חברת הפרמצבטיקה הישראלית 'רפא', מודיעה על מינויו של עידו לשם לתפקיד מנכ'ל החברה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: באדיבות BMS

עידו לשם יחליף בתפקידו את המנכ'ל היוצא אמיר לוין אשר הוביל ב-26 שנותיו ב'רפא' מגוון רחב של תחומים ופעילויות, תוך מילוי תפקידים שונים בחברה. אמיר לוין יכהן מעתה כסגן יו'ר חברת 'רפא'

פורסם ב: 21/01/2024 15:03

עידו לשם מנכ'ל 'רפא'. צילום: באדיבות BMS
לעידו לשם מעל 16 שנות ניסיון כמנהל בכיר בתחום הפרמצבטיקה, בחברת BMS, אחת מחברות התרופות המובילות בעולם עם מכירות שנתיות של מעל 45 מיליארד דולר. החברה מפתחת ומשווקת תרופות אינובטיביות בתחומי האונקולוגיה, הקרדיולוגיה והאימונולוגיה. עידו לשם עבד תחילה במטה האירופי של החברה בפריז ולאחר מכן בישראל, כאשר היה אמון על פתיחת הסניף הנוכחי של החברה בארץ כמנכ'ל הראשון שלה.
לאחר מכן, עבד בשורת תפקידים בשוק האמריקאי והגלובלי במטה העולמי של החברה בניו ג'רזי ובהמשך ניהל את אזור מערב וצפון אירופה. בשנה האחרונה הוביל את תחום הרפואה הדיגיטלית בחברה בישראל.


עידו לשם, נשוי ואב לשלושה, שירת כטייס מסוקים בחיל האוויר בעברו ולמד ביוטכנולוגיה ומנהל עסקים. מינויו של לשם הינו חלק מאסטרטגית ההתרחבות והצמיחה של חברת 'רפא' השואפת להמשיך ולחזק את פעילותה בשוק המקומי ובמקביל להעצים את הנוכחות הגלובלית שלה. זאת, בין היתר, באמצעות בחינת מנועי צמיחה חדשים, שיתופי פעולה, מיזוגים, רכישות ועוד.

אמיר לוין המנכ'ל היוצא וסגן יו'ר החברה: 'רפא הינה חברת תרופות יציבה ומבוססת עם מסורת ארוכת שנים בשוק הישראלי. בשנים האחרונות, וביתר שאת מאז כניסת 'פימי' לחברה בשנת 2021, הרחיבה 'רפא' את פעילותה הגלובלית, הן בתחום פתרונות החירום והן בהרחבת הפעילות עם חברת אקסיד אורפן שנרכשה בשנת 2022. אני שמח על הצטרפותו של עידו בעת הזאת לחברה בתפקיד המנכ'ל והוא מביא איתו ניסיון בינלאומי רב בתעשיית התרופות. מועצת המנהלים של 'רפא' מאמינה ובוטחת ביכולתו של עידו להמשיך ולהצעיד את החברה לקראת האתגרים שעומדים בפניה ואני מאחל לעידו הצלחה רבה בתפקידו'.

עידו לשם המנכ'ל הנכנס: 'אני נרגש וגאה להצטרף לחברת 'רפא', בעיקר בעת הזו בה מוצריה משמשים כחלק מהמאמץ המלחמתי. במהלך חודשי הלחימה, 'רפא' המשיכה לעבוד באופן רציף תוך המשך אספקת התרופות שלה לחיילי ולאזרחי המדינה וכך נמשיך לעשות ככל שיידרש. אנו נכונים לעמוד בכל האתגרים שנדרש אליהם ובמקביל פנינו קדימה. אני מאמין בעובדים וביכולות של 'רפא' ובטוח שיחד נוביל אותה לצמיחה, שגשוג והתרחבות הן בגזרה המקומית והן הגלובלית'.

'רפא' היא חברת תרופות ישראלית מובילה וותיקה שהוקמה בשנת 1937 המתמקדת בפיתוח, ייצור, שיווק והפצה של מגוון רחב של תרופות, כולל תרופות מקור, תרופות גנריות, תרופות מרשם, תרופות OTC ומוצרים טיפוליים אחרים. מוצרי החברה משווקים לבתי חולים, פרטיים וציבוריים כאחד, וכן למרפאות, קופות חולים, רשתות פארמה וגופים נוספים כמו משרד הביטחון. חברת רפא עוסקת גם בייצוא למדינות באיחוד האירופי ולמדינות נוספות ברחבי העולם ומתנהלת בשותפויות עם חברות פארמה בינלאומיות רבות נוספות. משרדי החברה ומפעל הייצור שלה בירושלים והיא מונה 300 עובדים.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   יוסי יהושוע הפרשן הצבאי של ידיעות...
*   נפטרה פנינה בלייר ששמה מקושר אוטומטית...
*   קרקע בשדה דב נרשמה בטאבו לאחר שחלפו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים