי, מידע וסיוע וכלה בפעילויות הסברה לעידוד המודעות לחשיבות הגילוי המוקדם. האגודה היא ארגון ללא כוונות רווח וכל שירותיה ניתנים לחולים ולבריאים ללא תשלום, הודות לתרומות הציבור בלבד. האגודה למלחמה בסרטן מזמינה נשים בכל גיל להתקשר למוקד הטלמידע המאויש 24/7, לקבלת עלוני מידע ללא תשלום בנושא אבחון מוקדם של סרטן השד, כמו גם מידע על הטיפולים השונים למחלה, שירותי התמיכה לנשים חולות, ייעוץ מיני ופוריות למתמודדות עם סרטן השד, מידע על מחקרים קליניים בתחום סרטן השד לטלפון שמספרו 1-800-599-995. נשים המעוניינות בתמיכה, כמו גם נשים שהחלימו מסרטן השד ומעוניינות להתנדב, מוזמנות ליצור קשר עם יד להחלמה בטלפון שמספרו 1-800-36-07-07.


(נאוה עינבר)
צלום: האגודה למלחמה בסרטן

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   רשות החשמל הוקירה את חברת החשמל ואת...
*   הבוקר צעדו באירוע ה- PINK PARTY של היזמית...
*   400 תלמידות תיכון מצטיינות מרחבי הארץ...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים