ב'יום הרופא הישראלי': סמנכ'ל הרפואה של מד'א ד'ר רפאל סטרוגו

ד'ר רפאל סטרוגו, סמנכ'ל הרפואה של מד"א שבמסגרת תפקידו הוא אחראי על כלל תחומי הרפואה במד'א, בהם מדיניות רפואית ולאומית, פרוטוקולי טיפול רפואי ושימוש בתרופות, הכשרות מתקדמות ועוד, חושף היום ביום הרופא הישראלי, את 15 השעות מהקשות בחייו

פורסם ב: 11/01/2024 16:00

יום הרופא הישראלי סמנכ'ל הרפואה של מדא, ד'ר רפאל סטרוגו. צילום: דוברות מד'א
בשעות הראשונות של ה-7 באוקטובר, כשכולם עוד החלו להבין את מימדי האירוע, הגיע ד'ר סטרוגו למוקד הלאומי של מגן דוד אדום, יחד עם שאר בכירי הארגון, כדי להשתתף בהערכות המצב.

לאחר שנתן הנחיות וביצע תיאומים מורכבים, החליט ד'ר סטרוגו שהוא לא יכול להישאר במקום וחייב לצאת לשול, ונסע לכיוון הדרום כדי לסייע בעצמו לצוותי מד״א שכבר החלו להעניק טיפול רפואי לנפגעים הרבים.

ד'ר רפאל סטרוגו: 'כשהתחילו להגיע דיווחים על כמות מאוד גדולה של נפגעים, מנכ'ל מד'א הנחה על פתיחת נקודות טיפול של מד'א בקיבוצים וביישובי העוטף, בהן נוכל לקלוט פצועים, להעניק להם טיפול רפואי ראשוני, ולפנות אותם לבתי החולים באמצעות מסוקים, ניידות טיפול נמרץ ואמבולנסים.

החלטנו שאנחנו יורדים דרומה כדי לחבור לצוותי מד'א ולעזור להם בהקמת נקודות הטיפול. כל פצוע שהגיע אלינו פונה מיידית לבית החולים תוך מתן טיפולים רפואיים מתקדמים שהענקנו להם. ידענו שזו המשימה ושעלינו לסייע לכל פצוע ופצוע, גם תחת אש. כרופא, ראיתי פצועים רבים מאוד בחיי, אך המראות וכמות הנרצחים שראיתי כאשר הסתובבנו בגזרה עד אמצע הלילה, היו קשים מאוד. ידענו שזו המשימה ויחד עם כוחות מד'א בשטח טיפלנו במאות פצועים עם פציעות מורכבות של כאלו שבמשך שעות היו לכודים בזירות הקרבות, אזרחים וחיילים. אלו היו 15 השעות מהקשות שעברתי בחיי'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מרכז רפואי 'כרמל' מוכן לחירום. כתבה:...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב השתתף אתמול...
*   במרכז הרפואי רמב'ם התקיים הבוקר תרגיל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים