'חמצן לנשמה': שביל צופה הדסה - שביל הליכה חדש בהרי ירושלים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: עדי טנא נתן, קקל

'בשיתוף הוועדה לשבילי ישראל פתחו את השביל, שאורכו 3 ק'מ. הוא עובר בנופי טראסות עתיקות ומעניק תצפיות מרהיבות על מערב הרי ירושלים

פורסם ב: 01/02/2024 12:14

צילום: עדי טנא נתן
קרן קימת לישראל בשיתוף הוועדה לשבילי ישראל פתחו שביל טיול חדש בהרי ירושלים. השביל מתחיל בסמוך לצומת אורה ומשם יורד לעין שריג. אורך השביל כ-3 ק"מ והוא מיועד למיטיבי לכת.

השביל, מסומן בשחור, עובר בנופי טרסות עתיקות, חולף על פני שרידי שומרות ומעניק תצפיות מרהיבות על מערב הרי ירושלים - עין כרם, מבשרת ציון, נבי סמואל, בית חולים הדסה, סטף והר איתן. לצד השביל נמצא מגדל אבן בגובה 10 מ', 'מגדל קפוסטין' שמוסיף עניין נוסף לאורך השביל.

מקצה המסלול אפשר להמשיך לטייל בשבילים מסומנים המובילים לאתרים רבים ובהם עין חנדק, חורבת סעדים, יד קנדי וסטף.

עדי טנא נתן רכזת קליטת קהל, קק'ל - אזור ההר: 'שבילי הטיול מנגישים את היער לציבור ומקרבים אותו למצאי המגוון של חוויות לאורכו: צמחיה, נוף, ארכיאולוגיה, פריחה, בעלי חיים ועוד. השהייה באוויר הפתוח בכלל ובמיוחד בימים קשים מספקת חמצן לנשמה. אנו מזמינים את הציבור הרחב להגיע ולטייל בשביל החדש וליהנות מהפריחה לאורכו ומהירוק של יער נקי ורענן לאחר הגשמים. לכו בתוואי המסומן בלבד והתאימו את ההליכה לתנאי השטח ומזג האוויר. שמרו על הניקיון. קחו את האשפה איתכם ועזרו לנו לשמור על היערות שלנו נקיים'.
צילום: עדי טנא נתן

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   מתן לרנר מנכ'ל 'דן קיסריה ריזורט' אירח...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב אירח את מנכ'ל...
*   מחר יום שבת 13.7.23 תיפתח תערוכת Behind the...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים