30 רופאים מרחבי צרפת הגיעו בימים אלו לישראל כדי להשתתף בקורס של היחידה הבינלאומית של מגן דוד אדום. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

במסגרת הקורס עוברים הרופאים הכשרה אינטנסיבית שכוללת לימודים על פרוטוקולי העבודה במד'א, הציוד הרפואי המתקדם שקיים באמבולנסים ובניידות טיפול נמרץ, נהלי עבודה וכו', ובסיום ההכשרה, הופכים לרופאים מתנדבים במגן דוד אדום.

פורסם ב: 05/02/2024 16:27

30 רופאים מצרפת הצטרפו ליחידה הבינלאומית של מד'א . צילום :דוברות מד'א
בנוסף לתכנים הרפואיים, ביקרו הרופאים בדרום הארץ ושמעו מפי צוותי מד'א על פעולתם למען הצלת חיים במהלך מלחמת 'חרבות ברזל'.

היחידה הבינלאומית של מד'א הוקמה בשנת 2007 ומונה למעלה מ-1,000 מתנדבים מרחבי העולם, בהם רופאים, פראמדיקים ואנשי רפואה בכירים נוספים. במהלך מלחמת 'חרבות ברזל' הגיעו להתנדב בארץ 198 רופאים ופראמדיקים שהתלוו לצוותי מגן דוד אדום בפעילותם באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ.

ד'ר ג׳אן מארק אדה שהשתתף בהכשרה: 'כרופא בפריז, החלטתי להצטרף להכשרת מגן דוד אדום על מנת לתרום מהיכולות שלי לעם ישראל. איכות הטיפול הרפואי שאתם מעניקים לפצועים וחולים בניידות לטיפול נמרץ היא גבוהה מאוד ואני גאה להצטרף לצוותי מד"א בשטח'.

ויקטור וינס מנכ'ל ידידי מד'א בצרפת שאירגנה את הקבוצה סיפר: 'מידי שנה מגיעים לישראל רופאים מרחבי העולם ומצרפת בפרט במסגרת הכשרה רפואית ליחידה הבינלאומית של מגן דוד אדום. מטרת התכנית היא להוות עתודה של נשים וגברים מקצועיים המתגוררים בחו'ל ומוכנים במקרה הצורך ועפ'י קריאה של מד'א לעזוב את משפחותיהם ולהגיע לארץ ישראל על מנת לסייע באמבולנסים ובניידות טיפול נמרץ של מד'א ולהציל חיים'. תודו שזה מרגש מאוד.

"היחידה הבינלאומית של מגן דוד אדום היא אחד ממיזמי הדגל שלנו לקירוב רופאים ופראמדיקים מכל העולם לעשייה של מד״א ארגון ההצלה הלאומי של ישראל", אמרה אחראית הפרויקט במד"א ויקי אנג'ל, "30 הרופאים מצרפת הגיעו ארצה על מנת ללמוד מאתנו. אנו שמחים על כך ומודים להם על הרצון הטוב לסייע לארגון מגן דוד אדום ולמדינת ישראל".

מנכ'ל מד'א אלי בין: 'זו גאווה גדולה וזכות עבורנו שרופאים בכירים מצרפת מגיעים למדינת ישראל על מנת להתנדב במגן דוד אדום. החשיבות בכך גדולה במיוחד בימים אלו בהם מדינת ישראל נמצאת במלחמה. אני מודה לרופאים, לפראמדיקים ולכל מי שמשתתף ביחידה המיוחדת הזו שמהווה מכפיל כוח משמעותי בעת חירום ומסייעת לכוחות מד'א בהענקת טיפול רפואי בשטח'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מרכז רפואי 'כרמל' מוכן לחירום. כתבה:...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב השתתף אתמול...
*   במרכז הרפואי רמב'ם התקיים הבוקר תרגיל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים