המיונים הקהילתיים של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי הצטיידו במכשיר אולטרסאונד .כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

השימוש במכשיר מהווה עוד סיבה להגיע, בעת הצורך, למיון הקהילתי של 'כללית' בקהילה במקום למיון בבית החולים, ולקבל אבחון וטיפול מהיר ומקצועי, ללא המתנה ממושכת

פורסם ב: 23/01/2024 01:43

ד'ר חוסיין דראושה במהלך בדיקת אולטרסאונד עם מכשיר POCUS . צילום: דוברות 'כללית'
POCUS Point Of Care Ultra Sound, הינו מכשיר על-קולי המשמש את הצוות הרפואי ליד מיטת החולה. מדובר במכשיר המאפשר לבצע אולטרסאונד לבעיות נקודתיות וקבלת התשובות בזמן אמת. כך נחסכת מהחולה ההמתנה עד לבדיקת אולטרסאונד במכון הדמיה ועיכוב מתן טיפול.

המכשיר מסייע באיתור מגוון בעיות רפואיות דחופות כגון: הערכת תנועות של שריר הלב והימצאות נוזל פריקרדיאלי, אבנים בכיס מרה או דלקת בכיס מרה, הערכת שלפוחית השתן, אבנים בכליות, פקקת, נוזל חופשי בבטן, גוף זר בעור או ברקמות, נוזל מפרקי בדלקת פרקים ועוד. מכשיר זה מגיע בימים אלו ל-6 המיונים הקהילתיים של 'כללית' במחוז: 'לין', 'זבולון', נהריה, עכו, כרמיאל וסח'נין והצוות הרפואי עובר הכשרה לשימוש בו.

במיונים הקהילתיים פועלים צוותים רפואיים מיומנים עם תנאים כמו במיון בבית החולים: חדר השהיה למעקב, בדיקות, עירויים, בדיקות הדמיה, מעבדה לבדיקות דחופות וגם בית מרקחת, שירות שאין בחדר מיון בבית חולים. השירות ניתן מבוקר ועד ערב (סופ'ש וחגים ב'לין' וב'זבולון') , הוא קרוב לבית וחוסך את הזמן הרב שיש בהמתנה בחדר מיון בבית חולים. ברוב המקרים המגיעים למיונים הקהילתיים הטיפול מסתיים במיון ואין צורך בהמשך טיפול בבית החולים.

ד'ר מוסא זובידאת מ'מ מנהל רפואי במחוז מוסיף: 'ה-POCUS הוא כלי יעיל ומהיר לאבחון מגוון רב של בעיות רפואיות באופן בטוח ולא פולשני. השימוש בו מייעל את עבודת הצוותים ומרחיב את מגוון השירותים הניתנים במיון הקהילתי'.

הביקור במיון הקהילתי לאחר השעה 19:00 ובסופי שבוע כרוך בהשתתפות עצמית

(טלי שרייר-וגנר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השר וסרלאוף ביקר במרכז הרפואי לגליל:...
*   יום עיון ארצי וייחודי של החברה לכירורגית...
*   'זה פשוט נס, אתם הצלתם לי את החיים'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים