משה עלמני (100), נותח בהצלחה בבי'ח 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון וירון חזן

בגיל 100 אף בית חולים לא הסכים לנתח את משה עלמני . במערך הכירורגי של בי'ח 'כרמל' הרימו את הכפפה וד'ר אריה ביטרמן המנהל ואיתו ד'ר ליבוביץ' וד'ר דשקובסקי, ניתחו אותו בהצלחה. יומיים לאחר הניתוח חגגו לו בבית החולים את יום הולדתו. 100. רק בריאות!!

פורסם ב: 21/01/2024 10:28

ד'ר אריה ביטרמן מנהל המערך הכירורגי ב'כרמל' אומר: 'אנחנו נלחמים ולא מוותרים על אף חולה בכל גיל ובכל מצב, בבית החולים אנחנו רואים רק את טובת המטופלים שלנו'.

משה עלמני הוא דור חמישי לילידי הארץ ומשפחתו נטועה היטב במושב עלמה שבגליל העליון ומכאן שם משפחתו עלמני. משה סבל מכאבי בטן עזים ואובחן כחולה אונקולוגי, ונזקק לניתוח דחוף אך כאמור אף בית חולים אליהם הוא פנה, לא הסכים לנתח אותו בגלל גילו ומצבו הרפואי המורכב.


משה עלמני שאובחן כחולה אונקולוגי הגיע למערך הכירורגי של 'כרמל' שם נבדק בקפדנות ע'י מומחי המערך. כחלק מקבלת ההחלטה המורכבת האם לנתח אותו, התקיימה בבית החולים התייעצות עם כל מומחי בית החולים וביניהם מומחי הרדמה וטיפול נמרץ, מומחים אונקולוגיים ומנתחים כירורגים בכירים ובתום התייעצות החליט ד'ר אריה ביטרמן לקחת את הסיכון ווהניתוח בוצע בבית החולים ע'י ד'ר ביטרמן מנהל המערך הכירורגי, בשיטה הלפרוסקופית בעזרתם של ד'ר ליבוביץ וד'ר דשקובסקי. בתום ניתוח מורכב שנמשך ארבע שעות ,הועבר משה עלמני למחלקת ההתאוששות למשך יומיים ולאחר מכן הוא הועלה למחלקה כשהוא מאושר והופתע עם בלונים ועוגת יום הולדת.

כולם מחאו לו כפיים ושרו לו 'יום הולדת שמח' והוא התרגש עד דמעות והודה לצוות בברכות ותודה מעומק הלב.
' זה היה אתגר גדול מורכב ומיוחד לכולנו ואני שמח יחד עם כל צוות המערך הצלחנו לעמוד בו ולהחזיר את החיוך ושמחת החיים למשה', אמר ד'ר אריה ביטרמן.

משה עלמני שעבד במשך שנים רבות כאיש אחזקה במפעל 'וולקן' שבמפרץ חיפה, מספר כי הוא 'אוהב לעשות ספורט ו חובב מושבע של כדורגל. הסוד שלי לחיים ארוכים זה לעשות ספורט, לא להתעצבן ולחייך תמיד'.

משה שמחלים עכשיו בהצלחה מהניתוח נמצא כעת בתהליך מעבר למוסד רפואי שיקומי, מסכם: 'אין לי מילים להודות לצוות המדהים של המחלקה ולבית החולים 'כרמל'. יש כאן מלאכים בלבן, צוות סיעודי מיוחד שטיפל בי כל כך יפה שאין לי מילים להודות לכם , אני מברך את כל הצוות בחיים ארוכים וטובים ושתמשיכו תמיד לעזור לאנשים ולעשות רק טוב'.
ד'ר אריה ביטרמן, משה עלמני והאחות תמי בכר בנימין. צילום: אלי דדון וירון חזן דוברות בי'ח 'כרמל'

משה עלמני עם ד'ר אריה ביטרמן מנהל המערך הכירורגי ב'כרמל' וצוות המחלקה. צילום: אלי דדון וירון חזן דוברות בי'ח 'כרמ

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מרכז רפואי 'כרמל' מוכן לחירום. כתבה:...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב השתתף אתמול...
*   במרכז הרפואי רמב'ם התקיים הבוקר תרגיל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים