בשורה חשובה לתושבי הצפון: ברמב'ם נפתח מיון אונקולוגי המטולוגי במתחם ייעודי נפרד. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

המיון שהוקם בסטנדרט של בתי החולים האונקולוגים המובילים בעולם, יספק לאלפי חולי סרטן מענה מקיף של שירותי רפואה דחופה. 'המיון החדש, ימנע המתנה ארוכה במיון הכללי ויאפשר הפחתת אשפוזים', אומרת פרופ' אירית בן אהרון, מנהלת האגף האונקולוגי של רמב'ם

פורסם ב: 22/01/2024 15:41

מיון אונקולוגי ברמב'ם. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
חולי סרטן נדרשים לשירותים רפואיים לא מעטים במהלך הטיפולים האונקולוגים והם נחשבים כקבוצת סיכון בעקבות הדיכוי החיסוני הנגרם מהטיפולים. האתגר במתן מענה למצבים דחופים הדורשים פניה למיון ה'כללי', אל,יו פונים 2500 חולים כל שנה הוא גדו, - בעיקר עקב הסיכון הגבוה לזיהומים.

על מנת לצמצם סיכונים אלה ולהעניק טיפול אופטימלי לאלפי חולי הסרטן המטופלים ברמב'ם,השיק בית החולים רמב'ם מיון אונקולוגי-המטולוגי נפרד, במתחם ייעודי, ראשון מסוגו בצפון הארץ. 'ירותי המיון יהיה זמינים במהלך ימות השבוע עד שעות אחה"צ שיורחבו בעתיד הקרוב עד לשעות הערב.

חיים לוי, בן 65 העובד ברפא'ל מזה 45 שנים היה מהחולים הראשונים שהגיעו למיון האונקולוגי. לדבריו 'הרגשתי לא טוב בעקבות טיפולים שאני עובר והייתי זקוק למנת דם דחופה. הפנו אותי למיון האונקולוגי ואיך שנכנסתי למיון כמה אחיות קפצו עלי ורצו לעזור לי. יצאתי החוצה לוודא שאני עדיין בבית חולים. המקום יפה, מעוצב כמו בית מלון. זה VIP לחלוטין. הרגשה מדהימה. אמרתי לצוות תטפלו בי יפה כי יש לי 6 נכדים, שניים מהם חיילים, ואני רוצה להיות בחתונה שלהם ולראות גם נינים'.


מסבירה פרופ' בן אהרון מנהלת האגף האונקולוגי ע'ש פישמן: 'המיון האונקולוגי שנפתח כעת במתחם ייעודי וכוללני במרכז האונקולוגי ע'ש פישמן, נועד לתת לחולי סרטן פעילים הסובלים מסיבוכי המחלה ומתופעות לוואי, טיפול מהיר ומקצועי על ידי צוות רב תחומי - אונקולוגי והמטו-אונקולוגי. בנוסף לטיפול בתופעות הלוואי, שהופכות מורכבות יותר ויותר עם התרחבות הטיפולים הביולוגיים והאימונותרפיים, שירותי המיון יכללו גם טיפול תומך וטיפול פליאטיבי דחוף.

אחד היתרונות המשמעותיים של מיון ייעודי הוא צוות מיומן ומנוסה של רופאות ואחיות שיוכלו לספק שירותי רפואה אונקולוגית דחופה בדומה למיון הכללי, לרבות הדמיה, מעבדות וייעוץ רב-תחומי. לדבריה: 'טיפול מקיף וממוקד שניתן לספק בחדר מיון אונקולוגי מקצר את משך השהייה במיון ומצמצם אשפוזים ביחס לטיפול במיון כללי'.

המיון הוקם בתמיכתם של דני וקתי רוזנקרנץ, מלונדון וניתן בו דגש על עיצוב מרגיע, ברמה מלונאית גבוהה ובסביבה חמה ועוטפת והוא יקרא מהיום על שמם. משפחת גנץ מחיפה הצטרפה גם היא ליוזמה החשובה והעניקה תרומה משמעותית ונדיבה.

'קיבלנו החלטה אסטרטגית להקים מיון אונקולוגי ייעודי כחלק מתוכנית גלובלית של בית החולים ולהמשיך ולעמוד בחוד החנית של חדשנות והנגשת טיפולים ושרותים ברמת המקצועיות הגבוהה ביותר עבור תושבי הצפון המטופלים ברמב'ם', סיכם פרופ' מיכאל הלברטל מנהל המרכז הרפואי רמב'ם.

(דוד רטנר)
מיון אונקולוגי ברמב'ם. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   נחנך מכון ה- PET CT החדש בבי'ח 'כרמל'. כתבה:...
*   אילנית ביטון היא המנהלת החדשה של צוות...
*   משפחת שכול שגדלה למרבה העצב. רמב'ם...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים