ספורטאי השנה הפראלימפי הוא עמי דדאון. מאמן השנה הוא יעקב ביננסון , שניהם מ'איל'ן' חיפה. צילום: לילך וייס-רוזנברג

בטקס צנוע שהתקיים בבית הלוחם תל אביב הכריזו הערב (ד') הוועד הפראלימפי וההתאחדות לספורט נכים על הספורטאים המצטיינים לשנת 2023. את הערב הנחו בכישרון רב שני ספורטאי עבר פראלימפים, השחיינית אראל הלוי מחיפה, והחותר ראובן מגנג'י

פורסם ב: 31/01/2024 23:54

מימין לשמאל עדנאן מילד, עדי עזרא, יעקב ביננסון, יוליה צרנוי, במרכז עמי דדאון. צילום: לילך וייס- רוזנברג
למאמן השנה נבחר מאמן נבחרת השחייה, יעקב ביננסון מאילן חיפה, על שהוביל את חברי הנבחרת להישגים מדהימים באליפות העולם שהתקיימה השנה במנצ'סטר. הנבחרת חזרה עם 8 מדליות, 4 מהן זהב, 1 כסף ושלוש ארד. ביננסון הניף בטקס את דגל ישראל ואמר: "החלום שלי שהדגל הזה יונף הרבה פעמים בפריז".

ספורטאי השנה, בפעם השנייה ברציפות, הוא עמי דדאון מאילן חיפה, חניכו של יעקב ביננסון, מדליסט הזהב מטוקיו 2020, שחזר מאותה אליפות עולם במנצ'סטר עם ארבע (ארבע!) מדליות זהב ושיא עולם חדש.

ספורטאית השנה, כמו בשנה שעברה, היא יוליה צ'רנוי, מבית הלוחם תל אביב המתאמנת עם גיא סטריק. יוליה שהייתה הראשונה מבין כל הספורטאים להבטיח את מקומה בפריז, זכתה השנה במדליית זהב ומדלית ארד באליפות העולם שהתקיימה בפרו. מאמנה גיא סטריק קבל אות הוקרה מיוחד על הדרך שעשה עם צ'רנוי עד לזכייה באליפות ובכרטיס לפריז.

אות הספורטאי הצעיר ע'ש ברק לופן ניתן השנה לקיאקיסט עדי עזרא ממועדון עמק הירדן, המתאמן עם רועי לב, שהגיע למקום השישי באליפות אירופה. את האות העניקה לו דנה לופן, אלמנתו של ברק, ספורטאי ומאמן, שנהרג בפיגוע רצחני ברחוב דיזנגוף לפני כשנתיים.

יו'ר הוועד הפראלימפי, משה מוץ מטלון : 'זו שנה קשה ומורכבת בה לצד ההכנות למשחקים בפריז שיתקיימו עוד שבעה חודשים, התמודדנו, ואנחנו עדין מתמודדים, מול אתגרי המלחמה, ומול אתגרי התקציב שקוצץ, ולמרות כל זאת, מוטל עלינו, להגיע לפריז בצורה המיטבית, לנצח ולהביא כבוד למדינה בעיקר בשנה הזו, מול מבקשי רעתנו בעולם'.מ"מ יו"ר ההתאחדות לספורט נכים, אבי לחיאני, אמר: " אנו בפתחה של תקופה מאתגרת בה נפעל לשלב את פצועי מלחמת "חרבות ברזל" בפעילות באחד מענפי הספורט הפראלימפים כדי להקנות להם תקווה לחיים מאתגרים ומשמעותיים על אף מגבלותיהם. אנו נערך בהתאם, נחבק כל הפצועים ונעניק להם את המעטפת המקצועית הנדרשת."יו"ר עמותת אילן תת אלוף במיל. פרופ' אלון דומאניס, שהוסיף: " מלחמת חרבות ברזל יצרה לנו שלא ברצוננו מגרש אחר, ענק, בו נתמודד יחד, הוועד הפראלימפי, ההתאחדות לספורט נכים, עמותת איל"ן וארגון נכי צה"ל, ונצליח במשימת דורנו – שיקום, קליטת פצועי ונכי-המלחמה ופעולות האיבה והבאתם לחיים משמעותיים ואיכותיים, תוך יצירת תחושת ערך, חיוניות וכבוד עצמי."

צלום – לילך וייס רוזנברג
יעקב ביננסון. צילום: לילך וייס- רוזנברג

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   'מדיטק' ומוזיאון העיצוב חולון, ערכו...
*   משפחות שכולות נפגשו עם נשיא המדינה...
*   ארגון 'פתחון-לב' זכה בפרס עיריית שדרות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים