המועצה הישראלית להתנדבות העניקה עשרות תעודות פירגון. כתבה: רונית קיטאי. צילום: עומרי דולב

עשרות עסקים, ארגונים, חברות, רשויות ועמותות זכו לתעודת פירגון מהמועצה הישראלית להתנדבות ביום המעורבות הקהילתית העולמי, שחל אתמול (יום ראשון), על עידוד וקידום התנדבות בארגונם, בשגרה ובמיוחד בימי חירום אלה. רונית בר מנכ'לית המועצה הישראלית להתנדבות על הנ'ל

פורסם ב: 29/01/2024 16:40

רונית בר. צילום: עומרי דולב
תעודות הפירגון הוענקו על קידום התנדבות לארגונים, עסקים, חברות ורשויות מקומיות ואזוריות ביום המעורבות הקהילתית העולמי .

תחת הסלוגן 'התנדבנו לפרגן', הודתה המועצה להתנדבות בין השאר לחברת 'אינטל', לקופ'ח 'כללית', BIG, עמותת ער'ן, נט'ל, 'אנוש', מועצת תנועות הנוער, התאחדות הסטודנטים הארצית, PAY box, 'ידידים בדרכים', 'על'ם', 'עזר מציון', 'לתת', עיריית תל-אביב, מועצה אזורית מטה יהודה, מגידו ועוד.

בתעודה נכתב: 'תודה שבחרתם לקום ולעשות מהלב ונרתמתם למאמץ הלאומי בעת משבר. 'גם בחירום וגם בשגרה אתם מזכירים לכולנו את ישראל היפה - אל תפסיקו עם היוזמה הברוכה'.

על-פי סקרים שוטפים שעורכת המועצה הישראלית להתנדבות בשיתוף אגף משאבי קהילה במשרד הרווחה והמכון לחקר החברה האזרחית והפילנתרופיה באוניברסיטה העברית בירושלים, עולה כי בחודש הראשון של המלחמה, כמעט כל ישראלי שני התנדב. מהחודש השני ועד היום, כשהמשק החל לתפקד בשגרת חירום, 29 אחוז מהישראלים המשיכו להתנדב, כמעט כל ישראלי שלישי.

'שיעורי ההתנדבות של האזרחים במלחמת 'חרבות ברזל' מרשימים ומשקפים את חוסנה של החברה הישראלית במלחמה, הבא לידי ביטוי גם בשגרה", אומרת רונית בר, מנכ'לית המועצה הישראלית להתנדבות. "במציאות בה 350 ישראלים גויסו למילואים, כרבע מיליון אזרחים פונו או התפנו מבתיהם, מדרום ומצפון הארץ, שיעור התנדבות בממדים כאלה מלמדים הרבה על החברה הישראלית, הסולידריות והחוסן שלה'.

לדברי רונית בר מנכ'לית המועצה הישראלית להתנדבות: האתגר העומד בפנינו, לאור התמשכות מצב החירום, הוא לשמר את המוטיבציה והאנרגיה הזו לאורך זמן, גם להמשך תקופת הלחימה וגם לשיקום שיידרש עם סיומה. תפקידנו במועצה הישראלית להתנדבות הוא לסייע לרשויות המקומיות, כמו גם לארגונים ולהתארגנויות, לנהל את המתנדבים, לשמר את היכולות והאנרגיה להביא אותן לניצול נכון של המשאב האנושי החשוב של המתנדבים, לאורך זמן, גם בימי שגרה'.
התנדבנו לפרגן. צילום: עומרי דולב

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   בני זוג תושבי הצפון, החליטו להתגרש...
*   'אעמוד לימינם של 'פתחון לב' במה שייידרש'...
*   'כתר' נרתמה למען עמותת MAKE A WISH והשתתפה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים