הבוקר נפטרה בגיל 98 חולדה גורביץ' שנודעה בכינוי 'המלאך בלבן'.כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

חולדה גורביץ ז'ל שליוותה בהתנדבות ובמסירות פצועים רבים בבית חולים רמב'ם במספר מלחמות ואירועים בטחוניים, התגוררה במשך שנים רבות בכרמל המערבי בחיפה ובשנים האחרונות היתה דיירת בדיור המוגן של 'בית יולס' ברחוב רקפות פינת דרך הים בשכונת מגוריה

פורסם ב: 16/01/2024 09:53

חולדה גורביץ 'המלאך בלבן' לצד רמטכ'ל מלחמת לבנון השניה דן חלוץ, בעת ביקור נפגעים ברמב'ם. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
ברמב'ם שלפו את דמותה המיוחדת מהארכיונים ומצדיעים לאשה מיוחדת שנתנה את הנשמה עבור פצועי צה'ל לאורך עשורים רבים. חולדה גורביץ תמיד היתה לבושה תמיד בבגדים בצבע הלבן ומכאן זכתה לכינוי 'המלאך בלבן', ואגב לא היה לה אף בגד בצבע אחר.

היא זכתה לתואר 'יקיר חיפה' ועל שמה נקראת 'טיילת חולדה גורביץ המלאך בלבן' בשכונת בת גלים בחיפה. חולדה התגוררה עם בעלה ברח' שפירא בשכונת הדר בחיפה. עו'ד בן עמי גורביץ ז'ל נפטר בגיל צעיר והיא מעולם לא נישאה בשנית. לזוג לא היו ילדים וה'ילדים' שלה היו חיילי צה'ל שאותם ביקרה בבית החולים רמב'ם, שם פעלה בעיקר וגם במתן הרצאות ציוניות בארץ ובחו'ל.


מדוברות עיריית חיפה נמסר :

'חולדה גורביץ' ז"ל (2.1.26-16.1.24), נולדה בעתלית והיתה חברת 'ההגנה'. עם הקמתו של צה'ל הייתה אחת מארבע הבנות הראשונות ששירתו בחיל הים. את פעילותה ההתנדבותית החלה מיד לאחר שחרורה מצה'ל בפעילות למען ילדי עולים במעברות ובארגון פעילויות למען חיילי צה'ל. לאחר מלחמת יום הכיפורים התפטרה מעבודתה ומאז הקדישה בהתנדבות את כל זמנה למען חיילים ונפגעי פעולות איבה.

מאז ולאורך עשרות שנים נהגה להגיע מידי יום למרכזים הרפואיים ובתי ההחלמה, בהם תמכה ועודדה את החיילים הפצועים ובני משפחותיהם בשעותיהם הקשות ביותר. לצד כל אלה, הייתה חברה במגוון ארגונים התנדבותיים למען עולים חדשים ורבים אחרים שנזקקו לעזרתה. באישיותה המיוחדת גילמה את העקרונות הנעלים ביותר של עזרה לזולת, כשהיא מושיטה יד תומכת בצניעות, מסירות ואהבה אין קץ לזולת.

על כל אלה, זכתה במהלך השנים באותות הוקרה רבים, בהם: "יקירת העיר חיפה", אות הנשיא למתנדב, פרס ישראל על מפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה, אות הוקרה ע"ש מנחם בגין, מגן שר העבודה והרווחה, מגן שר הבריאות ופרס אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה על מפעל חיים.

לפני כשלוש שנים, בהחלטת עיריית חיפה, ובנוכחות חולדה, נחנכה טיילת על שמה של גורביץ בחוף בת גלים. גורביץ הנרגשת הגיעה לטקס בליווי קרוביה והודתה לעירייה על המחווה המרגשת, לה זכתה עוד בחייה'.


יהי זכרה ברוך.

(נתנאל אייזיק רמב'ם, רוני גרוסמן עיריית חיפה)
חולדה גורביץ 'המלאך בלבן' לצד חיילי צה'ל שנפגעו במהלך מלחמת יום הכיפורים ואושפזו ברמב'ם . צילום: הקריה הרפואית רמבם

חולדה גורביץ' . צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

חולדה גורביץ ז'ל.צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

חולדה גורביץ' ז'ל במפגש בעיריית חיפה במלאת 100 שנה להולדתו של אבא חושי ז'ל לשעבר ראש העיר חיפה. צילום: רונית קיטאי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   יוסי יהושוע הפרשן הצבאי של ידיעות...
*   נפטרה פנינה בלייר ששמה מקושר אוטומטית...
*   קרקע בשדה דב נרשמה בטאבו לאחר שחלפו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים